Najpiękniejsze widoki w dawnym Cejlonie

Pełna przygód Sri Lanka - wycieczka 16-dniowa


Słoń na Sri Lance
 • Czas trwania

  16 dni

 • Zaczynamy w

  Kolombo

 • Kończymy w

  Unawatuna
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Marzą Ci się wakacje w raju? Zapraszamy na Sri Lankę! Podczas naszej 16-dniowej wycieczki zobaczysz nie tylko najpiękniejsze zabytki czy klimatyczne świątynie, ale też bogactwa cejlońskiej przyrody, nie zapominając o relaksie na bajecznej plaży.

Sri Lanka to prawdziwa kwintesencja azjatyckości. W tym kraju jest po prostu wszystko! Ta idylliczna wyspa położona na Oceanie Indyjskim kusi turystów przepiękną przyrodą, rajskimi plażami i niepowtarzalnymi pozostałościami dawnych kultur. Słynne świątynie na skale, szerokie połacie zielonych pól herbacianych, tajemnice dżungli, endemiczne gatunki roślin i zwierząt, tajniki życia mieszkańców wiosek plemiennych oraz odrobina przygody z trekkingiem, raftingiem czy nurkowaniem, a do tego piękna pogoda i specjały lokalnej kuchni – czy już wspominaliśmy, że jest tu wszystko? ;).

   Sri Lanka zaskoczy Cię pięknymi widokami, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Góry, Lwia Skała, pola herbaty ciągnące się po horyzont, dzikie plaże... Jedziemy?    

- Łukasz Jankowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz Kolombo, m. in. Galle Face Green czy Pettah Market
  • Odkryjesz miasto Anuradhapury
  • Poznasz codzienne życie Lankijczyków w wiosce Hiriwadunna oraz odwiedzisz starożytne miasto Polonnaruwa
  • Odwiedzisz Sigiriya czyli Lwia Skała z ruinami starożytnego pałacu
  • Zobaczysz Wodospad Ratna Ella oraz będziesz miał możliwość raftingu w Kithulgala (opcjonalnie)
  • Zobaczysz Kandy – górska stolica Sri Lanki
  • Wejdziesz na szczyt skały Kondagala oraz na szczyt Adama (Adam`s Peak)
  • Wejdziesz na Ella Rock oraz spróbujesz wieczornego safari w Yala National Park.
  • Odpoczniesz na plażach Unawatuna
  • Zwiedzisz miasto Galle i Galle Dutch Fort
  • Bedziesz miał możliwość obserwacji wielorybów w Mirissie i żółwi morskich na plaży Hikkaduwa
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: KOLOMBO
Port w Colombo

Witamy na Sri Lance! Na międzynarodowym lotnisku Bandaranayke przywita Cię nasz przedstawiciel, który zawiezie Cię do hotelu w Kolombo. Będziesz miał czas na chwilę odpoczynku po długim locie.

Kolombo to stolica i największe miasto Sri Lanki. Nowoczesne wieżowce sąsiadują ze starymi domami z czasów kolonialnych. Ulubionym miejscem spotkań jest Galle Face Green otoczony drapaczami chmur, z widokiem na Ocean Indyjski. Jest to jeden z punktów, który Ci pokażemy.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – ANURADHAPURA
Posągi Buddy w Colombo

Po śniadaniu udamy się do Anuradhapury (około 250 km od Kolombo). Wieczorem pokażemy Ci starą część miasta - kompleks starożytnych świątyń, pałaców oraz dom jałmużny. Rośnie tu szczep drzewa Bodhi, pod którym Budda w trakcie medytacji osiągnął oświecenie.

Anuradhapura znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu.

DZIEŃ 3: ANURADHAPURA – MIHINTALE – PIDURANGALA – DAMBULLA
SIedzący Buddha w Mihintale

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy w wyjątkowe miejsca. Mihintale to miejsce pielgrzymkowe z kilkoma świątyniami, opuszczonymi budowlami oraz jaskiniami, w których dawniej mnisi oddawali się medytacji. Całość otoczona jest bujną dżunglą.

Kolejnym punktem wycieczki będzie Dambulla i wspinaczka na szczyt skały Pidurangala. Jest to najpiękniejszy punkt widokowy na Sri Lance. Można dostrzec stąd Lwią Skałę (Sigiriya), gdzie w III wieku p.n.e. powstał zajmujący 14 akrów i zamieszkiwany przed 500 mnichów klasztor. Po zachodzie słońca udamy się na wypoczynek do hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 4: DZIEŃ NA LANKIJSKIEJ WSI I POLONNARUWA
Ruiny Polonnaruwa

Kolejny dzień wycieczki zaczniemy od wizyty w wiosce Hiriwadunna. Zobaczymy tu prawdziwe, wiejskie życie, poznamy autentyczne smaki, wybierzemy się na spacer przez zarośniętą dżunglę.

Gdy już poznasz życie mieszkańców Sri Lanki na wsi, zabierzemy Cię do starożytnego miasta Polonnaruwa. Znajdują się tu m.in. ruiny pałacu królewskiego, monumentalna stupa Rankot Vihara czy zespół świątyń, tzw. czworokąt świątynny. Starożytne miasto Polonnaruwa znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po wyczerpującym, pełnym przygód dniu - powrót do hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 5: DAMBULLA –SIGIRIYA – MAHIYANGANA
Widok na Świątynię w Sigirija

Po śniadaniu udamy się na Sigiriya, by zobczyć ruiny starożytnego pałacu - widziałeś ją 2 dni temu ze skały Pidurangala. Dzisiaj wejdziemy na sam szczyt 180-metrowej skały, by podziwiać pozostałości po dawnym pałacu oraz nacieszyć się widokiem na otaczającą dżunglę. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Sri Lance, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy do Mahiyangana, gdzie zatrzymamy się w hotelu. Po drodze miniemy niezliczoną liczbę pól ryżowych - większość mieszkańców w tym regionie zajmuje się właśnie uprawą ryżu. W samym Mahiyangana możemy wybrać się na spacer, by poobserwować ptaki - mieszka tu wiele endemicznych gatunków. Zatrzymamy się w komfortowym hotelu w Mahiyangana.

DZIEŃ 6: MAHIYANGANA
Świątynia Raja Maha Vihara

Po śniadaniu kierujemy się do wodospadu Ratna Ella - jednego z najwyższych (101 m) i najszerszego na Sri Lance. Trasa jest niezwykle malownicza - będziemy mijać soczyście zielone pola ryżowe, przejdziemy przez gęstą dżunglę.

Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w wiosce Dambada, którą zamieszkują rdzenni mieszkańcy Veddah. Zobaczysz jak żyją na co dzień: co jedzą, jak pracują, gdzie mieszkają. Dowiesz się też więcej o ich kulturze, religii, panujących zwyczajach. Veddah posługują się dialektem Sinhala i są to prawdopodobnie pierwsi mieszkańcy Sri Lanki. Powrót do hotelu w Mahiyangana.

DZIEŃ 7: MAHIYANGANA – KANDY
Panorama miasteczka Kandy

Dzień rozpoczniemy już po wschodzie słońca. Udamy się na krótki spacer, aby podziwiać dziko żyjące ptaki. Będziesz miał okazję podpatrzeć, gdzie mają swoje gniazda i posłuchać ich śpiewu. Wrócimy na śniadanie do hotelu i wyruszymy w 2,5 godzinną podróż do Kandy.

Kandy nazywana jest górską stolicą Sri Lanki. Jest to miasto o bogatej kulturze i historii. Otoczone jest dolinami, wzgórzami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Ta urocza miejscowość została doceniona nie tylko przez turystów, którzy pokochali to miejsce, ale i przez UNESCO centrum kulturalne wyspy. Znajduje się tu najważniejsza świątynia na Sri Lance - Świątynia Zęba Buddhy. Inne warte uwagi miejsca to buddyjskie klasztory Malwatta i Asgiriya. Wieczorem udamy się do hotelu w Kandy.

DZIEŃ 8: KANDY
Festiwal w Kandy

Po śniadaniu udamy się do posiadłości Loolecondera - pierwszej plantacji herbaty na Sri Lance, założonej w 1867 roku przez Szkota Jamesa Taylora. Następnie wejdziemy na szczyt skały Kondagala, a następnie na wieżę Ambuluwawa w Gampoli. Miasteczko znane jest ze swojej roślinności - uprawia się tu wiele gatunków roślin, w tym lecznicze.

Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu.

DZIEŃ 9: KANDY – KITULGALA – SZCZYT ADAMA
Szczyt Adama w oddali

Dzisiejszy dzień spędzimy z wiosce Kitulgala w prowincji Sabragamuwa. To tu kręcono popularny film „Most nad rzeką Kwai”. Sama wioska jest niezwykle malownicza, otoczona zalesionymi wzgórzami, które prowadzą do rzeki Kelani Ganga. Jest to raj dla miłośników raftingu. Może spróbujesz swoich sił podczas spływu? 

Noc spędzimy w hotelu w pobliżu Nuwara Eliya, około 3 km od szczytu Adama.

DZIEŃ 10: SZCZYT ADAMA
Widok na Szczyt Adama

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie - czeka Cię spore wyzwanie! Wejdziemy na mierzący 2243 m n.p.m szczyt Adama - piąty pod względem wysokości na Sri Lance - 7 km schodów, 5200 stopni. Góra uważana jest za święte miejsce - znajduje się tu zagłębienie o długości 1,5 m, które uznawane jest przez Buddystów za odcisk stopy Buddhy. Widok zrekompensuje wysiłek, gwarantujemy! 

Noc spędzisz w hotelu w Kandy.

DZIEŃ 11: ELLA
Wodospad Diyaluma

Po śniadaniu udamy się w kierunku wodospadu Diyaluma. Jest to drugi największy wodospad na Sri Lance - ma 220 m oraz naturalne baseny, w których można się wykąpać. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Sri Lance i co jest wielkim atutem - dociera tu niewielu turystów.

Następnie udamy się na szczyt Małego Adama, wejście zajmie nam około 30 min. Zobaczymy też liczący niemal 100 lat Most Dziewięciu Łuków, znajdujący się pomiędzy stacjami Ella i Demodara. Jest to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów na Sri Lance.

Przygotowaliśmy na dzisiaj jeszcze jedną niespodziankę - wieczorne spotkanie z lankijską muzyką w tle, przepysznymi przekąskami i lokalnymi napojami.

DZIEŃ 12: ELLA – YALA
Tuk Tuk na Sri Lance

Już od rana będzie intensywnie! Po śniadaniu w hotelu udamy się na wędrówkę na Ella Rock. Jest to malowniczy klif górujący nad Ellą. Wędrówka zajmie nam ok. 2 godzin (8 km), ale trud zostanie nagrodzony wprost oszałamiającymi widokami! 

Po chwili odpoczynku i podróży z Elli do Yala, na wieczór szykujemy kolejne atrakcje – m. in. emocjonujące safari w Yala National Park. Jest to drugi co do wielkości park narodowy na Sri Lance, cieszący się naprawdę dużym uznaniem wśród turystów. Park słynie przede wszystkim z bogactwa zamieszkującej go fauny, w tym: słoni, lampartów i ptactwa wodnego.

Na zasłużony odpoczynek i nocleg udamy się do  hotelu w Yala.

DZIEŃ 13: YALA – UNAWATUNA
Kolor wody na Sri Lance

Dzień rozpoczynamy śniadaniem w hotelu i wizytą w Situlpahuwa Temple – lekka wędrówka na szczyt skały, gdzie położona jest świątynia, to wspaniały sposób na rozbudzenie.

Jest to obszar dawnego królestwa Ruhuna i obecnie mieści się tu wiele stanowisk archeologicznych. Na podstawie odnalezionych inskrypcji uważa się, że Situlpahuwa to jeden z największych klasztorów na Sri Lance w 2 w. p.n.e., mogący pomieścić nawet 10 000 osób.

Następnie przejedziemy do Unawatuna, by oddać się relaksowi na plaży w resorcie. 

DZIEŃ 14: UNAWATUNA – GALLE – UNAWATUNA
Latarnia morska w Galle

Po śniadaniu w hotelu, poranek spędzimy leniwie, relaksując się na plaży. Na ten dzień zaplanowana jest także wycieczka do miasta Galle (niegdyś głównego portu Sri Lanki) i oczywiście zwiedzanie XVI-wiecznego Galle Dutch Fort (portugalsko-holenderskiego miasta fortowego), szczególnie urokliwego wieczorem – można stąd podziwiać piękne zachody słońca. 

To największy fort Azji, wzniesiony w stylu kolonialnym, a co za tym idzie - miejsce światowego dziedzictwa, wyróżnione przez UNESCO.

Dziś jest to prawdziwie europejska oaza, ze sklepami, galeriami i kawiarniami, zlokalizowana na egzotycznej Sri Lance – obserwacja takiego przenikania się kultur z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem. Relaks i nocleg w naszym resorcie w Unawatuna.

DZIEŃ 15: UNAWATUNA
Panorama Unawatuna

Dla chętnych pojawi się możliwość podejrzenia wczesnym rankiem wielorybów w Mirissie albo obserwacja żółwi morskich na plaży Hikkaduwa. Jest to również popularne miejsce do nurkowania, gdzie można podziwiać rafę koralową czy kolorowe gatunki ryb.

Resztę dnia można relaksować się na plaży.

DZIEŃ 16: ZAKOŃCZENIE PROGRAMU
Plaża na Sri Lance

Wycieczka dobiegła końca. Po śniadaniu w hotelu przyjdzie pora na pożegnanie się ze Sri Lanką. Podróż na lotnisko zajmie nam około 3 h.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Sri Lanki (zaproponujemy osobną ofertę)
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i  napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Pełna przygód Sri Lanka

wycieczka 16-dniowa
Wycieczka na Sri Lankę
 • Czas trwania

  16 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Kolombo

 • Kończymy w

  Unawatuna

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Marzą Ci się wakacje w raju? Zapraszamy na Sri Lankę! Podczas naszej 16-dniowej wycieczki zobaczysz nie tylko najpiękniejsze zabytki czy klimatyczne świątynie, ale też bogactwa cejlońskiej przyrody, nie zapominając o relaksie na bajecznej plaży.

Więcej o Sri Lance

Sri Lanka to prawdziwa kwintesencja azjatyckości. W tym kraju jest po prostu wszystko! Ta idylliczna wyspa położona na Oceanie Indyjskim kusi turystów przepiękną przyrodą, rajskimi plażami i niepowtarzalnymi pozostałościami dawnych kultur. Słynne świątynie na skale, szerokie połacie zielonych pól herbacianych, tajemnice dżungli, endemiczne gatunki roślin i zwierząt, tajniki życia mieszkańców wiosek plemiennych oraz odrobina przygody z trekkingiem, raftingiem czy nurkowaniem, a do tego piękna pogoda i specjały lokalnej kuchni – czy już wspominaliśmy, że jest tu wszystko?

  • Zwiedzisz Kolombo, m. in. Galle Face Green czy Pettah Market
  • Poznasz codzienne życie Lankijczyków w wiosce Hiriwadunna oraz odwiedzisz starożytne miasto Polonnaruwa
  • Odwiedzisz Sigiriya czyli Lwia Skała z ruinami starożytnego pałacu
  • Bedziesz miał możliwość obserwacji wielorybów w Mirissie i żółwi morskich na plaży Hikkaduwa
 • KULTURA

  Sri Lanka zaskoczy Cię pięknymi widokami, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

 • KUCHNIA

  Rozsmakuj się w lankijskiej kuchni! Z pewnością zaskoczy Cię swoją różnorodnością.

 • KLIMAT

  Sri Lanka to niezwykle zielony kraj pełem pięknych widoków i zabytków. 

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: KOLOMBO
Widok na port w Kolombo

Witamy na Sri Lance! Na międzynarodowym lotnisku Bandaranayke przywita Cię nasz przedstawiciel, który zawiezie Cię do hotelu w Kolombo. Będziesz miał czas na chwilę odpoczynku po długim locie.

Kolombo to stolica i największe miasto Sri Lanki. Nowoczesne wieżowce sąsiadują ze starymi domami z czasów kolonialnych. Ulubionym miejscem spotkań jest Galle Face Green otoczony drapaczami chmur, z widokiem na Ocean Indyjski. Jest to jeden z punktów, który Ci pokażemy.

DZIEŃ 2: KOLOMBO – ANURADHAPURA
Posągi buddy w Kolombo, Sri Lanka

Po śniadaniu udamy się do Anuradhapury (około 250 km od Colombo). Wieczorem pokażemy Ci starą część miasta - kompleks starożytnych świątyń, pałaców oraz dom jałmużny. Rośnie tu szczep drzewa Bodhi, pod którym Budda w trakcie medytacji osiągnął oświecenie.

Anuradhapura znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu.

DZIEŃ 3: ANURADHAPURA – MIHINTALE – PIDURANGALA – DAMBULLA
Mihintale, siedzący budda

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy w wyjątkowe miejsca. Mihintale to miejsce pielgrzymkowe z kilkoma świątyniami, opuszczonymi budowlami oraz jaskiniami, w których dawniej mnisi oddawali się medytacji. Całość otoczona jest bujną dżunglą.

Kolejnym punktem wycieczki będzie Dambulla i wspinaczka na szczyt skały Pidurangala. Jest to najpiękniejszy punkt widokowy na Sri Lance. Można dostrzec stąd Lwią Skałę (Sigiriya), gdzie w III wieku p.n.e. powstał zajmujący 14 akrów i zamieszkiwany przed 500 mnichów klasztor. Po zachodzie słońca udamy się na wypoczynek do hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 4: DZIEŃ NA LANKIJSKIEJ WSI I POLONNARUWA
Polonnaruwa, Sri Lanka

Kolejny dzień wycieczki zaczniemy od wizyty w wiosce Hiriwadunna. Zobaczymy tu prawdziwe, wiejskie życie, poznamy autentyczne smaki, wybierzemy się na spacer przez zarośniętą dżunglę.

Gdy już poznasz życie mieszkańców Sri Lanki na wsi, zabierzemy Cię do starożytnego miasta Polonnaruwa. Znajdują się tu m.in. ruiny pałacu królewskiego, monumentalna stupa Rankot Vihara czy zespół świątyń, tzw. czworokąt świątynny. Starożytne miasto Polonnaruwa znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po wyczerpującym, pełnym przygód dniu - powrót do hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 5: DAMBULLA –SIGIRIYA – MAHIYANGANA
Widok na Sigirija

Po śniadaniu udamy się na Sigiriya, by zobczyć ruiny starożytnego pałacu - widziałeś ją 2 dni temu ze skały Pidurangala. Dzisiaj wejdziemy na sam szczyt 180-metrowej skały, by podziwiać pozostałości po dawnym pałacu oraz nacieszyć się widokiem na otaczającą dżunglę. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Sri Lance, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy do Mahiyangana, gdzie zatrzymamy się w hotelu. Po drodze miniemy niezliczoną liczbę pól ryżowych - większość mieszkańców w tym regionie zajmuje się właśnie uprawą ryżu. W samym Mahiyangana możemy wybrać się na spacer, by poobserwować ptaki - mieszka tu wiele endemicznych gatunków. Zatrzymamy się w komfortowym hotelu w Mahiyangana.

DZIEŃ 6: MAHIYANGANA
Świątynia Raja Maha Vihara

Po śniadaniu kierujemy się do wodospadu Ratna Ella - jednego z najwyższych (101 m) i najszerszego na Sri Lance. Trasa jest niezwykle malownicza - będziemy mijać soczyście zielone pola ryżowe, przejdziemy przez gęstą dżunglę.

Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w wiosce Dambada, którą zamieszkują rdzenni mieszkańcy Veddah. Zobaczysz jak żyją na co dzień: co jedzą, jak pracują, gdzie mieszkają. Dowiesz się też więcej o ich kulturze, religii, panujących zwyczajach. Veddah posługują się dialektem Sinhala i są to prawdopodobnie pierwsi mieszkańcy Sri Lanki. Powrót do hotelu w Mahiyangana.

DZIEŃ 7: MAHIYANGANA – KANDY
Kandy - panorama miasta

Dzień rozpoczniemy już po wschodzie słońca. Udamy się na krótki spacer, aby podziwiać dziko żyjące ptaki. Będziesz miał okazję podpatrzeć, gdzie mają swoje gniazda i posłuchać ich śpiewu. Wrócimy na śniadanie do hotelu i wyruszymy w 2,5 godzinną podróż do Kandy.

Kandy nazywana jest górską stolicą Sri Lanki. Jest to miasto o bogatej kulturze i historii. Otoczone jest dolinami, wzgórzami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Ta urocza miejscowość została doceniona nie tylko przez turystów, którzy pokochali to miejsce, ale i przez UNESCO centrum kulturalne wyspy. Znajduje się tu najważniejsza świątynia na Sri Lance - Świątynia Zęba Buddhy. Inne warte uwagi miejsca to buddyjskie klasztory Malwatta i Asgiriya. Wieczorem udamy się do hotelu w Kandy.

DZIEŃ 8: KANDY
Festiwal w Kandy

Po śniadaniu udamy się do posiadłości Loolecondera - pierwszej plantacji herbaty na Sri Lance, założonej w 1867 roku przez Szkota Jamesa Taylora. Następnie wejdziemy na szczyt skały Kondagala, a następnie na wieżę Ambuluwawa w Gampoli. Miasteczko znane jest ze swojej roślinności - uprawia się tu wiele gatunków roślin, w tym lecznicze.

Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu.

DZIEŃ 9: KANDY – KITULGALA – SZCZYT ADAMA
Widok na Szczyt Adama

Dzisiejszy dzień spędzimy z wiosce Kitulgala w prowincji Sabragamuwa. To tu kręcono popularny film „Most nad rzeką Kwai”. Sama wioska jest niezwykle malownicza, otoczona zalesionymi wzgórzami, które prowadzą do rzeki Kelani Ganga. Jest to raj dla miłośników raftingu. Może spróbujesz swoich sił podczas spływu? 

Noc spędzimy w hotelu w pobliżu Nuwara Eliya, około 3 km od szczytu Adama.

DZIEŃ 10: SZCZYT ADAMA
Szczyt Adama, Sri Lanka

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie - czeka Cię spore wyzwanie! Wejdziemy na mierzący 2243 m n.p.m szczyt Adama - piąty pod względem wysokości na Sri Lance - 7 km schodów, 5200 stopni. Góra uważana jest za święte miejsce - znajduje się tu zagłębienie o długości 1,5 m, które uznawane jest przez Buddystów za odcisk stopy Buddhy. Widok zrekompensuje wysiłek, gwarantujemy! 

Noc spędzisz w hotelu w Kandy.

DZIEŃ 11: ELLA
Wodospad Diyaluma

Po śniadaniu udamy się w kierunku wodospadu Diyaluma. Jest to drugi największy wodospad na Sri Lance - ma 220 m oraz naturalne baseny, w których można się wykąpać. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Sri Lance i co jest wielkim atutem - dociera tu niewielu turystów.

Następnie udamy się na szczyt Małego Adama, wejście zajmie nam około 30 min. Zobaczymy też liczący niemal 100 lat Most Dziewięciu Łuków, znajdujący się pomiędzy stacjami Ella i Demodara. Jest to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów na Sri Lance.

Przygotowaliśmy na dzisiaj jeszcze jedną niespodziankę - wieczorne spotkanie z lankijską muzyką w tle, przepysznymi przekąskami i lokalnymi napojami.

DZIEŃ 12: ELLA – YALA
Tuk tuk w Ella

Już od rana będzie intensywnie! Po śniadaniu w hotelu udamy się na wędrówkę na Ella Rock. Jest to malowniczy klif górujący nad Ellą. Wędrówka zajmie nam ok. 2 godzin (8 km), ale trud zostanie nagrodzony wprost oszałamiającymi widokami! 

Po chwili odpoczynku i podróży z Elli do Yala, na wieczór szykujemy kolejne atrakcje – m. in. emocjonujące safari w Yala National Park. Jest to drugi co do wielkości park narodowy na Sri Lance, cieszący się naprawdę dużym uznaniem wśród turystów. Park słynie przede wszystkim z bogactwa zamieszkującej go fauny, w tym: słoni, lampartów i ptactwa wodnego.

Na zasłużony odpoczynek i nocleg udamy się do  hotelu w Yala.

DZIEŃ 13: YALA – UNAWATUNA
Wybrzeże Sri Lanki

Dzień rozpoczynamy śniadaniem w hotelu i wizytą w Situlpahuwa Temple – lekka wędrówka na szczyt skały, gdzie położona jest świątynia, to wspaniały sposób na rozbudzenie.

Jest to obszar dawnego królestwa Ruhuna i obecnie mieści się tu wiele stanowisk archeologicznych. Na podstawie odnalezionych inskrypcji uważa się, że Situlpahuwa to jeden z największych klasztorów na Sri Lance w 2 w. p.n.e., mogący pomieścić nawet 10 000 osób.

Następnie przejedziemy do Unawatuna, by oddać się relaksowi na plaży w resorcie. 

DZIEŃ 14: UNAWATUNA – GALLE – UNAWATUNA
Latarnia Morska w Galle, Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu, poranek spędzimy leniwie, relaksując się na plaży. Na ten dzień zaplanowana jest także wycieczka do miasta Galle (niegdyś głównego portu Sri Lanki) i oczywiście zwiedzanie XVI-wiecznego Galle Dutch Fort (portugalsko-holenderskiego miasta fortowego), szczególnie urokliwego wieczorem – można stąd podziwiać piękne zachody słońca. 

To największy fort Azji, wzniesiony w stylu kolonialnym, a co za tym idzie - miejsce światowego dziedzictwa, wyróżnione przez UNESCO.

Dziś jest to prawdziwie europejska oaza, ze sklepami, galeriami i kawiarniami, zlokalizowana na egzotycznej Sri Lance – obserwacja takiego przenikania się kultur z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem. Relaks i nocleg w naszym resorcie w Unawatuna.

DZIEŃ 15: UNAWATUNA
Unawatuna - przepiękne miasto na Sri Lance

Dla chętnych pojawi się możliwość podejrzenia wczesnym rankiem wielorybów w Mirissie albo obserwacja żółwi morskich na plaży Hikkaduwa. Jest to również popularne miejsce do nurkowania, gdzie można podziwiać rafę koralową czy kolorowe gatunki ryb.

Resztę dnia można relaksować się na plaży.

DZIEŃ 16: ZAKOŃCZENIE PROGRAMU
Plaża Sri Lanki

Wycieczka dobiegła końca. Po śniadaniu w hotelu przyjdzie pora na pożegnanie się ze Sri Lanką. Podróż na lotnisko zajmie nam około 3 h.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Sri Lanki (zaproponujemy osobną ofertę)
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Pola herbaty, Sri Lanka
 • Podróż pociągiem po Sri Lance
 • Przyprawy, Sri Lanka
 • Plaża, Sri Lanka
 • Widok z oddali na Sigirija, Sri Lanka
 • Most kolejowy, Sri Lanka

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!