Skip to main content

Zobacz Singapur - połączenie tradycji i nowoczesności

Tętniący życiem, różnorodny i nowoczesny Singapur jest odpowiedzią Azji na potęgę gospodarczą Zachodu. Zachwyca i zdumiewa nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale i historię. Od sennej wioski rybackiej do błyszczącej metropolii – Miasto Lwa, bo tak nazywany jest też Singapur, to jeden z najbardziej majestatycznych i najszybciej rozwijających się krajów.

Singapur to połączenie tradycji z nowoczesnością: od ultranowoczesnych drapaczy chmur po kolorowe enklawy etniczne.

Garść informacji o Singapurze...
  • Stolica: Singapur
  • Waluta: dolar singapurski (SGD);
  • Język urzędowy: angielski, chiński, (mandaryński), malajski oraz tamilski
  • Powierzchnia całkowita: 716,1 km²
  • Powierzchnia lądu: 682 km²
  • Powierzchnia wód: 10 km²
  • Długość granic: 0 km
  • Linia brzegowa: 193 km
  • Klimat tropikalny: gorący, deszczowy; monsun północno-wschodni (grudzień-marzec) i południowo-zachodni (czerwiec-wrzesień)
  • Wiza do Singapuru: szczegóły w tym artykule
Co robić w Singapurze?

Singapur to państwo, które różni się od innych krajów Azji Południowo-Wschodniej, Tajlandii czy Wietnamu. To tętniąca życiem metropolia zachwycająca nowoczesnością, ciekawą historią oraz kulturą. Zobaczysz tu barwny i gwarny China Town, dzielnicę arabską Kampung Glam czy dzielnicę kolonialną, w której znajduje się symbol Singapuru - Merlion Park. W Singapurze znajduje się też jeden z najdroższych budynków świata - Marina Bay Sands czy konstrukcje przypominające drzewa w Gardens By the Bay.

Choć Singapur jest niewielki, to zaledwie ułamek tego, co oferuje odwiedzającym.

Wycieczki po polsku do Singapuru

Wycieczki po Singapurze z polskim przewodnikiem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Singapurze to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń – kto lepiej opowie Ci o lokalnej kuchni niż Łukasz? Kto podzieli się z Tobą fascynującą historią tych terenów, jeśli nie Krzysztof? Kto zadba o Twoją grupę podczas zdobywania miejskiej dżungli, jeśli nie Adrian? Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Singapuru po polsku z Wczasywazji.pl!

Wycieczki po polsku do Singapuru

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!