Zobacz Singapur - połączenie tradycji i nowoczesności

Tętniący życiem, różnorodny i nowoczesny Singapur jest odpowiedzią Azji na potęgę gospodarczą Zachodu. Zachwyca i zdumiewa nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale i historię. Od sennej wioski rybackiej do błyszczącej metropolii – Miasto Lwa, bo tak nazywany jest też Singapur, to jeden z najbardziej majestatycznych i najszybciej rozwijających się krajów.

Singapur to połączenie tradycji z nowoczesnością: od ultranowoczesnych drapaczy chmur po kolorowe enklawy etniczne.

Garść informacji o Singapurze...
  • Stolica: Singapur
  • Waluta: dolar singapurski (SGD);
  • Język urzędowy: angielski, chiński, (mandaryński), malajski oraz tamilski
  • Powierzchnia całkowita: 716,1 km²
  • Powierzchnia lądu: 682 km²
  • Powierzchnia wód: 10 km²
  • Długość granic: 0 km
  • Linia brzegowa: 193 km
  • Klimat tropikalny: gorący, deszczowy; monsun północno-wschodni (grudzień-marzec) i południowo-zachodni (czerwiec-wrzesień)
  • Wiza do Singapuru: szczegóły w tym artykule
Co robić w Singapurze?

Singapur to państwo, które różni się od innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, Tajlandii czy Wietnamu. To tętniąca życiem metropolia zachwycająca nowoczesnością, ciekawą historią oraz kulturą. Zobaczysz tu barwny i gwarny China Town, dzielnicę arabską Kampung Glam czy dzielnicę kolonialną, w której znajduje się symbol Singapuru - Merlion Park. W Singapurze znajduje się też jeden z najdroższych budynków świata - Marina Bay Sands czy konstrukcje przypominające drzewa w Gardens By the Bay.

Choć Singapur jest niewielki, to zaledwie ułamek tego, co oferuje odwiedzającym.

Wycieczki po polsku do Singapuru

Wycieczki po Singapurze z polskim przewodnikiem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Singapurze to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń – kto lepiej opowie Ci o lokalnej kuchni niż Łukasz? Kto podzieli się z Tobą fascynującą historią tych terenów, jeśli nie Krzysztof? Kto zadba o Twoją grupę podczas zdobywania miejskiej dżungli, jeśli nie Adrian? Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Singapuru po polsku z Wczasywazji.pl!

Wycieczki po polsku do Singapuru

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.