Indonezja – tropikalne lasy, złote piaski i potężne wulkany, idealne miejsce na wakacje marzeń

Indonezja to egzotyka w najczystszej postaci. Wspaniałe zabytki architektury, zielone lasy tropikalne, pola ryżowe, potężne wulkany oraz barwna kultura tutejszych mieszkańców – to wszystko sprawia że Indonezja jest idealnym miejscem na wakacje marzeń!

Dlaczego Indonezja?

Indonezja to fascynujący kraj rozsiany po wodach oceanu, gdzie mieszają się kultury i tradycje wielu zamieszkujących ją ludów. Kraj ten zachwyca złotymi plażami, wielobarwnymi rafami koralowymi, potężnymi wulkanami i niezwykłymi, zabytkowymi świątyniami. Wystarczy dodać do tego zielone krajobrazy pół ryżowych, plantacji pieprzu i lasów tropikalnych oraz egzotyczną florę i faunę i mamy przepis na istny raj na ziemi.

Bali, Jawa, Sumatra, a może Nowa Gwinea? Każda z tych wysp ma do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc i atrakcji. Na każdej z nich możesz spędzić niezapomniane chwile!

Dlaczego Indonezja z Wczasywazji.pl?

Biura podróży przeważnie dysponują dość ograniczoną ofertą odnośnie wyjazdów do Indonezji, skupiając się na najbardziej popularnych wyspach jak Bali, Sumatra, Jawa czy Lombok. Wybierając się w podróż z nami zobaczysz zarówno te najbardziej popularne zakątki i zabytki Indonezji, jak i te mniej znane, choć równie piękne miejsca. Będziesz miał okazję spróbować największych indonezyjskich przysmaków oraz poznać codzienne życie mieszkańców Indonezji.

Wyspy Indonezji

Indonezja to wyspiarski kraj położony na wodach Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. W skład państwa wchodzi 17,5 tys. wysp, rozciągających się na długości ponad 5 tys. km wzdłuż równika. Większość z wysp indonezyjskich nie jest nawet zamieszkana. Do największych i głównych wysp Indonezji zaliczają się:

 • Sumatra
 • Jawa
 • Borneo
 • Celebes
 • Nowa Gwinea

Popularne pod względem turystycznym są także mniejsze wyspy jak Bali i Lombok oraz Komodo.

 

Stolica Indonezji - Jakarta

 

Stolicą Indonezji jest Dżakarta. Największe grupy etniczne stanowią: Jawajczycy (40,6%), Sundajczycy (15,0%) i Madurowie (3,3%).

Indonezja leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, co oznacza że zarówno temperatury, jak i opady utrzymują się na stałym, wysokim poziomie przez cały rok. Średnie roczne wartości temperatur wynoszą 25-27 stopni Celsjusza. Największe natężenie opadów przypada na okres od listopada do grudnia. Średnia wilgotność powietrza na wyspach waha się na poziomie od 70% do 95%, jest więc nie tylko gorąco ale i parno.

Optymalną porą na odwiedzenie Indonezji jest okres od maja do października (rejony na północ od równika) lub od października do kwietnia (rejony na południe od równika). Najlepszym miesiącem na podróż do Indonezji, bez względu na wybrany region, jest wrzesień.

 

 Rodzinne podróżowanie z Wczasywazji.pl jest dziecinnie proste! 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod potrzeby Twojej rodziny! 

Indonezja wulkany

Indonezja to region zdecydowanie obfity w wulkany - zarówno wygasłe, jak i te wciąż aktywne. 76% wulkanów regionu zawiera się w łuku wulkanicznym Sunda (ok, 3000km długości), na którym leży Indonezja. Około 400 wulkanów mieści się na powierzchni porównywalnej do powierzchni Stanów Zjednoczonych! Na szczęście tylko ok. 150 z nich pozostaje aktywna.

Najsławniejsze wulkany Indonezji

Wulkan Merapi

Wulkan Merapi

Gunung Merapi ma 2968 metrów n.p.m. i znajduje się w pobliżu Jogakarty. Jego nazwę tłumaczy się jako "Góra Ognia”. Może to mieć związek z tym, że jest to najaktywniejszy wulkan w Indonezji. Jak do tej pory, wybuchł dwukrotnie... w 2020 roku :)

Wulkan Semeru

Wulkan Semeru

Gunung Semeru to najwyższy na Jawie wulkan, który ma aż 3676 metrów n.p.m. Lokalni mieszkańcy nazywają go Mahameru, czyli Wielka Góra. Jednocześnie uznawany jest przez Hindusów za najświętszą górę w Indonezji.

Wulkan Krakatau

Wulkan Krakatau

Gunung Krakatau jest prawdopodobnie najsłynniejszym wulkanem na świecie. Jego eksplozja w 1883 r. była słyszana nawet w Sidney w Australii! Wybuch rozbił górę i wulkan rośnie tworząc tzw. Anak Krakatau (Dziecko z Krakatau). 

Wulkan Bromo

Wulkan Bromo

Gunung Bromo ma 2329 metrów n.p.m. i mieści się w Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru na Jawie (okolice Surabaya). Jest najpopularniejszym wśród turystów wulkanem, a jego otoczenie zapiera dech w piersiach!

Przygodę z Indonezją warto zacząć od samej stolicy - Dżakarty, którą można zwiedzić już w ramach 1-dniowego programu w samym mieście lub eksplorując jej najbliższe okolice - m. in. wyspę Anak Krakatau.

Zarówno Bali, Jawa czy Sumatra mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom – piękne plaże, wspaniałe miejsca do nurkowania i uprawiania surfingu, cudowne egzotyczne krajobrazy, zabytkowe budowle oraz barwną i różnorodną kulturę.

Na Bali znajdziemy słynne morskie świątynie będące jedną z największych atrakcji wyspy, wiecznie tętniące życiem i doskonałe do uprawiania sportów wodnych plaże w Kuta i Sanur, oraz wspaniałe krajobrazy tarasów ryżowych i Wulkanu Mount Batur. Miastem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest będące centrum kulturalnym Bali, Ubud oraz stolica wyspy – Denpasar.

Bali w naszym towarzystwie możecie zwiedzić "w pigułce" lub "na bogato", wszystko zależy tylko od Waszych preferencji i czasu do dyspozycji.

Jawa oferuje odwiedzającym ją turystom piękne plaże, urokliwe krajobrazy plantacji herbaty, Parki Narodowe i ponad setkę wulkanów, których okolica jest wspaniałym miejscem dla osób kochających trekking. To właśnie na Jawie znajdują się słynne zabytkowe kompleksy świątynne – hinduistyczna Prambanan oraz buddyjska – Borobudur.

Dla zabieganych mamy propozycję 5-dniową obejmująca najciekawsze zakątki i Bali i Jawy razem wzięte.

Jeśli lubicie podglądać dzikie zwierzęta to koniecznie powinniście wybrać się na Komodo, by na własne oczy zobaczyć największe żyjące jaszczurki, zwane smokami oraz Sumatrę, gdzie w parku Gunung Leuser żyją orangutany.

Ciekawostki z Indonezji

Jeśli wybierasz się w podróż do Indonezji, przyda Ci się garść ciekawostek na temat tego wyspiarskiego kraju!

 • W Indonezji, na wyspie Komodo żyją warany, zwane smokami z Komodo.
 • W Indonezji znajduje się najwięcej czynnych wulkanów na świecie.
 • Indonezyjska Jawa to najludniejsza wyspa na świecie, zamieszkuje ją ponad 130 milionów ludzi.
 • Najchętniej odwiedzaną przez turystów wyspą jest Bali.
 • Flaga Indonezji posiada te same kolory co flaga Polski, jednak odwrócone.
 • Ponad 85% ludności Indonezji to wyznawcy islamu.
 • Indonezję zamieszkuje prawie 250 milionów ludzi, co daje jej 4 miejsce na liście najludniejszych państw świata.
 
Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem