fbpx

Dżakarta w pigułce – jednodniowa wycieczka po stolicy Indonezji

Dżakarta Dżakarta
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Indonezja
Zaczynamy: Dżakarta
Środki transportu: Rowerem Rikszą Busem
Kończymy: Dżakarta
Języki: Polski

Zapraszamy do Dżakarty! Pokażemy Wam najbardziej klimatyczne zakątki stolicy Indonezji, która zachwyca zabytkami, drapaczami chmur oraz piękną plażą. Jesteście gotowi na wycieczkę po jednym z najbardziej zaludnionych miast świata?

Dokąd jedziemy?

Jawajska Dżakarta jest największym miastem nie tylko stołecznej wyspy Jawy, ale również całego archipelagu Indonezja.

Szacuje się, iż aglomerację Jabotabek, Czwórmiasto w skład którego wchodzą Dżakarta, Bogor, Tangerang i Bekasi, zamieszkuje 20 milionów mieszkańców. W śród nich przeważają Betawi, najmniej liczna grupa etniczna wyspy Javy. Obok Betawi w stolicy mieszkają również liczni Sundajczycy, Jawajczycy i przedstawiciele indonezyjskich Chińczyków zwanych tutaj Tionghoa.  

Patrząc na ogrom aglomeracji łatwo się domyśleć, że poznanie jej chociażby po przysłowiowych „łepkach” zająć może nie dni, ale i tygodnie, tym nie mniej z turystycznego punktu widzenia, Dżakarta w pigułce zmieścić się może w jednym dniu intensywnego City Tour.  • Spacer po cmentarzu Taman Presasti .
  • Zobaczenie pomnika narodowego.
  • Zobaczenie najstarszych świątyń buddyjskich Dżakarty.
  • Przejazd do portu Sunda Kelapa.
  • Zwiedzanie Starego Miasta.
  • Tradycyjny lunch a’la Betavi.
  • Wielkość grupy: Ustalana indywidualnie.
  • Czas startu: Wyjazd o godzinie 8:00.
  • Czas trwania: Wycieczka potrwa do wieczora.
  • Odbiór: Odbieramy Was spod hotelu.


PROGRAM WYCIECZKI: STARTUJEMY!

PROGRAM WYCIECZKI:


STARTUJEMY!

Startujemy z dowolnego miejsca (hotel) w centrum stolicy o godzinie 08.00, po śniadaniu. W pierwszej części dnia czeka nas wizyta w kilku stołecznych ikonach. Na początek będzie to holenderski cmentarz Taman Presasti będący najstarsza indonezyjską nekropolią, pozostałością 350 lat panowania Holendrów pod szyldem holenderskich Indii Wschodnich. Drugi punkt programu to pomnik narodowy, monumen nasional alias Monas, górujący nad centrum stolicy. Niedaleko Monas’u znajduje się największy meczet Azji Południowo Wschodniej, mogący pomieścić do 200 tysięcy wiernych Istiqlal.

KIERUNEK: PÓŁNOC JAKARTY!

KIERUNEK: PÓŁNOC JAKARTY!

We wczesnych godzinach przedpołudniowych obierzemy kierunek na północ w stronę morza Jawajskiego. Po drodze wstąpić warto jednak do chińskiej dzielnicy Glodok, gdzie mieszczą się najstarsze świątynie buddyjskie Dżakarty. W porze lunchu docieramy do kwartału miejskiego Kota Tua (Stare miasto) będącego konglomeratem budynków administracji kolonialnej. Na głównym placu starego miasta znajduje się miejsce do którego obowiązkowo wstępują turyści odwiedzający stolicę Indonezji, kawiarnia Batavia (Cafe Batavia) to zarazem najlepsze miejsce na smaczny tradycyjny lunch a’la Betavi.

DALSZE ZWIEDZANIE

DALSZE ZWIEDZANIE

Po lunchu przejazd do portu Sunda Kelapa. Założony jeszcze przez (przed-holenderskich) Portugalczyków jest kolebką miasta Dżakarty. Sunda Kelapa to również największy na świecie, czynny port łodzi drewnianych. Po spacerze po nabrzeżu portowym, godzinny rejs czółnem motorowym po okolicy portu. Wieczorem powrót do hotelu.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Monas w Dżakarcie
Meczet Istiqlal, Jakarta
Nekropolia Prasasti
Cafe Batavia

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Dżakarcie
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- lunch
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Dżakarty (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych