Skip to main content

Poznaj Malezję - kraj na styku trzech kultur

Odkryj naturalne piękno Borneo i miejski urok Malezji podczas wycieczki zorganizowanej przez Wczasywazji.pl. 

Półwysep Malajski to szalone miasta, plantacje herbaty i jedne z najsmaczniejszych ulicznych potraw na świecie. Borneo z kolei to prehistoryczne lasy deszczowe, endemiczne zwierzęta, surowe góry i jedno z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Tak jak dwa magnesy, Malezja i Borneo łączą się tworząc wyjątkowe miejsce, idealne na wymarzone wakacje.

Wycieczki po polsku w Malezji

Wycieczki po Malezji z polskim przewodnikiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Malezji to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń – kto lepiej opowie Ci o tętniącym życiem Kuala Lumpur, niż Łukasz Kozłowski? Kto zabierze Cię do plemienia Iban, abyś mógł spędzić noc w charakterystycznym długim domu, jeśli nie Adrian Zagrodzki? Kto zapewni Ci największą dawkę przygody na wzgórzach herbacianych i w dżungli, jak nie Łukasz Jankowski?

Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Malezji po polsku z Wczasywazji.pl!

Wycieczki po polsku w Malezji
Garść informacji o Malezji...
 • Stolica: Kuala Lumpur
 • Waluta: Ringgit malezyjsk (MYR);
 • Język urzędowy: bahasa melayu
 • Powierzchnia całkowita: 329750 km²
 • Powierzchnia lądu: 328550 km²
 • Powierzchnia wód: 1200 km²
 • Długość granic: 2669 km
 • Sąsiedzi: Brunei 381 km, Indonezja 1782 km, Tajlandia 506 km
 • Linia brzegowa: 4675 km
 • Klimat tropikalny; północno-wschodni (październik-luty) i monsun południowo-zachodni (kwiecień-październik)
 • Wiza do Malezji: szczegóły w tym artykule
Co robić w Malezji?

Półwysep Malezji koncentruje się wokół Kuala Lumpur – tętniącej życiem metropolii z licznymi galeriami handlowymi, słynnymi bliźniaczymi wieżami Petronas czy klimatycznymi dzielnicami. Kuala Lumpur jest motorem ekonomicznym Malezji. Sercem i duszą jest natomiast Penang. Głównym miastem na wyspie jest Georgetown, gdzie skosztować można przepysznego ulicznego jedzenia czy podziwiać urokliwe domy i kamienice. Malezja oferuje też światowej sławy kurorty i plaże na wyspie Langkawi zachwycające krajobrazy usiane plantacjami herbaty w górach Cameron.

Zielone Borneo zachwyca bujną roślinnością. Dżungla w dolinie Danum, góra Kinablu czy rzeka Kinabatangan w sercu wyspy – każde to miejsce jest wyjątkowe, budzi ogromny podziw każdego odwiedzającego.

Zobacz jakie wycieczki do Malezji oferuje Wczasywazji.pl albo napisz do nas, abyśmy mogli stworzyć dla Ciebie indywidualny plan podróży pod okiem naszych specjalistów.

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!