klimatyczne zakątki Jawy

Dżakarta w pigułce – jednodniowa wycieczka po stolicy Indonezji


Dżakarta - kolorowa stolica Indonezji
 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Dżakarta
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zapraszamy do Dżakarty! Pokażemy Ci najbardziej klimatyczne zakątki stolicy Indonezji, która zachwyca zabytkami, drapaczami chmur oraz piękną plażą. Jesteś gotowy na wycieczkę po jednym z najbardziej zaludnionych miast świata?

Dżakarta jest największym miastem nie tylko Jawy, ale całego archipelagu Indonezji. Szacuje się, iż aglomerację Jabotabek (Czwórmiasto), w skład której wchodzą: Dżakarta, Bogor, Tangerang i Bekasi, zamieszkuje aż 20 milionów mieszkańców! Wśród nich przeważają Batavi – najmniej liczna grupa etniczna Jawy skupiona jest właśnie w stolicy, która niegdyś nazywała się Batavią. Poza nimi Dżakartę zamieszkują: Sundajczycy, Jawajczycy i przedstawiciele indonezyjskich Chińczyków, zwanych tutaj Tionghoa. Patrząc na ogrom tej aglomeracji możesz odnieść wrażenie, że nawet pobieżne jej poznanie zająć może nie tyle godziny, ale całe dnie czy nawet tygodnie. Z pewnością nie nudziłbyś się tu w tym czasie, ale my proponujemy Ci nasz sposób na Dżakartę – wszystko, co najciekawsze w tym mieście, zawarliśmy w jednym dniu intensywnego City Tour.

   Wybraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze zakątki Jawy, które zdążymy pokazać Ci w ciągu jednego dnia. Portowe centrum miasta, kolonialna zabudowa i... oczywiście pyszne, lokalne jedzenie!    

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zobaczysz symbol miasta – Pomnik Narodowy (Monument National)
  • Przespacerujesz się po klimatycznym cmentarzu Taman Presasti
  • Zwiedzisz najciekawsze zakątki Starego Miasta Dżakarty
  • Odwiedzisz najstarsze świątynie buddyjskie stolicy
  • Zjesz tradycyjny, indonezyjski lunch a’la Batavi
  • Podejrzysz życie portowe w Sunda Kelapa
Plan wycieczki:
STARTUJEMY!

Swoją przygodę w Dżakarcie możesz rozpocząć z dowolnego miejsca w centrum stolicy, około godziny 8.00, po śniadaniu. Przygotuj się na moc wrażeń, bo w pierwszej połowie dnia czeka Cię spotkanie z kilkoma stołecznymi ikonami! Na początku zobaczysz atrakcję dość nieoczywistą – holenderski cmentarz Taman Presasti. To najstarsza indonezyjska nekropolia, a zarazem pozostałość 350-letniego panowania na tych ziemiach Holendrów, pod szyldem Holenderskich Indii Wschodnich. Drugi punkt programu to górujący nad centrum stolicy Pomnik Narodowy – Monumen Nasional, zwany „Monas”. Całkiem niedaleko mieści się największy meczet Azji Południowo-Wschodniej – Istiqlal, mogący pomieścić do 200 tysięcy wiernych.

Jakarta
KIERUNEK: PÓŁNOC JAKARTY!

Jeszcze przed południem obierzesz kierunek na północ – w stronę morza Jawajskiego. Po drodze zajrzysz do chińskiej dzielnicy Glodok, gdzie mieszczą się najstarsze świątynie buddyjskie Dżakarty. Na przepiękne Stare Miasto – Kota Tua – dotrzesz akurat w porze lunchu. To prawdziwy konglomerat budynków administracji kolonialnej. Na głównym placu Starego Miasta znajduje się miejsce, do którego obowiązkowo wstępują turyści odwiedzający stolicę Indonezji – Cafe Batavia. To najlepsze miejsce na smaczny, tradycyjny lunch a’la Batavi.

Jakarta
HISTORIE PORTOWE

Po lunchu odwiedzisz kolejny, intrygujący zakątek Dżakarty – port Sunda Kelapa. Założony jeszcze przez (przed-holenderskich) Portugalczyków jest prawdziwym sercem tego miasta. Sunda Kelapa to również największy na świecie, czynny port łodzi drewnianych. Po spacerze po nabrzeżu portowym wybierzesz się w godzinny rejs czółnem motorowym po okolicy portu. Wieczorem wrócisz do swojego hotelu, by odpocząć po tym bogatym we wrażenia dniu i planować kolejne wycieczki po Indonezji.

Port w Jakarcie

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • biletów lotniczych na i z Jawy (zaproponujemy osobną ofertę)
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem