Kiedy otwarcie granic w Azji? Gdzie można teraz wyjechać?

Mija ponad półtora roku od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o koronowirusie. W Azji od momentu wybuchu pandemii Covid-19 obowiązują surowe ograniczenia i ścisłe restrykcje wjazdowe. Kraje azjatyckie bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii otwierania granic. Jako że jest niewiele wiarygodnych informacji weryfikowanych "na miejscu", codziennie sprawdzamy i weryfikujemy dla Was  najświeższe dane o zmianach w temacie możliwości podróży do Azji i aktualizujemy stronę za każdym razem, gdy otrzymujemy nowe wiadomości.

Ostatnia aktualizacja: 7/09/2022

Azja otwarcie granic

Dokładamy wszelkich starań, by informacje tu zamieszczane były jak najbardziej aktualne i rzetelne. Jeśli zauważysz, że jakaś informacja wymaga korekty - daj nam proszę znać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KTÓRE KRAJE AZJI OTWIERAJĄ SIĘ NA TURYSTÓW?

Aktualna lista krajów do których możesz pojechać turystycznie.
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych znajdziesz poniżej.

Kraj otwarty (więcej informacji)

Kraj otwarty (więcej informacji)

Kraj otwarty  (więcej informacji)

Kraj otwarty (więcej informacji)

Kraj otwarty (więcej informacji)

Kraj otwarty (więcej informacji)

Czekamy (więcej >>)

Kraj otwarty (więcej informacji)

Kraj otwarty (więcej informacji)

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WJAZDOWE DLA KRAJÓW AZJI


Sri Lanka - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Sri Lanki na zagranicznych turystów:

  Sri Lanka jest aktualnie już otwarta dla zagranicznych turystów - zarówno w pełni zaszczepionych, jak i niezaszczepionych (wymagany jest negatywny wynik PCR z Polski, wykonany maksymalnie 72 godziny przed wylotem).

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Sri Lankę?

  TAK

 • Czy aby przyjechać na Sri Lankę wymagana jest szczepionka?

  NIE

 • Czy Sri Lanka wymaga negatywnego testu na COVID?

  TAK
  Aby wylecieć na Sri Lankę trzeba mieć negatywny wynik testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 h przed przylotem. 

 • Czy po przyjeździe na Sri Lankę jest wymagana kwarantanna?

  NIE


Chcę jechać na Sri-Lankę teraz - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE SRI LANKI | Czy naprawdę?

Pytacie: kiedy Sri Lanka otworzy się na turystykę?  Odpowiedź jest krótka:

Sri Lanka jest już otwarta na turystykę.

Oficjalne otwarcie miało wprawdzie miejsce 21 stycznia 2021, ale tylko w ramach "bańki turystycznej" i później restrykcje były sukcesywnie luzowane wraz z możliwością zwiedzania bez ograniczeń dla zaszczepionych (był moment zwiększenia restrykcji po lankijskim Nowym Roku, gdyż liczba przypadków wzrosła, ale już są zniesione i ta sytuacja się raczej nie powtórzy, biorąc pod uwagę dynamikę programu szczepień i fakt, że jest bardzo duży nacisk kładziony na ochronę turystyki).

Na ten moment Sri Lankę mogą odwiedzić wszyscy - szczepieni, nieszczepieni, częściowo zaszczepieni.

SZCZEPIENIA NA SRI LANCE | Jaki jest status programu szczepień na Sri Lance?

Program szczepień jest aktualnie traktowany priorytetowo i posuwa się w niezwykle szybkim tempie (właściwie Sri Lanka jest jednym z krajów przodujących w tym temacie).

Plan przewiduje, żeby jak najszybciej zdobyć odporność stadną, by zapewnić zupełnie bezpieczne podróżowanie (możliwe, że wówczas bańka może być zniesiona nawet dla osób niezaszczepionych, ale to na razie tylko nasze przypuszczenia).

Progresja szczepień: Na 23/10: 68,3% mieszkańców zaszczepionych przynajmniej 1 dawką, 59,9% w pełni zaszczepionych.

LOTY NA SRI LANKĘ | Jak można przylecieć na Sri Lankę?

Od 7 grudnia 2021 r. wracają bezpośrednie loty z Polski na Sri Lankę liniami LOT. Bezpośrednie połączenia z Warszawy do Kolombo można rezerwować już dziś.

Na Sri Lankę można także doclecieć m. in. liniami Qatar i Emirates, a także Air France - to jest nowość, która zapewne zwiększy konkurencję i może skutkować dalszą obniżką cen lotów z Polski.

UBEZPIECZENIE COVID | Czy jest wymagane?

Sri Lanka oferuje obowiązkowe ubezpieczenie w cenie 12 USD, które pokryje koszty ewentualnej hotelowej kwarantanny lub hospitalizacji.

WIZA NA SRI LANKĘ | Czy na Sri Lankę wciąż wymagana jest wiza?

Wymagana jest aplikacja online w celu otrzymania wizy turystycznej. Klient aplikuje online na: https://eta.gov.lk/slvisa/.

Sam proces nie jest długi – z reguły ok 3-5 dni (ale zawsze radzimy to załatwiać jak najwcześniej, minimum tydzień będzie optymalnie).

Koszt USD 35.

TRANSPORT NA SRI LANCE | Jakiego przewoźnika wybrać?

Można samemu zamawiać przejazdy u dowolnych dostawców usług, lecz zalecane jest używanie usług agentów z listy Certyfikowanych, Bezpiecznych Agentów.

SRI LANKA DOKUMENTY | Co załatwić przed podróżą?

Bieżące informacje najlepiej śledzić na oficjalnej, rządowej stronie turystycznej Sri Lanki: www.srilanka.travel/helloagain.

Nasza aktualizacja na 10/2021:

1. Wiza na Sri Lankę (uzyskiwana online).

2. Negatywny wynik testu PCR (wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem z kraju zamieszkania).

3. Do okazania na lotnisku po przylocie na Sri Lankę: deklaracja zdrowotna.

4. Ubezpieczenie na COVID-19 oraz testy PCR przez stronę visitsrilanka.gov.lk – otrzymasz numer referencyjny, wymagany do uzyskania wizy. Tajlandia - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Tajlandii na zagranicznych turystów:

  Tajlandia jest już otwarta dla zagranicznych turystów! 1 listopada 2021 Tajlandia otworzyła się na turystów.

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Tajlandię?

  TAK

 • Czy aby przyjechać do Tajlandii wymagana jest szczepionka?

  Wymagane jest świadectwo szczepienia COVID-19 (w języku angielskim) wykonane minimalnie na 14 dni, szczepionką zarejestrowaną w tajlandzkim Ministerstwie Zdrowia Publicznego (lista tutaj) lub zatwierdzoną przez WHO. Ponadto powinieneś posiadać kod QR potwierdzający szczepienie.

  Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, a chcą uniknąć odbywania kwarantanny, przed wylotem powinny wykonać test RT-PCR.

 • Czy Tajlandia wymaga negatywnego testu na COVID?

  Dla osób niezaszczepionych wymagany jest test wykonany maksymalnie 72 godziny przed wylotem z kraju zamieszkania.

 • Czy po przyjeździe do Tajlandii jest wymagana kwarantanna?

  Od 01/11/2021  dla podróżnych zaczepionych dwoma dawkami nie jest wymagana kwarantanna.  

  Niezaszczepieni lub częściowo zaszczepieni podróżni, nie posiadający negatywnegu wyniku testu RT-PCR, muszą przejść kwarantannę (5 nocy) w akredytowanym hotelu ASQ** lub AQ.

  *SHA+ jest to hotel certyfikowany przez TAT (Urząd Turystyki Tajlandii), spełniający normy bezpieczeństwa i zdrowia w okresie pandemii. ​​Ponad 70% personelu to osoby w pełni zaszczepione.

  **Hotele ASQ i AQ (Alternative Quarantine Hotels) - to zatwierdzone przez rząd hotele w Tajlandii, umożliwiające odbycie 7- lub 10-dniowej kwarantanny na koszt podróżnego.


Chcę jechać do Tajlandii teraz - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE TAJLANDII | Czy naprawdę się da wjechać?

Wjazd turystyczny do Tajlandii jest możliwy! W przypadku osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 wystarczy:

1. Jeśli wymagają tego Twoje linie lotnicze, wykonać test PCR w ciągu 48 godzin lub test antygenowy w ciągu 24 godzin przed wylotem

2. Przygotować kod QR oraz zaświadczenie w języku angielskim o odbyciu szczepienia.

Osoby nie w pełni zaszczepione, muszą wykonać test RT-PCR na 72 godziny przed odlotem, aby zostać zwolnionymi z kwarantanny W przypadku braku negatywnego testu, należy poddać się 5-dniowej kwarantannie w hotelu AQ. Dodatkowo w 4. lub 5. dniu otrzymuje się dodatkowy test RT-PCR. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu możesz poruszać się już po kraju bez ograniczeń!

1 lipca 2022 roku zniesiono obowiązek rejestracji Thailand Pass oraz ubezpieczenia podróżnego na wartość min. 50 tys. USD (obejmującego COVID-19).

KWARANTANNA W TAJLANDII | Jaki jest status kwarantanny w Tajlandii?

Kwarantanna w Tajlandii jest wymagana wyłącznie w przypadku podróżnych, którzy nie posiadają pełnego szczepienia przeciw COVID-19a także negatywnego testu RT-PCR. Procedura Alternative Quarantine polega na 5-dniowej kwarantannie bez możliwości opuszczania hotelu SHA+ lub ASQ/AQ. Po jej zakończeniu można poruszać się bez przeszkód po całej Tajlandii. 

SZCZEPIENIA W TAJLANDII | Jaki jest status programu szczepień w Tajlandii?

Szacuje się, że ogólnokrajowe wprowadzenie szczepionek zostanie zakończone między wrześniem a grudniem 2021 r. Program szczepień jest realizowany zgodnie z planem, dlatego plan ponownego otwarcia Tajlandii powinien przebiegać bez zmian.

Wprowadzenie szczepień rozpoczęło się 7 czerwca, kiedy dostarczona została pierwsza partia sześciu milionów dawek szczepionki AstraZeneca. Ilość wzrośnie do 10 milionów dawek miesięcznie od lipca do listopada. Tajlandia planuje również zabezpieczyć dodatkowe 50 milionów szczepionek do 2022 r.

Bangkok, Phuket, Chon Buri, w tym Pattaya, Chiang Mai i Surat Thani, w tym Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao, a także osiem innych prowincji wysokiego ryzyka mają priorytetowe znaczenie przy wprowadzaniu pierwszych dawek szczepionek.

LOTY DO TAJLANDII | Czy do Tajlandii można przylecieć?

Ilość dostępnych lotów stale się zwiększa. Wystarczy tylko kilka kroków, by cieszyć się wakacjami w Tajlandii - zarówno w przypadku osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, jak i tych niezaszczepionych lub z niepełnym szczepieniem!

WIZA DO TAJLANDII | Czy do Tajlandii wymagana jest wiza?

Polacy, którzy podróżują do Tajlandii w celu turystycznym na okres do 30 dni, nie muszą posiadać wizy. Jeśli Twoja podróż ma cel inny niż turystyczny lub Twój pobyt turystyczny przekroczy 30 dni, musisz aplikować o odpowiednią wizę. Wiza nie jest równoznaczna z systemem Thailand Pass, o którym przeczytasz poniżej.

Wiza do Tajlandii - artykuł zawierający informacje sprzed pandemii. 


Kambodża - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Kambodży na zagranicznych turystów:

  Kambodża jest otwarta dla zagranicznych turystów!

 • Turystyka krajowa:

  Brak ograniczeń.

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Kambodżę?

  Polacy mogą odwiedzić Kambodżę.

 • Czy aby wyjechać do Kambodży wymagana jest szczepionka?

  Osoby niezaszczepione również mogą wjechać na teren Kambodży, ale po rzyjeździe muszą wykonać szybki test antygenowy. 

  W pełni zaszczepieni podróżni są zobowiązani do przedstawienia swojej karty/certyfikatu szczepień, aby kwalifikować się do wjazdu bez kwarantanny. Ważne: tylko w formie papierowej.

 • Czy Kambodża wymaga negatywnego testu na COVID?

  Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione, muszą wykonać szybki test antygenowy. Po otrzymaniu negatywnego wyniku, można kontynuować podróż. W przypadku wyniku pozytywnego, konieczne jest odizolowanie się w domu lub hotelu wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia. 

 • Czy po przyjeździe do Kambodży jest wymagana kwarantanna?

  Nie


Chcę jechać do Kambodży - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE KAMBODŻY | Kiedy Kambodża otworzy się na turystykę?

Kambodża otworzyła granice dla podróżnych.

KWARANTANNA W KAMBODŻY | Jaki jest status kwarantanny w Kambodży?

Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione nie muszą już poddawać się kwarantannie po przybyciu, ale będą musiały wykonać szybki test antygenowy w cenie 5 USD.

SZCZEPIENIA W KAMBODŻY | Jaki jest status programu szczepień w Kambodży?

Kambodża łącznie zaasekurowała 15 milionów dawek szczepionki. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje: Sinopharm i Sinovac z Chin. 

 • Ponad 81% mieszkańców otrzymało przynajmniej 1 dawkę szczepionki.
 • Ponad 75 % mieszkańców jest w pełni zaszczepionych (dane na 17/10/2021).
LOTY DO KAMBODŻY | Czy można przylecieć do Kambodży?

Do Kambodży można dostać się samoloten na lotnosko w Phnom Penh lub Sihanoukville.

WIZA DO KAMBODŻY | Czy do Kambodży wymagana jest wiza?
 • 17/02/2022 została wznowiona Visa on Arrival.
 • Turyści mogą również ubiegać się o e-Visę (elektroniczna wiza turystyczna online) na www.evisa.gov.kh
 • Osoby posiadające tajwański paszport mogą ubiegać się o wizę typu E (zwykłą) online pod adresem https://www.evisa.gov.kh/
 • Posiadacze paszportów ASEAN są zwolnieni z obowiązku wizowego. 

Polecamy nasz pre-covidowy artykuł o wizach do Kambodży.


Filipiny - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Filipin na zagranicznych turystów:

  Filipiny są otwarte od 10 lutego 2022 roku.

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona. Na tę chwilę nie ma ograniczeń dotyczących podróży międzymiastowych i pomiędzy prowincjami. 

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Filipiny?

  TAK

  Polska widnieje na liście krajów z certyfikatami szczepień zaakceptowanymi w drodze wzajemnej umowy lub na specjalne zezwolenie rządu filipińskiego.

 • Czy aby przyjechać na Filipiny wymagana jest szczepionka?

  Warunkiem wyjazdu na Filipiny bez kwarantanny jest pełne zaszczepienie przeciwko Covid-19 (wymagany jest ważny paszport covidowy).

 • Czy Filipiny wymagają negatywnego testu na COVID?

  Podróżujący na Filipiny muszą przedstawić negatywny wynik testu RT PCR, wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed odlotem.

 • Czy po przyjeździe na Filipiny jest wymagana kwarantanna?

  Nie przewiduje się kwarantanny dla w pełni zaszczepionych turystów z ważnym paszportem covidowym, z ujemnym wynikiem testu PCR, posiadających ubezpieczenie od kosztów leczenia COVID-19 i zarejestrowanych na: www.onehealthpass.com.ph.

  Wszyscy podróżni zobowiązani są do samodzielnego monitorowania swojego stanu zdrowia pod kątem objawów COVID-19 przez siedem dni po przybyciu.

  Niezaszczepionych, nie w pełni zaszczepionych lub nie mogących przedstawić ważnego paszportu covidowego podróżnych obowiązuje 14-dniowa kwarantanna (5 dni w wyznaczonej placówce + możliwość kontynuacji w domu lub hotelu pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu RT PCR w 5. dniu).

Chcę jechać na Filipiny - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE FILIPIN | Kiedy Filipiny otworzą się na turystykę?

Po niemal 2 latach od zamknięcia granic kraju, Filipiny ponownie witają turystów z zagranicy od 10 lutego 2022 r.

KWARANTANNA NA FILIPINACH | Jaki jest status kwarantanny na Filipinach?

Dla w pełni zaszczepionych podróżnych z ważnym paszportem covidowym, z ujemnym wynikiem testu RT PCR, posiadających ubezpieczenie od kosztów leczenia COVID-19 i zarejestrowanych na stronie One Health Pass, nie przewiduje się kwarantanny.

Każdy podróżny zobowiązany jest do samodzielnego monitorowania swojego stanu zdrowia - pod kątem objawów koronawirusa - przez siedem dni po przybyciu.

Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z tych wymogów.

14-dniowa kwarantanna obowiązuje niezaszczepionych, nie w pełni zaszczepionych lub nie mogących przedstawić ważnego paszportu covidowego podróżnych.

UBEZPIECZENIE COVID-19 | Czy jest wymagane?

Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale zalecane. 

SZCZEPIENIA NA FILIPINACH | Jaki jest status programu szczepień na Filipinach?

Szczepienia rozpoczęto w marcu 2021 r.

Na Filipinach podano do tej pory co najmniej 126 951 502 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Przy założeniu, że każda osoba potrzebuje 2 dawek szczepionki, powinno to wystarczyć na zasczepienie około 58,7% populacji kraju.

Średnie tempo podawania szczepień na Filipinach wynosi około 473 400 dawek każdego dnia.

(źródło: graphics.reuters.com)

LOTY NA FILIPINY | Czy można przylecieć na Filipiny?

Od 10 lutego turyści mogą ponownie latać na Filipiny.

Loty komercyjne są dostępne, ale ograniczone na terenie całego kraju. Istnieje dzienny limit liczby przychodzących lotów. Dostępność lotu zależy od lokalizacji.

WIZA FILIPINY | Czy na Filipiny wymagana jest wiza?

Bezwizowy wjazd na Filipiny jest dostępny dla podróżnych z około 150 krajów, w tym Polski, a ponadto: Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Irlandii, USA, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, RPA i wielu krajów Europy (pełna lista).

Podróżni zazwyczaj mogą przebywać w kraju przez maksymalnie 30 dni bez konieczności wyrabiania wizy.

Każdy podróżny zobowiązany jest do wypełnienia formularza lokalizacyjnego One Health Pass Declaration Form (e-HDC), dostępnego na stronie internetowej: https://www.onehealthpass.com.ph/.

W momencie przybycia na Filipiny musisz posiadać paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy oraz bilet powrotny.

Zobacz nasze przedcovidowe opracowanie na ten temat: Wiza na Filipiny.


Wietnam - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Wietnamu na zagranicznych turystów:

  Od 16 marca 2022 roku Wietnam jest już otwarty dla zagranicznych turystów! 

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Wietnam:

  TAK

 • Czy Wietnam wymaga negatywnego testu na COVID?

  Od 15 maja nie jest wymagany test na COVID-19 przed wyjazdem. 

 • Czy po przyjeździe do Wietnamu jest wymagana kwarantanna?

  Nie ma kwarantanny dla podróżnych z ujemnym wynikiem testu na Covid-19.

 • Czy aby przyjechać do Wietnamu wymagana jest szczepionka?

  Szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest wymagane. 


Chcę jechać do Wietnamu - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE WIETNAMU | Kiedy Wietnam otworzy się na turystykę?

Wietnam już otworzył swoje granice dla zagranicznych turystów! 

Od 15 maja 2022 r. nie jest wymagany test na COVID-19 przed wylotem.

Aby wyjechać do Wietnamu, trzeba posiadać ważny paszport (min. 6 miesięcy) i wyrobić e-wizę.

KWARANTANNA W WIETNAMIE | Jaki jest status kwarantanny w Wietnamie?

Osoby przybywające do Wietnamu nie muszą poddawać się kwarantannie.

SZCZEPIENIA W WIETNAMIE | Jaki jest status programu szczepień w Wietnamie?

Przynajmniej 53,5% mieszkańców kraju otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 21,6% mieszkańców kraju jest w pełni zaszczepionych.

Wietnam rozważa wprowadzenie paszportów szczepionkowych dla trzech grup zaszczepionych osób, takich jak Wietnamczycy przebywający poza granicami, podróżujący służbowo i turyści. W trakcie rozważania planu nie wyznaczono daty realizacji. 

LOTY DO WIETNAMU | Czy do Wietnamu można przylecieć?

Ilość lotów do Wietnamu po otwarciu granic stale się zwiększa.

Do Wietnamu można również dostać się drogą lądową albo morską.

WIZA DO WIETNAMU | Czy do Wietnamu wymagana jest wiza?

Polacy podróżujący do Wietnamu potrzebują wizy. E-wizę w kilku prostych krokach mozna wyrobić na stronie Wietnamskiego Urzędu Imigracyjnego.

Na stronie dostępny jest też nasz pre-covidowy artykuł o wizach do Wietnamu.


Indonezja - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Indonezji na zagranicznych turystów:

  Indonezja jest otwarta dla turystów. 

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona 

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Indonezję?

  Tak, turyści z Polski mogą odwiedzić Indonezję. 

 • Czy aby wyjechać do Indonezji wymagana jest szczepionka?

  Zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione mogą odwiedzić Indonezję. 

 • Czy Indonezja wymaga negatywnego testu na COVID?

  Test PCR nie jest wymagany do wjazdu do Indonezji, jeśli podróżny jest w pełni zaszczepiony.

 • Czy po przyjeździe do Indonezji jest wymagana kwarantanna?

  Brak dla osób zaszczepionych oraz z negatywnym wynikiem testu PCR.


Chcę jechać do Indonezji - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE INDONEZJI | Kiedy Indonezja otworzy się na turystykę?

Indonezja jest otwarta dla turystów, ale  z powodu pandemii Covid-19 obowiązują pewne ograniczenia dotyczące wjazdu.

Podróżując do Indonezji wymagane jest posiadanie certyfikatu szczepień w języku angielskim i biletu powtornego. Należy też pamiętać o zarejestrowaniu się się w aplikacji Peduli Lindungi i wypełnieniu informacji dotyczących podróży w International e-HAC (elektroniczna karta zdrowia).

Po przylocie turystom badana jest temperatura. W przypadku gorączki, podrózny kierowany jest na badanie RT-PCR. W przypadku negatywnego testu taka osoba może rozpocząć podróż po Indonezji. Jeśli wynik jest pozytywny, taka osoba kierowana jest do hotelu przeprowadzającego kwarantannę. 

KWARANTANNA W INDONEZJI | Jaki jest status kwarantanny w Indonezji?

Od 21 marca 2022 r. turyści z Polski mogą przylatywać do Indonezji.

SZCZEPIENIA W INDONEZJI | Jaki jest status programu szczepień w Indonezji?

Indonezja to duży i bardzo zaludniony kraj. Rząd dąży do zaszczepienia w sumie 208 milionów ludzi, czyli 77% populacji, liczącej ponad 270 milionów, aby stworzyć odporność stadną do marca 2022 roku. 

39,5% mieszkańców kraju otrzymało przynajmniej 1 dawkę szczepionki. 23% jest w pełni zaszczepionych.

LOTY DO INDONEZJI | Czy można przylecieć do Indonezji?

Loty krajowe są ogólnie dostępne.

WIZA INDONEZJA | Czy do Indonezji wymagana jest wiza?

Od 21 marca 2022 r. Polacy mogą wlatywać na wizie turystycznej (Visa On Arrival, ważna 30 dni) do Indonezji. 

Opłata: 35 USD, na lotnisku po przylocie.

Wizę można otrzymać także online przez portal: https://visa-online.imigrasi.go.id/index.xhtml.

Nasz pre-covidowy artykuł: wiza do Indonezji.


Laos - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Laosu na zagranicznych turystów:

  Na tę chwilę do Laosu nie przyjeżdżają jeszcze turyści, choć wstępnie kraj planował otworzyć się z dniem 1 stycznia 2022 roku dla turystyki zagranicznej.

 • Turystyka krajowa:

  Loty wewnętrzne tylko dla zaszczepionych. 

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Laos?

  Na tę chwilę nie ma jeszcze oficjalnych, jasnych zasad podróżowania do Laosu.

  Na pewno wszyscy zagraniczni turyści będą musieli spełnić wymagania, umożliwiające bezpieczne i komfortowe zwiedzanie kraju (patrz niżej).

 • Czy aby wyjechać do Laosu wymagana jest szczepionka?

  TAK

  Wszyscy podróżni wybierający się do Laosu muszą być w pełni zaszczepieni (co najmniej 2 dawkami szczepionki przeciw COVID-19), przy czym drugą dawkę muszą przyjąć co najmniej 14 dni przed datą przyjazdu.

 • Czy Laos wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak, wszyscy podróżni muszą mieć negatywny wynik testu RC-PCR na Covid-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem do Laosu.

  Wszyscy podróżujący będą mieli także wykonany test RC-PCR po przybyciu na lotnisko (oczekiwanie na jego wynik potrwa nie dłużej niż 48 godziny).

 • Czy po przyjeździe do Laosu jest wymagana kwarantanna?

  Ponieważ Laos otwiera się dla zaszczepionych turystów, wymagana jest jedynie kwarantanna do 48 h we wcześniej zarezerwowanym hotelu, do uzyskania negatywnego wyniku testu, wykonanego po przylocie na teren kraju.


Chcę jechać do Laosu - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE LAOSU | Kiedy Laos otworzy się na turystykę?

Na temat warunków otwarcia się Laosu wciąż trwają debaty, a wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Ponieważ brak informacji, jak mozna ubiegać się o wizę turystyczną, do Laosu wciąż jeszcze nie przyjeżdżają turyści.

Jest nadzieja, że uda się zrealizować drugą fazę planu ponownego otwarcia Laosu, począwszy od 1 kwietnia 2022 r.

Plany otwarcia kraju na turystykę przedstawiały się następująco:

Podróżowanie po Laosie będzie początkowo ograniczone do wycieczek grupowych, organizowanych przez autoryzowane biura podróży (jak np. Wczasywazji.pl)  w ramach tzw. zielonych stref (Green Travel Zones i Green Travel Trails).

Program otwierania granic Laosu rozpisany jest na 3 fazy:

1. 1 stycznia do 30 marca 2022 r.

Podczas tej fazy można odwiedzić: stolicę Wientian, prowincję Luang Prabang i dystrykt Vang Vieng w prowincji Wientian (Green Travel Zones) oraz prowincje Oudomxay, Xayaboury, Xieng Khouang, Khammouane i Champasack (Green Travel Trails).

Podczas fazy 1 turyści będą mogli wjechać do Laosu drogą powietrzną przez międzynarodowe lotnisko Wattay oraz drogą lądową przez Most Przyjaźni Tajsko-Laotańskiej w Vientiane.

Lista krajów, których obywatele mogą podróżować do Laosu w pierwszej fazie, obejmuje: Chiny, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Koreę Południową, Japonię, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy, Holandię, Hiszpanię, Włochy, Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię, Brunei, Indonezję, Filipiny, Norwegię, Szwajcarię, Finlandię, Izrael, Irlandię, Węgry, Austrię, Nową Zelandię, Polskę, Danię i Belgię.

2. 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.

Podczas tej fazy można odwiedzić: stolicę Wientian oraz prowincje: Wientian, Luang Prabang, Oudomxay, Xayaboury, Xieng Khouang, Khammouane, Savannakhet i Champasack (Green Travel Zones) a także: dystrykt Houay Xay w prowincji Bokeo, prowincję Luang Namtha, prowincję Sekong i prowincję Salavanh (Green Travel Trails).

W fazie 2 zostaną otwarte kolejne granice: międzynarodowe lotnisko Luang Prabang, granica Boten-Bohan z Chinami w prowincji Luang Namtha, Trzeci Most Przyjaźni w Thakhek, Drugi Most Przyjaźni w Savannakhet, granica Chongmek w Pakse, granica Lao Bao z Wietnamem w prowincji Savannakhet i granica Nam Phao (Luk Xao) z Wietnamem w prowincji Bolikhamxay.

3. od 1 lipca 2022 r.

(Tu jeszcze czekamy na dane).

Przed przyjazdem do Laosu turyści zobowiązani są pobrać i zarejestrować się w aplikacjach mobilnych: LaoKYC oraz LaoStaySafe, a także przesłać za ich pośrednictwem odpowiednie świadectwa szczepień i wyniki testu na COVID-19.

Wprowadzony został także specjalny program zdrowia i higieny dla sektora turystyki i hotelarstwa - LaoSafe.

KWARANTANNA W LAOSIE | Jaki jest status kwarantanny w Laosie?

Zaszczepionych turystów obejmuje kwarantanna do 48 h w oczekiwaniu na negatywny wynik testu RC-PCR po przylocie.

W razie wyniku pozytywnego kwarantanna wynosi 10 dni (w hotelu lub szpitalu, w zależności od stanu zdrowia).

SZCZEPIENIA W LAOSIE | Jaki jest status programu szczepień w Laosie?

Laos rozpoczął program szczepień w marcu 2021 roku. 

42,5% mieszkańców Laosu zaszczepionych jest przynajmniej jedną dawką szczepionki, 32,2% jest zaszczepionych w pełni.

Program wznowienia laotańskiej turystyki obejmuje organizację wycieczek w ramach Green Travel Zones (prowincje o wyszczepialności sięgającej min. 70% populacji dorosłych) i Green Travel Trails (prowincje o niższej wyszczepialności).

UBEZPIECZENIE COVID-19 | Czy jest wymagane?

Aktualne warunki wjazdu do Laosu obejmują ubezpieczenie zdrowotne na kwotę nie mniejszą niż 50 000 USD.

LOTY DO LAOSU | Czy można przylecieć do Laosu?

Podczas 1. fazy Programu ponownego otwarcia Laosu turyści będą mogli wjechać do Laosu drogą powietrzną przez międzynarodowe lotnisko Wattay.

Więcej granic zostanie ponownie otwartych w fazie 2, w tym międzynarodowe lotnisko Luang Prabang.

WIZA DO LAOSU | Czy do Laosu wymagana jest wiza?

Brakuje jednoznacznych informacji, jak na tę chwilę można ubiegać się o wizę turystyczną do Laosu.

Polecamy nasz pre-covidowy artykuł o wizie do Laosu

 


Singapur - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Singapuru na zagranicznych turystów:

  Singapur zniósł niemal wszystkie ograniczenia dla w pełni zaszczepionych turystów i można swobodnie podróżować. 

 • Turystyka krajowa:

  odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Singapur?

  Od kwietnia turyści z Polski mogą podróżować do Singapuru. 

 • Czy aby wyjechać do Singapuru wymagana jest szczepionka?

  Podobnie jak mieszkańcy, turyści muszą być zaszczepieni. Ta decyzja nie dotyczy nie tylko samego wjazdu, ale również korzystania z wielu obiektów na miejscu. Akceptowane będą testy PCR lub ART wykonane w ciągu max 2 dni przed wylotem w akredytowanym laboratorium, klinice lub placówce medycznej.

  Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z obowiązku szczepień.

 • Czy Singapur wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak,  podróżni jadący do Sinapuru muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonany do 48 godzin przed podróżą. 

 • Czy po przyjeździe do Singapuru jest wymagana kwarantanna?

  Wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni mpgą wjechać do Singapuru z dowolnego kraju/regionu świata bez konieczności odbycia kwarantanny. 


Chcę jechać do Singapuru - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE SINGAPURU | Kiedy Singapur otworzy się na turystykę?

W kwietniu Singapur otwierzył granice dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób. 

KWARANTANNA W SINGAPURZE | Jaki jest status kwarantanny w Singapurze?

W pełni zaszczepieni podróżni zwolnieni są z odbywania kwarantanny. 

Wyjątek stanowią podróżni, którzy w ciągu 7 dni przed przylotem do Singapuru będą przebywali w krajach / regionach należących do tzw. MOH Restricted Category. (Obecnie żadne państwo nie zostało zakwalifikowane przez MOH do tej kategorii).

SZCZEPIENIA W SINGAPURZE | Jaki jest status programu szczepień w Singapurze?

W Singapurze 83% obywateli zaszczepionych przynajmniej 1 dawką, 82% w pełni zaszczepionych.

W miarę pojawiania się kolejnych zapasów szczepionek, Singapur będzie nadal rozszerzał program szczepień na więcej segmentów populacji, tak aby wszyscy mieszkańcy mieli szansę na zaszczepienie się do końca 2021 r.

 

LOTY DO SINGAPURU | Czy można przylecieć do Singapuru?

Do Singapuru można podróżować dowolnymi połączeniami, zniesione zostają dedykowane loty VTL.

WIZA SINGAPUR | Czy do Singapuru wymagana jest wiza?

Konieczne jest wypełnienie karty przylotu do Singapuru, tzw. SG Arrival Card. Deklaracja zostanie uproszczona; będzie zawierała 3 sekcje: dane osobowe; status szczepień (osoby zaszczepione w Singapurze nie będą musiały załączać certyfikatu odbytych szczepień) oraz deklaracja zdrowia.

Osoby przyjeżdzające do Singapuru z wizytą krótkoterminową (np. wjazdy turystyczne i biznesowe) muszą:

 • wykupić przed podróżą ubezpieczenie o minimalnej wartości 30 000 USD na leczenie związane z COVID-19 i koszty ewentualnej hospitalizacji w Singapurze
 • używać aplikacji TraceTogether podczas pobytu w Singapurze. 

Malezja - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Malezji na zagranicznych turystów:

  1.04.2022 roku Malezja otworzyła granice dla turystów.

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Malezję?

  Od 1 kwietnia 2022 roku turyści z Polski mogą odwiedzać Malezję. 

 • Czy aby wyjechać do Malezji wymagana jest szczepionka?

  Do Malezji mogą polecieć zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. 

 • Czy Malezja wymaga negatywnego testu na COVID?

  Od 1 sierpnia 2022 r. Malezję mogą odwiedzać również osoby niezaszczepione, bez obowiązku wykonywania testu przed wylotem. 

 • Czy po przyjeździe do Malezji jest wymagana kwarantanna?

  Brak kwarantanny


Chcę jechać do Malezji - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE MALEZJI | Kiedy Malezja otworzy się na turystykę?

1 kwietnia 2022 roku, Malezja otworzyła granice dla zagranicznych turystów. 

SZCZEPIENIA W MALEZJI | Jaki jest status programu szczepień w Malezji?

Na ten moment około 64% dorosłych otrzymało szczepienia przypominające.

UBEZPIECZENIE COVID-19 | Czy jest wymagane?

Od 1 maja 2022 r. ubezpieczenie Covid-19 nie jest już wymagane dla wszystkich podróżnych wjeżdżających do Malezji.

LOTY DO MALEZJI | Czy można przylecieć do Malezji?

Ilość lotów do Malezji z każdym miesiącem się zwiększa.

WIZA DO MALEZJI | Czy do Malezji wymagana jest wiza?

Przed podróżą należy zainstalować aplikację MySejahtera i wypełnić formularz dotyczący zdrowia.

W Malezji obowiązuje ruch wizowy, ale polscy turyści wybierający się w podróż na nie dłużej niż trzy miesiące (a konkretnie: 90 dni), są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy.

O wizie do Malezji przeczytasz TUTAJ

Durian - król owoców

Kiedy w końcu będzie można pojechać do Azji?

To jest pytanie za milion dolarów. Chociaż turystyka odgrywa niezwykle ważną rolę w lokalnych gospodarkach, zwłaszcza w miejscach takich jak Tajlandia czy Kambodża, rządy wahają się, czy w pełni otworzyć swoje kraje i zacząć zezwalać na wjazd obcokrajowcom. Kiedy to nastąpi i jak to będzie działać, znajduje się w tej chwili na szczycie programu dla wszystkich miejsc docelowych.

 • Najprawdopodobniej nie zobaczymy w pełni otwartych granic przed styczniem 2022 r. Chociaż na planowanie podróży do Azji jest jeszcze dość wcześnie, jedno jest pewne - że wyjazdy turystyczne powrócą. Bez względu na to, jaką formę przybierze otwarcie, bezpieczeństwo będzie na pierwszym planie. Dlatego też współpracujemy z naszymi lokalnymi partnerami w celu opracowania i przestrzegania solidnych protokołów WTTC (Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki) w celu wdrożenia nowych praktyk i standardów bezpieczeństwa. Wzmocnią one obecne wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa określone przez same samorządy, aby zapewnić Wam bezstresową podróż.
 • Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

  Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.