Kiedy otwarcie granic w Azji? Gdzie można teraz wyjechać?

Mija ponad półtora roku od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o koronowirusie. W Azji od momentu wybuchu pandemii Covid-19 obowiązują surowe ograniczenia i ścisłe restrykcje wjazdowe. Kraje azjatyckie bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii otwierania granic. Jako że jest niewiele wiarygodnych informacji weryfikowanych "na miejscu", codziennie sprawdzamy i weryfikujemy dla Was  najświeższe dane o zmianach w temacie możliwości podróży do Azji i aktualizujemy stronę za każdym razem, gdy otrzymujemy nowe wiadomości.

Ostatnia aktualizacja: 23/09/2021

Azja otwarcie granic

Dokładamy wszelkich starań, by informacje tu zamieszczane były jak najbardziej aktualne i rzetelne. Jeśli zauważysz, że jakaś informacja wymaga korekty - daj nam proszę znać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KTÓRE KRAJE AZJI OTWIERAJĄ SIĘ NA TURYSTÓW?

Aktualna lista krajów do których możesz pojechać turystycznie.
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych znajdziesz poniżej.

Kraj otwarty (więcej informacji)

Częściowe otwarcie (więcej informacji)

Czekamy  (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

Czekamy (więcej >>)

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WJAZDOWE DLA KRAJÓW AZJI


Sri Lanka - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Sri Lanki na zagranicznych turystów:

  Sri Lanka jest aktualnie już otwarta dla zagranicznych turystów - zarówno zaszczepionych (po wykonaniu testu PCR na Sri Lance / negatywny PCR z Polski), jak i niezaszczepionych (w ramach tzw. bańki turystycznej + testy, czyli zabezpieczając zarówno lokalną społeczność, jak i samych podróżujących). Wyjątkiem są turyści z tzw. krajów zakazanych (patrz poniżej), na której nie ma Polski.

 • Turystyka krajowa:

  Odmrożona  - jednak z niewielkimi restrykcjami.
  Są one jednak sukcesywnie znoszone, więc wkrótce prawdopodobnie będzie działać już w pełni.

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Sri Lankę?

  TAK

 • Czy aby przyjechać na Sri Lankę wymagana jest szczepionka?
  • Zasadniczo tak (zaszczepieni turyści są uprzywilejowani) - dla zaszczepionych przewiduje się negatywny PCR w Polsce (wymagany również przez linie lotnicze) i powtórzenie PCR po przylocie.
  • Dla niezaszczepionych ta sama zasada + powtórzenie testu w przedostatni dzień pobytu (w 13. dniu "turystycznej banki", która trwa 14 dni).
   • Jeśli ktoś zostaje dłużej, np. 18 dni, to nadal drugi test wykonuje 13. dnia pobytu i po otrzymaniu wyniku negatywnego może zwiedzać Sri Lankę już bez restrykcji (czyli bańka trwa 14 dni).
 • Czy Sri Lanka wymaga negatywnego testu na COVID?

  TAK.
  Aby wylecieć na Sri Lankę trzeba mieć negatywny wynik testu PCR, wykonanego do 72 h przed przylotem. Po przylocie trzeba zrobić ponowny test (w hotelu) i jeśli również jest negatywny, możemy rozpocząć pełnoprawne eksplorowanie Sri Lanki. Turystów niezaszczepionych obowiązuje dodatkowy test w 13. dniu pobytu (dzień przed końcem "turystycznej bańki").

 • Czy po przyjeździe na Sri Lankę jest wymagana kwarantanna?

  Nie, zaszczepieni mogą korzystać z wakacji z pełną swobodą, zaś bez szczepionki można podróżować w ramach tzw. "bańki turystycznej" (szczegóły ⬇️)


Chcę jechać na Sri-Lankę teraz - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE SRI LANKI | Czy naprawdę?

Pytacie: kiedy Sri Lanka otworzy się na turystykę?  Odpowiedź jest krótka:

Sri Lanka jest już otwarta na turystykę.

Oficjalne otwarcie miało wprawdzie miejsce 21 stycznia 2021, ale tylko w ramach "bańki turystycznej" i później restrykcje były sukcesywnie luzowane wraz z możliwością zwiedzania bez ograniczeń dla zaszczepionych (był moment zwiększenia restrykcji po lankijskim Nowym Roku, gdyż liczba przypadków wzrosła, ale już są zniesione i ta sytuacja się raczej nie powtórzy, biorąc pod uwagę dynamikę programu szczepień i fakt, że jest bardzo duży nacisk kładziony na ochronę turystyki).

Na ten moment jedynym wyjątkiem są turyści z krajów "zakazanych" (Indie, kraje Ameryki Południowej i Afryki Południowej, jak również podróżujący mający te kraje w historii podroży przez ostatnich 14 dni przed przylotem na Sri Lankę).

KWARANTANNA NA SRI LANCE | Jaki jest status kwarantanny na Sri Lance? Czy naprawdę nie trzeba?

Nie ma obowiązku kwarantanny dla turystów (ponownie, jedynym wyjątkiem kwarantanny są sytuacje, gdy ktoś przylatuje / ma w historii 14 ostatnich dni któryś z krajów "zakazanych" oraz otrzymał specjalne pozwolenie na przylot).

Dla niezaszczepionych obowiązują jednak pewne restrykcje dotyczące zwiedzania w obrębie "bańki turystycznej", można jednak zrobić ciekawą wycieczkę objazdową - po prostu zwiedza się atrakcje, które są zatwierdzone w ramach programu. Są to wszystkie najważniejsze atrakcje: większość parków narodowych na safari, las deszczowy, trekking w Horton Plains, słonie, whale watching i więcej).

SZCZEPIENIA NA SRI LANCE | Jaki jest status programu szczepień na Sri Lance?

Program szczepień jest aktualnie traktowany priorytetowo i posuwa się w niezwykle szybkim tempie (właściwie Sri lanka jest jednym z krajów przodujących w tym temacie).

Plan przewiduje, żeby jak najszybciej zdobyć odporność stadną, by zapewnić zupełnie bezpieczne podróżowanie (możliwe, że wówczas bańka może być zniesiona nawet dla osób niezaszczepionych, ale to na razie tylko nasze przypuszczenia).

LOTY NA SRI LANKĘ | Czy można normalnie przylecieć na Sri Lankę?

Tak, można przylecieć miedzy innymi liniami Qatar i Emirates; wkrótce prawdopodobnie ruszą także loty bezpośrednie LOT. Ruszyły też loty Air France - to jest nowość, która zapewne zwiększy konkurencję i może skutkować dalszą obniżką cen lotów z Polski.

WIZA NA SRI LANKĘ | Czy na Sri Lankę wciąż wymagana jest wiza?

Wymagana jest aplikacja online w celu otrzymania wizy turystycznej. Klient aplikuje online na: https://eta.gov.lk/slvisa/.

Sam proces nie jest długi – z reguły ok 2 dni (ale zawsze radzimy to załatwiać jak najwcześniej).

Koszt USD 35.


Tajlandia - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Tajlandii na zagranicznych turystów:

  na ten momen Tajlandia jest częściowa otwarta na obywateli wybranych krajów (w tym Polski).

 • Turystyka krajowa:

  Częściowo odmrożona, aczkolwiek sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Ostatnio transport pomiędzy niektórymi prowincjami został wstrzymany.

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Tajlandię?

  Tak, do wybranych regionów, bądź całego kraju (patrz pozostałe informacje). 

 • Czy aby przyjechać do Tajlandii wymagana jest szczepionka?

  Tak, wymagane jest świadectwo szczepienia COVID-19 wykonane minimalnie na 14 dni, a maksymalnie 1 rok przed przybyciem, szczepionką zarejestrowaną w tajlandzkim Ministerstwie Zdrowia Publicznego (lista tutaj) lub zatwierdzoną przez WHO.

 • Czy Tajlandia wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak, jest wymagany test po przylocie.

 • Czy po przyjeździe do Tajlandii jest wymagana kwarantanna?

  Tak, jest wymagana 7-dniowa kwarantanna.


Chcę jechać do Tajlandii teraz - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE TAJLANDII | Czy naprawdę się da wjechać?

Wjazd turystyczny do Tajlandii jest możliwy, ale:

 • trzeba poddać się kwarantannie hotelowej, albo
 • jechać do wybranych regionów (patrz poniżej ⬇️)

Nowy program „Phuket Sandbox 7+7 Extension” został uruchomiony 16 sierpnia. Umożliwia on osobom w pełni zaszczepionym skrócenie obowiązkowego pobytu w Phuket z 14 do 7 dni, po czym kolejne 7 nocy można spędzić w Krabi (Koh Phi Phi, Koh Ngai lub Railay), Khao Lak lub Koh Yao, Koh Samui, Koh Phangan lub Koh Tao. Do aplikacji COE oraz do okazania na lotnisku wymagany jest dowód wpłaty za pobyt w hotelach SHA+ oraz testy RT-PCR. W pełni zaszczepieni turyści mogą w ramach 7-dniowej kwarantanny opuszczać akredytowany hotel i swobodnie poruszać się po wyspie. 

Koh Samui, Koh Tao i Koh Pagn Ngan zostały również otwarte dla obcokrajowców w ramach programu "Samui Plus". Odwiedzający przez 4 dni po przylocie nie mogą opuszczać terenu hotelu ASQ na Samui, a następnie do dnia 8 mogą poruszać się w wyznaczonych obszarach. Na pozostałe dwie wyspy można udać się w 8. dniu. Inne wymagania są zgodne z modelem Phuket.

KWARANTANNA W TAJLANDII | Jaki jest status kwarantanny w Tajlandii?

Kwarantanna w Tajlandii jest wymagana. W obawie przed rozprzestrzenianiem się infekcji COVID-19, wprowadzony został program masowych szczepień, a Królewski Rząd Tajlandii wprowadził 14-dniową kwarantannę dla wszystkich gości z zagranicy, z wyjątkiem osób odwiedzających obszary wspomniane w sekcji o Otwarciu Tajlandii.

Nieszczepieni podróżnicy krajowi, w tym małoletni w wieku od 6 do 18 lat, będą musieli przejść szybki test antygenowy, aby wjechać na Phuket. Dzieci w wieku poniżej 6 lat mogą przyjechać do Phuket z rodzicami, bez poddawania się procedurze testowej.

14-dniowy okres kwarantanny pozostanie dla przybyszów z obszarów, w których wirus COVID-19 zmutował i które są uważane za wysokiego ryzyka (lista wkrótce). W przypadku wszystkich podróżnych, szczepionki muszą być wykonane co najmniej 14 dni przed podróżą. Dodatkowo obowiązkiem jest posiadanie ubezpieczenia COVID-19 w wysokości co najmniej 100 000 USD.

SZCZEPIENIA W TAJLANDII | Jaki jest status programu szczepień w Tajlandii?

Szacuje się, że ogólnokrajowe wprowadzenie szczepionek zostanie zakończone między wrześniem a grudniem 2021 r. Program szczepień jest realizowany zgodnie z planem, dlatego plan ponownego otwarcia Tajlandii powinien przebiegać bez zmian.

Wprowadzenie szczepień rozpoczęło się 7 czerwca, kiedy dostarczona została pierwsza partia sześciu milionów dawek szczepionki AstraZeneca. Ilość wzrośnie do 10 milionów dawek miesięcznie od lipca do listopada. Tajlandia planuje również zabezpieczyć dodatkowe 50 milionów szczepionek do 2022 r.

Bangkok, Phuket, Chon Buri, w tym Pattaya, Chiang Mai i Surat Thani, w tym Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao, a także osiem innych prowincji wysokiego ryzyka mają priorytetowe znaczenie przy wprowadzaniu pierwszych dawek szczepionek.

LOTY DO TAJLANDII | Czy do Tajlandii można przylecieć?

Granice Tajlandii są otwarte (chociaż loty międzynarodowe są nadal ograniczone), a międzynarodowi podróżnicy ze wszystkich krajów mogą odwiedzać kraj po uzyskaniu CEO (Certificate of entry - certyfikat wjazdu) z lokalnej ambasady Tajlandii. Podróżni międzynarodowi są zobowiązani do przelotu przez Bangkok i tranzytu tylko tymi lotami.

Loty krajowe w Tajlandii odbywają się normalnie – z przepisami dotyczącymi COVID-19, takimi jak obowiązkowa maseczka na miejscu. Aczkolwiek rząd Tajlandii mocno apeluje o stosowanie się jednak do wytycznych o unikanie podróży do innych prowincji. Dotyczy to zwłaszcza tych, w których stopień zakażenia jest większy. Jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, możliwe niestety jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, takich jak zakaz opuszczanie terenów najbardziej zagrożonych, jeśli nie ma ku temu wyraźnego powodu czy godzina policyjna.

Regularne bezpośrednie loty między Phuket i Samui są przywracane. W lipcu zaczęto od czterech lotów tygodniowo, w sierpniu będą odbywać się codziennie. Specjalnie do Samui, Bangkok Airways potwierdziły 3 loty krajowe dziennie z lotniska Suvarnabhumi w Bangkoku. 

WIZA DO TAJLANDII | Czy do Tajlandii wymagana jest wiza?

Tajska sytuacja wizowa jest bardzo zmienna, jednak obywatele Polski podróżujący w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy. W związku z obowiązkową kwarantanną, dopuszczalny okres pobytu w ruchu bezwizowym wydłużono z 30 do 45 dni. W przypadku podróży w innym celu lub na dłuższy okres, wymagana jest wiza.

Do wjazdu wymagane jest posiadanie COE (Certificate of Entry). Planując podróż do Tajlandii, trzeba pamiętać o tym zezwoleniu, które będzie niezbędne do przekroczenia granic kraju. Certificate of Entry (COE). Obywatele Polski mogą ubiegać się o niego online lub w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie.

Do uzyskania certyfikatu CEO potrzebne będą między innymi:

 • kopia paszportu (ważny co najmniej 6 miesięcy),
 • ubezpieczenie, które wyraźnie obejmuje leczenie i koszty medyczne związane z COVID-19, z minimalną ochroną 100 000 dolarów,
 • potwierdzenie lotu,
 • potwierdzenie rezerwacji hotelu w jednym z akredytowanych hoteli ASQ (Alternative State Quarantaine). ASQ należy zarezerwować na etapie wnioskowania o COE.

COE będzie potrzebne aby wsiąść na pokład samolotu.

Wiza do Tajlandii - artykuł zawierający informacje sprzed pandemii. 


Wietnam - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Wietnamu na zagranicznych turystów:

  niestety brak klarownych informacji. Wietnam jest wciąż zamknięty dla obcokrajowców do odwołania. Planowane jest ograniczone otwarcie wyspy Phu Quoc w Q4/21 oraz ograniczone otwarcie granic w momencie jak zostanie opanowana sytuacja pandemiczna. 

 • Turystyka krajowa:

  wg stanu na Wrzesień 2021 jest zamrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Wietnam:

  obecnie NIE

 • Czy Wietnam wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak. Negatywny wynik testu RT-PCR jest wymagany, wykonany 72h przed wylotem. Dodatkowo drugi szybki test zostanie wykonany po przylocie, bezpośrednio na lotnisku.

 • Czy po przyjeździe do Wietnamu jest wymagana kwarantanna?

  7-dniowa kwarantanna od 04/08 oficjalnie (więcej informacji poniżej) .

 • Czy aby przyjechać do Wietnamu wymagana jest szczepionka?

  Na ten moment nie ma jasnych wytycznych odnośnie paszportu COVIDowego.


Chcę jechać do Wietnamu - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE WIETNAMU | Kiedy Wietnam otworzy się na turystykę?

Niestety brak wiarygodnych informacji na ten moment. Wietnam zawiesił możliwość wjazdu dla wszystkich cudzoziemców od 22 marca 2020 r., aż do odwołania, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Ograniczenie nie dotyczy dyplomatów, urzędników, inwestorów zagranicznych, ekspertów i wykwalifikowanych pracowników.

Na ten moment wjazd turystyczny jest niemożliwy. Żeby wjechać do kraju należy być ekspertem w konkretnym zawodzie, zatrudnionym przez firmę działającą w Wietnamie i wpisanym na specjalną rządową listę specjalistów. Nawet po spełnieniu tych wymogów, nadal obowiązuje kwarantanna w specjalnym hotelu (której koszt liczony jest w tys. USD, co najmniej 2). Ma to się jednak zmienić w ciągu najbliższych tygodni w związku z wprowadzeniem wewnętrznego programu paszportów covidowych. 

 

KWARANTANNA W WIETNAMIE | Jaki jest status kwarantanny w Wietnamie?

W dniu 28 czerwca 2021 r. rząd ogłosił skrócenie kwarantanny dla w pełni zaszczepionych osób z 21 do 7 dni, ponieważ kraj planuje rozpocząć program paszportów szczepionkowych. Oficjalnie obowiązuje od 04/08 i ma zastosowanie do osób, które:

 • na 72 godziny przed wyjazdem poświadczyły (przez odpowiednie władze kraju pochodzenia) dowód negatywnych wyników testów RT-PCR na SARS-CoV-2,
 • zostały w pełni zaszczepione ostatnią dawką co najmniej 14 dni, ale nie dłużej niż 12 miesięcy przed terminem wjazdu (ze świadectwami szczepień); lub w miejsce ewidencji szczepień;

Osoby, które przebyły zakażenie koronawirusem, a nie są zaszczepione również podlegają tej opcji (aczkolwiek muszą mieć dokumenty potwierdzające pozytywny status metodą RT-PCR, nie wcześniej niż sześć miesięcy przed datą wjazdu), lub dowód potwierdzający, że przeszły COVID albo wypis ze szpitala/ równoważne dokumenty wydane przez właściwe władze w kraju, w którym były leczone.

Wszyscy podróżujący zostaną przetestowani pod kątem COVID-19 pierwszego i siódmego dnia okresu kwarantanny (licząc od daty zgłoszenia). W pierwszym teście z wykorzystaniem testów antygenowych lub testów RT-PCR, drugi test RT-PCR z pojedynczą próbką. Więcej informacji tutaj

 

SZCZEPIENIA W WIETNAMIE | Jaki jest status programu szczepień w Wietnamie?

Wietnam rozważa wprowadzenie paszportów szczepionkowych dla trzech grup zaszczepionych osób, takich jak Wietnamczycy przebywający poza granicami, podróżujący służbowo i turyści. W trakcie rozważania planu nie wyznaczono daty realizacji. 

Wietnam jest w ostatniej fazie opracowywania własnej szczepionki, którą planuje zaszczepić  80% społeczeństwa do Q1 2022. Wprowadzenie Nanocovax (nazwa własna), szczepionki przeciw COVID-19 wyprodukowanej w Wietnamie, zostanie podzielone na 3 fazy, przy czym pierwsza faza rozpocznie się 10 grudnia 2020 r. Trwają trzy fazy badań na ludziach pierwszej wyprodukowanej w Wietnamie szczepionki przeciw COVID-19. planowane do ukończenia do lutego 2022 r.

LOTY DO WIETNAMU | Czy do Wietnamu można przylecieć?

Połączenia międzynarodowe są. Aczkolwiek bardzo ograniczone. M.in. linie Vietnam Airlines wznowiły niektóre loty międzynarodowe łączące Hanoi i Sajgon z Koreą Południową, Japonią i Australią od 3 kwietnia 2021 r. Tanie linie lotnicze VietJet również wznowiły usługi, w tym do Tajwanu i Tajlandii. Wjechać mogli jednak tylko repatriowani obywatele wietnamscy i zagraniczni eksperci.

Loty krajowe w kraju wg stanu na lipiec 2011 są mocno ograniczone (ok 5% normalnego ruchu lotniczego) ze ścisłymi przepisami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania COVID-19, takimi jak obowiązkowa maska, limity miejsc etc. (bardzo mocno przestrzegane).


Kambodża - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Kambodży na zagranicznych turystów:

  kraj jest zamknięty do odwołania.

 • Turystyka krajowa:

  odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Kambodżę?

  NIE, na chwilę obecną jest to niemożliwe.

 • Czy aby wyjechać do Kambodży wymagana jest szczepionka?

  Niezależnie od statusu szczepienia, wszyscy wjeżdzający do Kambodży poddawani są kwarantannie.

 • Czy Kambodża wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak, wykonanego w ciągu 72h godzin przed przylotem.

 • Czy po przyjeździe do Kambodży jest wymagana kwarantanna?

  TAK, obowiązkowa 14 dniowa kwarantanna w hotelu wyznaczonym przez rząd Kambodży. 


Chcę jechać do Kambodży - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE KAMBODŻY | Kiedy Kambodża otworzy się na turystykę?

Niestety nie wiadomo.

Minister turystyki Kambodży oficjalnie stwierdził, że zaszczepieni podróżnicy mogą odwiedzić prowincję Siem Reap w Q4/21 w celu ożywienia turystyki. Jest to jednak deklaracja po której nie nastąpiły żadne późniejsze oficjalne komunikaty.

KWARANTANNA W KAMBODŻY | Jaki jest status kwarantanny w Kambodży?

Obowiązkowe 14 dni kwarantanny na miejscu dla wszystkich przybywających do Kambodży, niezależnie od historii infekcji/szczepień.

SZCZEPIENIA W KAMBODŻY | Jaki jest status programu szczepień w Kambodży?

Kambodża łącznie zaasekurowała 15 milionów dawek szczepionki. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje: Sinopharm i Sinovac z Chin. Do sierpnia 2021 r. oczekuje się dodatkowo 20 milionów dawek szczepionek. Niektóre źródła sugerują, że do grudnia 2021 r. 80% populacji zostanie zaszczepione.  Siem Reap jest kolejny w procesie szczepienia, po tym jak większość dorosłych mieszkańców Phnom Penh otrzyma pierwszą dawkę.

Raport wydany przez Ministerstwo Obrony Narodowej wykazało, że od 10 lutego do 9 maja łącznie 1,7 miliona osób została zaszczepiona w całym kraju.

LOTY DO KAMBODŻY | Czy można przylecieć do Kambodży?

Loty międzynarodowe tylko do i z Phnom Penh.

Dostępne są bardzo ograniczone loty wewnętrzne, obecnie tylko między Phnom Penh a Siem Reap, raz w tygodniu.

WIZA DO KAMBODŻY | Czy do Kambodży wymagana jest wiza?

Tak. Poprzez portal https://www.evisa.gov.kh (koszt 42 USD). 

Polecamy nasz pre-covidowy artykuł o wizach do Kambodży.


Singapur - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Singapuru na zagranicznych turystów:

  Częściowe otwarcie na turystów z azjatyckich krajów i Australii - sprawdź więcej szczegółow na liście poniżej.

 • Turystyka krajowa:

  odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Singapur?

  NIE (teoretycznie), w praktyce jest to jednak możliwe, aczkolwiek znacząco utrudnione.

 • Czy aby wyjechać do Singapuru wymagana jest szczepionka?

  Podobnie jak mieszkańcy, turyści muszą być zaszczepieni. Ta decyzja nie dotyczy nie tylko samego wjazdu, ale również korzystania z wielu obiektów na miejscu.

 • Czy Singapur wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak. Od 29 maja 2021 r. wszyscy podróżni jadący do Sinapuru będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19, z wyjątkiem tych, którzy przebywali w krajach/regionach niższego ryzyka (Brunei Darussalam, Chiny kontynentalne, Nowa Zelandia, Hongkong i Makao) w ciągu ostatnich 21 dni przed wjazdem do Singapuru. Czyli nie dotyczy to obywateli Polski, niestety.

 • Czy po przyjeździe do Singapuru jest wymagana kwarantanna?

  Nie, aczkolwiek trzeba czekać na wynik testu PCR (więcej poniżej).


Chcę jechać do Singapuru - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE SINGAPURU | Kiedy Singapur otworzy się na turystykę?

Wszystko zależy od przebiegu programu szczepień. Aktualnie idzie on bardzo sprawnie - wg. najświeższych doniesienień, jeżeli do końca Q/3 2021 (wrzesień) 80% mieszkańców będzie w pełni zaszczepione przeciw koronawirusowi, wtedy będzie można wjechać do Singapuru bez uciążliwej i drogą kwarantannę dla zagranicznych podróżnych. Dotyczy to jednak jedynie w pełni zaszczepionych.

Na teraz, obcokrajowcy, którzy są gośćmi krótkoterminowymi (w tym podróżujący biznesowo i służbowo) podróżujący z jednego z następujących krajów/regionów, mogą ubiegać się o wjazd do Singapuru, składając wniosek o przepustkę lotniczą (ATP): -

 • Australia (z wyłączeniem Nowej Południowej Walii); -
 • Brunei Darussalam;
 • Chiny kontynentalne (z wyłączeniem prowincji Guangdong); -
 • Nowa Zelandia.

Niestety na tej liście nie ma Polski. 

Biorąc pod uwagę zmieniającą się sytuację COVID-19 w Singapurze, rządy Singapuru i Hongkongu zgodziły się na odroczenie uruchomienia lotów Singapur – Hong Kong Air Travel Bubble (ATB). Ma to na celu ochronę zdrowia publicznego w obu miastach oraz zdrowia podróżnych.

Proszę zapoznać się z poniższym linkiem, aby uzyskać najnowsze informacje na temat organizacji bezpiecznej podróży w przypadku przyjazdu, tranzytu lub wyjazdu do Singapuru. https://safetravel.ica.gov.sg

 

KWARANTANNA W SINGAPURZE | Jaki jest status kwarantanny w Singapurze?

Podróżując z biletem Air Travel Bubble/Air Travel Pass, goście muszą pozostawać w zadeklarowanym miejscu wylotu przez ostatnie 21 kolejnych dni. Muszą zarezerwować własne zakwaterowanie w Singapurze, aby odbyć 1-2-dniowy okres izolacji w oczekiwaniu na wynik testu COVID-19 PCR w momencie przyjazdu (zakwaterowanie musi być indywidualnym pokojem niemieszkalnym z dołączoną toaletą).

Odwiedzający mogą wejść na stronę internetową Singapore Hotel Association (SHA), aby zapoznać się z listą hoteli aktualnie przyjmujących gości podróżujących do Singapuru na podstawie przepustki lotniczej. Lista nie jest wyczerpująca i odwiedzający mogą zarezerwować inne dostępne miejsca noclegowe, o ile są to pokoje niemieszkalne i indywidualne z dołączoną toaletą. https://sha.org.sg/air-travel-pass

SZCZEPIENIA W SINGAPURZE | Jaki jest status programu szczepień w Singapurze?

W Singapurze do 17 lipca 2021 r. wykonano łącznie 6,7 miliona szczepień, według Ministerstwa Zdrowia (MOH), a 2,6 miliona osób jest teraz w pełni zaszczepionych. Dowiedz się więcej o programie szczepień przeciwko COVID-19 w Singapurze: https://www.moh.gov.sg/covid-19/vaccination

W miarę pojawiania się kolejnych zapasów szczepionek, Singapur będzie nadal rozszerzał program szczepień na więcej segmentów populacji, tak aby wszyscy Singapurczycy i długoterminowi mieszkańcy Singapuru mieli szansę na zaszczepienie się do końca 2021 r.

 

LOTY DO SINGAPURU | Czy można przylecieć do Singapuru?

Istnieją ograniczenia wizowe i obostrzenia związane z podróżą do Singapuru. Jednak aktualną listę przewoźników wylatującuch do i z Singapuru to: 

Air India Express (tylko outbound); Singapore Airlines; British Airways, Air Niugini; Japan Airlines; Jetstar Asia; Garuda Indonesia; Emirates; KLM Royal Dutch Airlines; Qatar Airways; Swiss International Airlines; Scoot; Korean Air; Philippines Airlines; Juneyao Airlines; Myanmar National Airlines; Etihad Airways.

WIZA SINGAPUR | Czy do Singapuru wymagana jest wiza?

Krótkoterminowe wizyty cudzoziemców są obecnie dozwolone tylko w krajach/regionach o niskim ryzyku importu COVID-19. Wszyscy podróżujący krótkoterminowo mogą wjechać do Singapuru jednym z następujących opcji:

 • Bilet lotniczy (ATP) Cudzoziemcy, którzy podróżują krótkoterminowo z wybranych krajów, mogą ubiegać się o wjazd do Singapuru, składając wniosek o przepustkę lotniczą, przed 7 i 30 dniem od planowanej daty wjazdu.
 • Connect@Singapur (Connect@SG) Osoby podróżujące krótkoterminowo w podróży służbowej lub służbowej mogą złożyć wniosek za pośrednictwem operatorów wyznaczonych obiektów o sponsorowanie/złożenie wniosku o przepustkę SafeTravel w ramach inicjatywy Connect@Singapore w imieniu potencjalnego podróżującego. Można to zrobić co najmniej 14 dni przed planowanym tygodniem wejścia.
 • Green Belt (RGL) Firmy lub agencje rządowe w Singapurze mogą sponsorować/wnioskować o przepustkę SafeTravel w ramach RGL w imieniu potencjalnego podróżnego w okresie od 14 do 35 dni przed planowanym tygodniem wjazdu. Więcej szczegółow na: https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/overview#social

 


Indonezja - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Indonezji na zagranicznych turystów:

  w tym roku, jednak konkretna data nie została jeszcze podana i zależy to znacząco od sukcesu programu szczepień. Pewne jest, że Bali otworzy się pierwsze.

 • Turystyka krajowa:

  odmrożona, jednak z zachowaniem ścisłych protokołów bezpieczeństwa. 

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Indonezję?

  NIE

 • Czy aby wyjechać do Indonezji wymagana jest szczepionka?

  nie ma możliwości wjazdu, więc zasadniczo nie.

 • Czy Indonezja wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak, jeżeli jesteś jedną z osób z listy wymienionej w sekcji WIZY.

 • Czy po przyjeździe do Indonezji jest wymagana kwarantanna?

  Jeżeli jesteś uprawniony do wjechania na teren Indonezji to obowiązuje 8 dniowa kwarantanna.


Chcę jechać do Indonezji - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE INDONEZJI | Kiedy Indonezja otworzy się na turystykę?

Rząd Indonezji planuje ponowne otwarcie kraju etapami, zaczynając od wysp Riau Bintan i Batam oraz Bali w wybranych zielonych strefach na wyspie (Nusa Dua, Sanur i Ubud). Początkowo planowane są tylko bańki podróżnicze z wybranymi krajami, którymi mogą być ZEA, Katar, Chiny, Singapur i Holandia.

Plany ponownego otwarcia wysp Riau i Bali w lipcu zostały odroczone z powodu niedawnego wzrostu liczby nowych infekcji COVID-19. Nie ustalono jeszcze stałych dat pierwszej fazy otwarcia.

Ponowne otwarcie Bali zależy od kilku czynników, takich jak osiągnięty wskaźnik szczepień (cel = 3 miliony ludzi na wyspie), obniżony wskaźnik zakażeń COVID-19, wzajemne umowy z innymi krajami, a także bezpośrednie połączenia lotnicze między Bali a krajem pochodzenia.

KWARANTANNA W INDONEZJI | Jaki jest status kwarantanny w Indonezji?

Obecnie wszyscy przybysze z zagranicy muszą przejść 8-dniową kwarantannę po przybyciu do Dżakarty. Pasażerowie przybywający z Indii, Pakistanu lub Filipin muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Pakiety kwarantanny są dostępne w wybranych wyznaczonych hotelach, których koszt ponosi pasażer.

Przylatujący pasażerowie muszą posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia w języku angielskim potwierdzające negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wystawione maksymalnie 48 godzin przed wylotem do Indonezji, a także certyfikat potwierdzający, że są w pełni zaszczepieni.

Pasażerowie będą musieli przejść kolejny test wymazu COVID-19 po przybyciu, a po 8 dniach kwarantanny wykonają trzeci test PCR. Po negatywnym wyniku pasażerowie mogą kontynuować podróż. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, zostaną skierowani do szpitala.

SZCZEPIENIA W INDONEZJI | Jaki jest status programu szczepień w Indonezji?

Indonezja to duży i bardzo zaludniony kraj. Rząd dąży do zaszczepienia w sumie 208 milionów ludzi, czyli 77% populacji, liczącej ponad 270 milionów, aby stworzyć odporność stadną do marca 2022 roku. Do tej pory 41,7 miliona osób otrzymało pierwsze szczepienie, a 16,2 miliona ludzi otrzymało drugą dawkę.

Indonezja zamówiła 329,5 miliona szczepionek przeciwko COVID-19 różnych marek i zamierza uzyskać 426 milionów szczepionek przeciwko COVID-19 w 2021 roku. Obecnie w kraju otrzymano 118,5 miliona szczepionek Sinovac wraz z 14,7 milionami (AstraZeneca) i 4 milionami ( Moderna) otrzymał w ramach programu Covax i 2,9 miliona dawek Sinopharn.

Pierwszy etap miał na celu ok. 1,5 miliona pracowników służby zdrowia. Drugi etap jest skierowany do pracowników służb publicznych, pracowników turystyki i seniorów w wieku 60 lat i starszych. Trzecim etapem jest dotarcie do wrażliwych społeczno-ekonomicznie obywateli wraz z resztą społeczności, w zależności od dostępności szczepionek.

LOTY DO INDONEZJI | Czy można przylecieć do Indonezji?

Loty międzynarodowe są obecnie ograniczone tylko do przylotu do Dżakarty. Plany Singapore Airlines dotyczące wznowienia lotów międzynarodowych na Bali zostały przełożone do odwołania.

Loty krajowe są ogólnie dostępne dla każdego, kto może przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia z ujemnym wynikiem testu na COVID-19 i dowód co najmniej 1 zastrzyku szczepionki. Testy wymazowe PCR, wymazówki z antygenem lub testy oddechowe GenOse-19 (tylko niektóre lotniska) są akceptowane z ważnością między 24-72 godzinami przed lotem, w zależności od obszaru i trybu testowania.

WIZA INDONEZJA | Czy do Indonezji wymagana jest wiza?

Cytując stronę rządow: „Do odwołania wszystkich podróżnych spoza Indonezji obowiązuje zakaz wjazdu do Indonezji z następującymi wyjątkami od zakazu:

 • Cudzoziemcy z ograniczonymi (KITAS) lub stałymi (KITAP) zezwoleniami na pobyt.
 • Posiadacze wiz dyplomatycznych lub urzędowych.
 • Posiadacze zezwoleń na pobyt dyplomatyczny i pobytów urzędowych/służbowych."

Nasz pre-covidowy artykuł: wiza do Indonezji.


Malezja - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Malezji na zagranicznych turystów:

  Prawdopodobnie Q1/2022 - wszystko zależy od programu szczepień oraz rozwoju sytuacji na świecie. 

 • Turystyka krajowa:

  zamrożona (przeloty tylko w ograniczonym zakresie).

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Malezję?

  NIE, niestety...

 • Czy aby wyjechać do Malezji wymagana jest szczepionka?

  Szczepienie jest wymagane, ale nie zwalnia z obowiązku kwarantanny. 

 • Czy Malezja wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak,  maksymalnie 3 dni przed wylotem. Wpływa on na długość obowiązku kwarantanny. 

 • Czy po przyjeździe do Malezji jest wymagana kwarantanna?

  Tak, 7-10 dni (szczegóły poniżej).


Chcę jechać do Malezji - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE MALEZJI | Kiedy Malezja otworzy się na turystykę?

Brak jasnej informacji.

Wszystko jest zależne od rozwoju sytuacji na świecie i Plan Odbudowy (ogłoszonej 4-fazowej strategia radzenia sobie z pandemią) będzie wdrażany od 15 czerwca do 31 grudnia 2021 r. Kraj znajduje się obecnie w fazie 1, która oznacza całkowitą blokadę. Wszystkie granice pozostały zamknięte do odwołania.

„Faza 1 (czerwiec): Całkowita blokada z dozwolonymi tylko wyznaczonymi sektorami usług podstawowych. Podróże między dzielnicami i stanami są niedozwolone. (Faza 1 została przedłużona w całym kraju do końca lipca (z wyjątkiem 6 stanów, które przejście do fazy 2 5 i 7 lipca). Status będzie aktualizowany co 2 tygodnie.

Faza 2 (lipiec-sierpień): Więcej sektorów gospodarczych zostanie dodanych do listy „dozwolonych”. Aktywności towarzyskie nie są dozwolone. "

Przejście do następnej fazy opiera się na spełnieniu „Wskaźników progowych” określonych przez rząd (średnia liczba przypadków dziennych, wykorzystanie łóżek na oddziałach intensywnej terapii i wskaźnik szczepień). Więcej szczegółów dostępnych tutaj.

KWARANTANNA W MALEZJI | Jaki jest status kwarantanny w Malezji?

Przyjeżdzający muszą przejść 7-dniową obowiązkową kwarantannę w wyznaczonych centrach kwarantanny w miejscu ich przybycia do Malezji. Dodatkowo musi być przedstawiony negatywny certyfikat RT-PCR pobrany trzy dni przed odlotem. Osoby podróżujące do Malezji bez RT-PCR przejdą 10-dniową obowiązkową kwarantannę.

Koszt kwarantanny ponoszą pasażerowie. Wszelkie obowiązujące opłaty należy uiścić za pośrednictwem systemu MySafeTravel dostępnego na stronie https://safetravel.myeg.com.my lub aplikacji MyQR przed przybyciem do Malezji, aby uniknąć kolejek na lotnisku.

SZCZEPIENIA W MALEZJI | Jaki jest status programu szczepień w Malezji?

Powoli ale sprawnie. Zgodnie z programem:

 • „Pierwsza faza (27 lutego – 31 marca 2021 r.): Ukierunkowana na pracowników pierwszej linii walki z wirusem.
 • Faza 2 (19 kwietnia-31 sierpnia): Ukierunkowanie na osoby starsze, osoby z problemami współwystępującymi i osoby niepełnosprawne.
 • Trzecia faza (maj 2021-luty 2022): Ogólna populacja, w tym nieudokumentowani migranci."

Na ten moment łącznie podano 14 milionów pierwszych dawek, w wyniku czego w pełni zaszczepiono 4,43 miliona osób (13,5% całej populacji). W Malezji dostępnych jest 19 milionów szczepionek.

Oczekuje się, że Malezja zakończy swój program szczepień do lutego 2022 r., obejmując 80% populacji liczącej około 32 milionów ludzi.

LOTY DO MALEZJI | Czy można przylecieć do Malezji?

Dostępne są ograniczone loty międzynarodowe. Poza obywatelami Malezji i stałymi rezydentami, wjazd jest dozwolony między innymi dla dyplomatów będących rezydentami, zagranicznych małżonków i osób pozostających na utrzymaniu obywateli Malezji, posiadaczy przepustek długoterminowych oraz pracowników emigrantów pracujących w podstawowych branżach oraz osób pozostających na ich utrzymaniu.

Pasażerowie tranzytowi, którzy nie wymagają odprawy imigracyjnej, mogą wejść na pokład swoich lotów łączonych. W tym okresie tranzyt między terminalami (KLIA-KLIA 2 lub KLIA 2-KLIA) nie jest możliwy.

Dostępne są ograniczone loty krajowe, ponieważ podróże między stanami są nadal zakazane do odwołania (z wyjątkiem ważnych powodów, w tym podróży do pracy, edukacji i nagłych wypadków po uzyskaniu zezwolenia na podróż od Policji Malezyjskiej).

WIZA DO MALEZJI | Czy do Malezji wymagana jest wiza?

Wiza turystyczna jest niemożliwa do uzyskania. 

Poza obywatelami i stałymi rezydentami, wjazd do Malezji jest dozwolony między innymi dla:

 • dyplomatów będących rezydentami,
 • zagranicznych małżonków i osób pozostających na utrzymaniu obywateli Malezji,
 • aktualnych posiadaczy wiz długoterminowych
 • pracowników pracujących w krytycznych branżach oraz osób pozostających na ich utrzymaniu.

Laos - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Laosu na zagranicznych turystów:

  Nieznane, prawdopodobnie do końca 2021.

 • Turystyka krajowa:

  zamrożona, loty wewnętrzne tylko dla zaszczepionych. 

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Laos?

  NIE

 • Czy aby wyjechać do Laosu wymagana jest szczepionka?

  Nie - patrz sekcja LOTY

 • Czy Laos wymaga negatywnego testu na COVID?

  Tak, ale nie zwalnia on z obowiązku kwarantanny. 

 • Czy po przyjeździe do Laosu jest wymagana kwarantanna?

  Tak, obowiązkowe 14 dni. 


Chcę jechać do Laosu - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE LAOSU | Kiedy Laos otworzy się na turystykę?

Rząd przedłużył blokadę w niektórych prowincjach do lipca 2021 r., a transport publiczny w całym kraju jest obecnie zamknięty.

KWARANTANNA W LAOSIE | Jaki jest status kwarantanny w Laosie?

14-dniowy okres kwarantanny obowiązuje dla wszelkich przybyszów międzynarodowych.

SZCZEPIENIA W LAOSIE | Jaki jest status programu szczepień w Laosie?

Powoli, ale sprawnie.

Laos rozpoczął program szczepień w marcu 2021 roku. Łączna liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę to 982.000. Drugą dawkę przyjęło 501,300 osób.

Szczepionki są rozprowadzane do prowincji wysokiego ryzyka, aby były dostępne dla każdego w wieku 18-60 lat, w tym dla cudzoziemców mieszkających w Laosie.

LOTY DO LAOSU | Czy można przylecieć do Laosu?

Międzynarodowe loty regularne i czarterowe są obecnie zawieszone. Wszyscy podróżni wjeżdżający do kraju są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia podróżnego oraz muszą nosić urządzenie monitorujące stan zdrowia.

Loty krajowe w Laosie są dostępne dla zaszczepionych pasażerów.

WIZA DO LAOSU | Czy do Laosu wymagana jest wiza?

Jedynie drogą lądową. 

Polecamy nasz pre-covidowy artykuł o wizie do Laosu

 


Filipiny - aktualna sytuacja wjazdowa

 • Planowane otwarcie Filipin na zagranicznych turystów:

  niestety brak klarownych informacji - Filipiny są obecnie zamknięte dla turystów zza granicy do odwołania. Są tworzone plany otwarcia dla turystów zaszczepionych, ale bez konkretnych dat.

 • Turystyka krajowa:

  odmrożona

 • Czy turyści z Polski mogą odwiedzić Filipiny?

  Nie

 • Czy aby przyjechać na Filipiny wymagana jest szczepionka?

  Obecnie nie ma możliwości wjazdu, natomiast po otwarciu granic szczepienie z pewnością będzie wymagane. 

 • Czy Filipiny wymagają negatywnego testu na COVID?

  brak informacji odnośnie wymagań.

 • Czy po przyjeździe na Filipiny jest wymagana kwarantanna?

  brak informacji co do planowanych wymagań.

Chcę jechać na Filipiny - co muszę wiedzieć?

OTWARCIE FILIPIN | Kiedy Filipiny otworzą się na turystykę?

Rząd przedłużył blokadę w niektórych prowincjach do lipca 2021 r., a transport publiczny w całym kraju jest obecnie zamknięty.

KWARANTANNA NA FILIPINACH | Jaki jest status kwarantanny na Filipinach?

Obecnie Filipińczycy powracajacy do kraju muszą przejść 7-dniową kwarantannę jeżeli są zaszczepieni lub 14 dniową jeżeli są niezaszczepieni.  

SZCZEPIENIA NA FILIPINACH | Jaki jest status programu szczepień na Filipinach?

Rozpoczęte szczepienia w marcu postępują sprawnie, największym problemem jest dostępność szczepionek. Obecnie zaszczepiono 10% populacji (ponad 10 mln ludzi) jedną dawką a 5% dwoma dawkami. 

LOTY NA FILIPINY | Czy można przylecieć na Filipiny?

Obecnie, na Filipiny przylecieć mogą jedynie osoby posiadające w kraju rozdzinę, mające pochodzenie filipińskie lub posiadające wizę emerytalną w kraju. 

WIZA FILIPINY | Czy na Filipiny wymagana jest wiza?

Lecąc na Filipiny, nie treba mieć wizy. Więcej o wizach można przeczytać w naszym artykule: Wiza na Filipiny.

Durian - król owoców

Kiedy w końcu będzie można pojechać do Azji?

To jest pytanie za milion dolarów. Chociaż turystyka odgrywa niezwykle ważną rolę w lokalnych gospodarkach, zwłaszcza w miejscach takich jak Tajlandia czy Kambodża, rządy wahają się, czy w pełni otworzyć swoje kraje i zacząć zezwalać na wjazd obcokrajowcom. Kiedy to nastąpi i jak to będzie działać, znajduje się w tej chwili na szczycie programu dla wszystkich miejsc docelowych.

 • Najprawdopodobniej nie zobaczymy w pełni otwartych granic przed styczniem 2022 r. Chociaż na planowanie podróży do Azji jest jeszcze dość wcześnie, jedno jest pewne - że wyjazdy turystyczne powrócą. Bez względu na to, jaką formę przybierze otwarcie, bezpieczeństwo będzie na pierwszym planie. Dlatego też współpracujemy z naszymi lokalnymi partnerami w celu opracowania i przestrzegania solidnych protokołów WTTC (Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki) w celu wdrożenia nowych praktyk i standardów bezpieczeństwa. Wzmocnią one obecne wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa określone przez same samorządy, aby zapewnić Wam bezstresową podróż.
 • Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

  Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

  Jesteśmy członkiem