Laos – idealne wakacje z wczasywazji.pl. Informacje o Laosie

Laos znajduje się trochę w cieniu bardziej popularnych kierunków turystycznych i choć dzieje się to niezasłużenie, powoduje jednocześnie, że mamy tu szansę zasmakować Azji w jej niczym niezakłóconym wydaniu.

To, co Laos ma najlepsze…To, co Laos ma najlepsze…

Dlaczego Laos?

Za co kochamy Laos? Za cudowne górskie krajobrazy, dziewiczą dżunglę, piękną pogodę, smaczną kuchnię oraz gościnność tutejszych mieszkańców. Ten niewielki kraj, położony pomiędzy Wietnamem a Tajlandią, choć coraz popularniejszy, wciąż uważany jest za tajemniczy, mało poznany.

Musimy zaznaczyć, że Laos nie jest dla każdego. Nie ma tu piaszczystych plaż oblanych lazurowymi wodami, na których można podziwiać wschody i zachody słońca. Są jednak góry i dżungle, pozwalające w maksymalny sposób obcować z przyrodą. W Laosie są oczywiście luksusowe hotele, ale mając na wyciągnięcie ręki takie widoki, komu chciałoby się spędzać całe dnie przy basenie?

Dlaczego Laos z wczasywazji.pl?

Jeśli Laos to tylko z nami. Dlaczego? Oferujemy wycieczki z polskimi i anglojęzycznymi przewodnikami w bardzo konkurencyjnych cenach. Odwiedzamy miejsca zarówno te popularne, jak i te mniej, do których dociera niewielu turystów. W ofercie mamy też noclegi – wszystko zorganizowane pod Twoje preferencje. Laos może być docelowym punktem Twoich wakacji marzeń albo przystankiem podczas odkrywania najpiękniejszych zakątków Azji.

Laos w pigułce

Laos położony jest na Półwyspie Indochińskim. Sąsiaduje z: Tajlandią, Kambodżą, Wietnamem, Chinami oraz Birmą. Niemal w całości porośnięty jest lasem. Przez kraj przepływa rzeka Mekong, nad którą leży stolica – Wientian. Najwyższym szczytem Laosu jest jest Phou Bia o wysokości 2817 m n.p.m. 66,0 procent społeczeństwa wyznaje buddyzm. W Laosie panuje klimat zwrotnikowy monsunowy. Oznacza to że przez cały rok panuje tu duża wilgotność powietrza, a opady są obfite. Średnie temperatury powietrza wynoszą zimą od 16 do 21 stopni Celsjusza, a latem od 28 do 30 stopni Celsjusza.

Czas na zwiedzanie Laosu

Oprócz przepięknych widoków w postaci zanurzonych w chmurach gór i wiecznie zielonych drzew, w Laosie jest też wiele innych pięknych miejsc i ciekawych atrakcji. Pomiędzy eksplorowaniem dzikiej laotańskiej przyrody, warto zobaczyć najpiękniejsze świątynie i stupy, np. Pha That Luang w Wientian (najważniejszy zabytek Laosu), Czarną Stupę (również Wietnam) czy wiele, wiele innych w miasteczku Luang Prabang (w końcu nazywane jest miastem świątyń).

Również miłośnicy muzeów nie będą się nudzić. Około 24 km od Wientian znajduje się Park Buddy, w którym zobaczymy setki posągów Buddy, Shivy oraz Vishnu. Szczególnie warto też odwiedzić Champasak, niewielkie miasteczko w południowej części kraju, czyli „laotański Angkor”. Niesamowitym przeżyciem może być spływ Mekongiem.

Laotańskie ciekawostki

Przed podróżą do Laosu, warto zapoznać się z niektórymi informacjami, które mogą okazać się przydatne.

  • Przed zrobieniem zdjęcia Laotańczykom lepiej zapytać się o zgodę. Wielu z nich może żądać drobnej opłaty.
  • Odwiedzając świątynię należy zadbać o odpowiedni ubiór, czyli np. zakryć ramiona czy zrezygnować z krótkich spodenek.
  • W Laosie mieszka ponad 100 grup etnicznych.
  • Laos jest jednym z najbiedniejszych krajów świata.
  • Laos jest też jednym z najbardziej zielonych krajów na świecie.
  • Polacy podróżujący do Laosu objęci są obowiązkiem wizowym.