12 dniowa wycieczka przez niesamowitą Sri Lanke

Niezapomniana wycieczka na Sri Lankę


 • Czas trwania

  12 dni

 • Zaczynamy w

  Colombo
 • Kończymy w

  Colombo
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Wszystkie skarby Sri Lanki podczas 12-dniowej podroży? To możliwe! Zapraszamy Cię w podróż po Cejlonie przepełnioną atrakcjami, ale nie pomijającą niczego z lokalnego kolorytu i niesamowitej atmosfery tego wyjątkowego miejsca na ziemi.

Sri Lanka to niewielki kraj, w którym znajdziesz wszystko to, czego szukasz w Azji: imponującą, dziewiczą przyrodę, egzotyczne gatunki zwierząt, zachwycające pozostałości dawnych kultur, rajskie plaże, wyśmienitą kuchnię, zielone pola herbaty, intrygujące zwyczaje. My, podczas naszej 12-dniowej wycieczki, stawiamy sobie za cel pokazać Ci Sri Lankę w pigułce – najciekawsze i najpiękniejsze jej zakątki – treściwie, ale bez pośpiechu, dbając o czas na kontemplację i o chwilę relaksu, a także na poznanie autentycznego oblicza tego kraju. Zapraszamy na Cejlon w ramach naszego autorskiego programu, na niebanalną, pomysłową i niezapomnianą podróż po Sri Lance.

   Mniej popularna od sąsiadów, Sri Lanka, ma w dalszym ciągu do zaoferowania mnóstwo miejsc poza głównymi szlakami. Wyrusz z nami w podróż po najpiękniejszych zakątkach wyspy.   

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz osobliwe Colombo
  • Zobaczysz interesujące Galle Face Green, Dambulla Rock Temple oraz Polonnaruwa Ancient City
  • Weźmiesz udział w ekscytujących safari w Parku Narodowym Minneriya oraz Yale
  • Wejdziesz na Lwią Skałę (Sigiriya), Monkey Mountain oraz Little Adam’s Peak
  • Doświadczysz wodnego safari oraz nocnej obserwacji zwierząt w Gal Oya
  • Odwiedzisz tajemniczną weddyjską wioskę oraz weźmiesz udział w ceremonii Pooja
  • Odwiedzisz centrum herbaciane Nuwara Eliya
  • Zobaczysz Klif Ella Rock
  • Odpoczniesz na urokliwych plażach Thalpe
  • Zwiedzisz Galle Fort
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: COLOMBO
Colombo Sri Lanka

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke, gdzie powita Cię nasz przedstawiciel, po raz pierwszy poczujesz smak lankijskiej gościnności. Czas na transfer do hotelu, meldunek i relaks po podroży. Wieczorem zabierzemy Cię na wycieczkę po Colombo – biznesowej stolicy kraju i jednym z najbardziej gwarnych i ruchliwych miast Sri Lanki. Nowoczesne wieżowce współistnieją tu z zabytkową zabudową kolonialną, współtworząc niezapomniany koloryt tego zakątka świata.

Późnym wieczorem wracamy do hotelu, by zrelaksować się przez wyzwaniami dnia kolejnego.

DZIEŃ 2: COLOMBO – DAMBULLA
Colombo Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do Dambulli, by po południu móc zwiedzać słynną świątynię w skale – Dambulla Rock Temple. Dambulla to popularny kompleks świątynny na Sri lance, datowany na II w pne. i widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W skład tego kompleksu wchodzi ponad 80 jaskiń, z których część używana jest przez mnichów do medytacji. Na słynną Skalną Świątynię składa się 5 osobnych jaskiń, mieszczących 153 posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 posągi bóstw hinduskich. Po tych niesamowitych wrażeniach udamy się na odpoczynek i nocleg w hotelu w mieście Dambulla.

DZIEŃ 3: ANTYCZNE MIASTA I SAFARI
Sri Lanka świątynia Polonnaruwa

Dziś zmierzymy się trasą: Dambulla – Polonnaruwa – Minneriya – Dambulla. Po śniadaniu w hotelu udamy się na poranne zwiedzanie Polonnaruwa Ancient City – archeologicznej perełki Sri Lanki, która zachwyca nie tylko niesamowitymi reliktami starożytności, ale także przepięknym otoczeniem przyrodniczym (na szczególną uwagę zasługuje pobliskie jezioro “Parakrama Samudra”)i wspaniałym, czystym powietrzem.

Po lunchu zamienimy te kulturalne doznania na bliski kontakt z naturą i udamy się na safari w Parku Narodowym Minneriya, gdzie porze suchej chętnie szukają pożywienia słonie. Obszar ten zamieszkują także rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt, jak np. lampart lankijski czy wargacz leniwy. Na terenie rezerwatu przyrody mieści się zabytkowy zbiornik wodny Minneriya Tank, wybudowany prawdopodobnie na zlecenie króla Mahasena, panującego w latach 277-304. Po dniu pełnym wrażeń udamy się na nocleg do naszego hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 4: SIGIRIYA I GAL OYA
Sigiriya Sri Lanka

Po wczesnym śniadaniu w hotelu, naszym celem stanie się słynna Lion Rock Sigiriya. To zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych zabytków na Sri Lance i miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży. Widoczna już z daleka, olbrzymia magmowa skała, mieści na swoim szczycie ruiny dawnego pałacu i twierdzy, pochodzące z V wieku n.e. Na stanowisku archeologicznym zachowały się przepiękne freski, fragmenty schodów i pałacowe ogrody.

To nie koniec wrażeń na dziś, po bliższym zapoznaniu z jedną z największych atrakcji Sri Lanki przemieścimy się do Gal Oya National Park. Tu będziemy mieli okazję wziąć udział w wieczornej obserwacji lokalnych gatunków zwierząt w ramach Animal Monitoring Programme – jest to program pozwalający na lepsze zrozumienie ich zwyczajów, a tym samym pozwalający na lepsze opracowanie planu ich ochrony.

Relaks i nocleg w bungalowach w miejscowości Galgamuwa.

DZIEŃ 5: GAL OYA
Monkey Mountain Sri Lanka

Poranek zaczniemy aktywnie od pożywnego śniadania, a następnie wspinaczki na Monkey Mountain. Nagrodą dla wytrwałych po 1,5-godzinnej wspinaczce będzie zjawiskowy punkt widokowy. To doskonałe miejsce do obserwowania wschodów słońca – tę opcję polecamy wszystkim „skowronkom”.

Tego dnia mamy Wam też do zaoferowania kilka opcji dodatkowych, płatnych osobno, do wyboru wedle życzenia:

 • Safari wodne – obserwacja dziewiczej dżungli i życia jej mieszkańców z pokładu łodzi. Czas trwania: ok. 2-3 h.
 • Wizyta weddyjskiej wiosce – Weddowie to rdzenni mieszkańcy Sri Lanki. Podczas tej wyjątkowej wycieczki na spacer po okolicznej dżungli zabierze Was… sam wódz! To niepowtarzalna szansa na poznanie tajników życia tych łowców-zbieraczy, ich mieszkań, tradycji, kuchni i ziołolecznictwa.
DZIEŃ 6: GAL OYA – KANDY
Wodospad, Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu, dzień zaczniemy spacerem widokowym po pięknych okolicach Gal Oya, połączonym z obserwacją ptaków. Zimorodki, orły, jastrzębie i różni przedstawiciele ptactwa wodnego – to barwni mieszkańcy tych okolic – prawdziwa gratka dla miłośników birdwatchingu! W ten sposób pożegnamy się Gal Oya i przejedziemy w poszukiwaniu nowych przygód do Kandy.

Kandy to prawdziwie urocza miejscowość, zwana górską stolicą Sri Lanki, otoczona wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest to również bardzo cenne i docenione przez UNESCO centrum kulturalne wyspy. To właśnie w Kandy mieści się najważniejsza na Sri Lance świątynia buddyjska - Temple of the Sacred Tooth Relic (Świątynia Zęba), która naturalnie znajdzie się w planie naszej wycieczki. Nie można ominąć także buddyjskich klasztorów: Malwatta i Asgiriya. Jeśli planujecie przywieźć bliskim wyjątkowe pamiątki ze Sri Lanki, podpowiadamy, ze Kandy jest doskonałym miejscem na ich zdobycie.

Przybliżymy Wam także fascynującą lankijską kulturę, a to za sprawą pokazu tradycyjnego tańca i udziału w ceremonii Pooja.

Po dniu pełnym wrażeń udamy się na nocleg w komfortowym hotelu w Kandy.

DZIEŃ 7: KANDY – NUWARA ELIYA – ELLA

Po śniadaniu w hotelu w Kandy obierzemy nowy kierunek: Ella. Po drodze będziemy podziwiać wodospady Ramboda

Ten dzień ucieszy wszystkich miłośników herbaty, gdyż odwiedzimy jej plantację i zakład produkcyjny, zgłębiając proces jej powstawania. Malowniczym przystankiem na trasie będzie Nuwara Eliya – jedno z najważniejszych centrów „herbacianych” na Sri Lance i miasto o pięknej kolonialnej zabudowie. W tym miejscu możemy zaproponować Wam także ofertę opcjonalną w postaci przejazdu pociągiem z Nuwara Eliya to Elli przez malownicze plantacje herbaty i spowite mgłami wzgórza – bilety należy zarezerwować dnia poprzedniego, nie możemy jednak zagwarantować ich dostępności.

Będąc już w Elli udamy się po południu na wspinaczkę na wzgórze noszące nazwę Little Adam’s Peak. Jest to około 30-40 minutowa, niezbyt wymagająca trasa. Przy dobrej pogodzie będziemy mieć okazję podziwiać z tej perspektywy przepiękny zachód słońca.

Nocujemy w hotelu w Elli.

DZIEŃ 8: ELLA – YALA
Ella Gap na Sri Lance

O poranku, po śniadaniu udamy się na około 2-godzinną wędrówkę na Ella Rock – malowniczy klif górujący nad miastem i oferujący wspaniałe widoki na okolicę. Po powrocie do hotelu i chwili na odświeżenie się, przemieścimy się do miejscowości Yala.

Po drodze nacieszymy jeszcze oczy Ella Gap (słynnym, przepięknym widokiem między szczytami) i wodospadem Rawana. Wieczorem czeka nas emocjonujące safari w Yala National Park – drugim pod względem wielkości parku narodowym na Sri Lance, gdzie można zobaczyć m.in. słonie, lamparty czy zachwycające ptactwo wodne. Po tej niezwykłej przygodzie zameldujemy się, a następnie oddamy relaksowi w hotelu w Yala.

DZIEŃ 9: YALA – THALPE
Plaża w Thalpe

Dzisiejszy dzień to przede wszystkim zasłużony relaks!

Po śniadaniu w hotelu w Yala przemieścimy się do Thalpe, by odpocząć na rajskiej plaży. Po drodze zaobserwujemy wędkarzy przy pracy, łowiących ryby jedyną w swoim rodzaju techniką, siedząc na wbitym w morze palu.

Po dojeździe do Thalpe meldujemy się w hotelu i jedyne, co nas dzisiaj interesuje, to wszelkie formy relaksu.

DZIEŃ 10 i 11: THALPE
Galle Fort na Sri Lance

Nasz pobyt w Thalpe oscylował będzie przede wszystkim wokół błogiego wypoczynku na plaży, przerwanego, w wybranym przez Was czasie, pieszą wycieczką do Galle Fort – portugalsko-holenderskiego fortu i dawnego głównego portu Sri Lanki, skąd przyjemnie obserwuje się np. zachód słońca. Wizyta tutaj to niesamowite przeżycie także pod względem architektonicznym – to zaskakujące, jak wiele europejskości można zaznać na tym fragmencie lankijskiej ziemi.

DZIEŃ 12: KONIEC WYCIECZKI
Departure Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu czas pożegnać się z Thalpe i Sri Lanką. Podróż na lotnisko zajmie nam około 3 h.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych na Sri Lankę
 • wizy
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Niezapomniana wycieczka na Sri Lankę

podróż po najpiękniejszych
zakątkach wyspy
 • Czas trwania

  12 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Colombo

 • Kończymy w

  Colombo

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Wszystkie skarby Sri Lanki podczas 12-dniowej wycieczki? To możliwe! Zapraszamy Cię w podróż po Cejlonie przepełnioną atrakcjami, ale nie pomijającą niczego z lokalnego kolorytu i niesamowitej atmosfery tego wyjątkowego miejsca na ziemi.

Więcej o Sri Lance

Sri Lanka to niewielki kraj, w którym znajdziesz wszystko to, czego szukasz w Azji: imponującą, dziewiczą przyrodę, egzotyczne gatunki zwierząt, zachwycające pozostałości dawnych kultur, rajskie plaże, wyśmienitą kuchnię, zielone pola herbaty, intrygujące zwyczaje. My, podczas naszej 12-dniowej wycieczki, stawiamy sobie za cel pokazać Ci Sri Lankę w pigułce – najciekawsze i najpiękniejsze jej zakątki – treściwie, ale bez pośpiechu, dbając o czas na kontemplację i o chwilę relaksu, a także na poznanie autentycznego oblicza tego kraju. Zapraszamy na Cejlon w ramach naszego autorskiego programu, na niebanalną, pomysłową i niezapomnianą podróż po Sri Lance.

  • Zobaczysz interesujące: Galle Face Green, Dambulla Rock Temple oraz Polonnaruwa Ancient City
  • Weźmiesz udział w ekscytujących safari w Parku Narodowym Minneriya oraz Yale
  • Wejdziesz na Lwią Skałę (Sigiriya), Monkey Mountain oraz Little Adam’s Peak
  • Odpoczniesz na urokliwych plażach Thalpe
 • KULTURA

  Chłoń atmosferę antycznych miast, zobacz pokaz tradycyjnego, lankijskiego tańca i weź udziału w ceremonii Pooja.

 • KUCHNIA

  Poczuj smak lankijskiej gościnności! Od komfortowych hoteli po mieszkańców wedyjskiej wsi.

 • KLIMAT

  Mnóstwo ciekawych miejsc poza głównymi szlakami. Wyrusz z nami w podróż po najpiękniejszych zakątkach wyspy!

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: COLOMBO

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke, gdzie powita Cię nasz przedstawiciel, po raz pierwszy poczujesz smak lankijskiej gościnności. Czas na transfer do hotelu, meldunek i relaks po podroży. Wieczorem zabierzemy Cię na wycieczkę po Colombo – biznesowej stolicy kraju i jednym z najbardziej gwarnych i ruchliwych miast Sri Lanki. Nowoczesne wieżowce współistnieją tu z zabytkową zabudową kolonialną, współtworząc niezapomniany koloryt tego zakątka świata.

Późnym wieczorem wracamy do hotelu, by zrelaksować się przez wyzwaniami dnia kolejnego.

DZIEŃ 2: COLOMBO – DAMBULLA

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do Dambulli, by po południu móc zwiedzać słynną świątynię w skale – Dambulla Rock Temple. Dambulla to popularny kompleks świątynny na Sri lance, datowany na II w pne. i widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W skład tego kompleksu wchodzi ponad 80 jaskiń, z których część używana jest przez mnichów do medytacji. Na słynną Skalną Świątynię składa się 5 osobnych jaskiń, mieszczących 153 posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 posągi bóstw hinduskich. Po tych niesamowitych wrażeniach udamy się na odpoczynek i nocleg w hotelu w mieście Dambulla.

DZIEŃ 3: ANTYCZNE MIASTA I SAFARI

Dziś zmierzymy się trasą: Dambulla – Polonnaruwa – Minneriya – Dambulla. Po śniadaniu w hotelu udamy się na poranne zwiedzanie Polonnaruwa Ancient City – archeologicznej perełki Sri Lanki, która zachwyca nie tylko niesamowitymi reliktami starożytności, ale także przepięknym otoczeniem przyrodniczym (na szczególną uwagę zasługuje pobliskie jezioro “Parakrama Samudra”)i wspaniałym, czystym powietrzem.

Po lunchu zamienimy te kulturalne doznania na bliski kontakt z naturą i udamy się na safari w Parku Narodowym Minneriya, gdzie porze suchej chętnie szukają pożywienia słonie. Obszar ten zamieszkują także rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt, jak np. lampart lankijski czy wargacz leniwy. Na terenie rezerwatu przyrody mieści się zabytkowy zbiornik wodny Minneriya Tank, wybudowany prawdopodobnie na zlecenie króla Mahasena, panującego w latach 277-304. Po dniu pełnym wrażeń udamy się na nocleg do naszego hotelu w Dambulli.

DZIEŃ 4: SIGIRIYA I GAL OYA

Po wczesnym śniadaniu w hotelu, naszym celem stanie się słynna Lion Rock Sigiriya. To zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych zabytków na Sri Lance i miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży. Widoczna już z daleka, olbrzymia magmowa skała, mieści na swoim szczycie ruiny dawnego pałacu i twierdzy, pochodzące z V wieku n.e. Na stanowisku archeologicznym zachowały się przepiękne freski, fragmenty schodów i pałacowe ogrody.

To nie koniec wrażeń na dziś, po bliższym zapoznaniu z jedną z największych atrakcji Sri Lanki przemieścimy się do Gal Oya National Park. Tu będziemy mieli okazję wziąć udział w wieczornej obserwacji lokalnych gatunków zwierząt w ramach Animal Monitoring Programme – jest to program pozwalający na lepsze zrozumienie ich zwyczajów, a tym samym pozwalający na lepsze opracowanie planu ich ochrony.

Relaks i nocleg w bungalowach w miejscowości Galgamuwa.

DZIEŃ 5: GAL OYA

Poranek zaczniemy aktywnie od pożywnego śniadania, a następnie wspinaczki na Monkey Mountain. Nagrodą dla wytrwałych po 1,5-godzinnej wspinaczce będzie zjawiskowy punkt widokowy. To doskonałe miejsce do obserwowania wschodów słońca – tę opcję polecamy wszystkim „skowronkom”.

Tego dnia mamy Wam też do zaoferowania kilka opcji dodatkowych, płatnych osobno, do wyboru wedle życzenia:

 • Safari wodne – obserwacja dziewiczej dżungli i życia jej mieszkańców z pokładu łodzi. Czas trwania: ok. 2-3 h.
 • Wizyta weddyjskiej wiosce – Weddowie to rdzenni mieszkańcy Sri Lanki. Podczas tej wyjątkowej wycieczki na spacer po okolicznej dżungli zabierze Was… sam wódz! To niepowtarzalna szansa na poznanie tajników życia tych łowców-zbieraczy, ich mieszkań, tradycji, kuchni i ziołolecznictwa.
DZIEŃ 6: GAL OYA – KANDY

Po śniadaniu w hotelu, dzień zaczniemy spacerem widokowym po pięknych okolicach Gal Oya, połączonym z obserwacją ptaków. Zimorodki, orły, jastrzębie i różni przedstawiciele ptactwa wodnego – to barwni mieszkańcy tych okolic – prawdziwa gratka dla miłośników birdwatchingu! W ten sposób pożegnamy się Gal Oya i przejedziemy w poszukiwaniu nowych przygód do Kandy.

Kandy to prawdziwie urocza miejscowość, zwana górską stolicą Sri Lanki, otoczona wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Jest to również bardzo cenne i docenione przez UNESCO centrum kulturalne wyspy. To właśnie w Kandy mieści się najważniejsza na Sri Lance świątynia buddyjska - Temple of the Sacred Tooth Relic (Świątynia Zęba), która naturalnie znajdzie się w planie naszej wycieczki. Nie można ominąć także buddyjskich klasztorów: Malwatta i Asgiriya. Jeśli planujecie przywieźć bliskim wyjątkowe pamiątki ze Sri Lanki, podpowiadamy, ze Kandy jest doskonałym miejscem na ich zdobycie.

Przybliżymy Wam także fascynującą lankijską kulturę, a to za sprawą pokazu tradycyjnego tańca i udziału w ceremonii Pooja.

Po dniu pełnym wrażeń udamy się na nocleg w komfortowym hotelu w Kandy.

DZIEŃ 7: KANDY – NUWARA ELIYA – ELLA

Po śniadaniu w hotelu w Kandy obierzemy nowy kierunek: Ella. Po drodze będziemy podziwiać wodospady Ramboda

Ten dzień ucieszy wszystkich miłośników herbaty, gdyż odwiedzimy jej plantację i zakład produkcyjny, zgłębiając proces jej powstawania. Malowniczym przystankiem na trasie będzie Nuwara Eliya – jedno z najważniejszych centrów „herbacianych” na Sri Lance i miasto o pięknej kolonialnej zabudowie. W tym miejscu możemy zaproponować Wam także ofertę opcjonalną w postaci przejazdu pociągiem z Nuwara Eliya to Elli przez malownicze plantacje herbaty i spowite mgłami wzgórza – bilety należy zarezerwować dnia poprzedniego, nie możemy jednak zagwarantować ich dostępności.

Będąc już w Elli udamy się po południu na wspinaczkę na wzgórze noszące nazwę Little Adam’s Peak. Jest to około 30-40 minutowa, niezbyt wymagająca trasa. Przy dobrej pogodzie będziemy mieć okazję podziwiać z tej perspektywy przepiękny zachód słońca.

Nocujemy w hotelu w Elli.

DZIEŃ 8: ELLA – YALA

O poranku, po śniadaniu udamy się na około 2-godzinną wędrówkę na Ella Rock – malowniczy klif górujący nad miastem i oferujący wspaniałe widoki na okolicę. Po powrocie do hotelu i chwili na odświeżenie się, przemieścimy się do miejscowości Yala.

Po drodze nacieszymy jeszcze oczy Ella Gap (słynnym, przepięknym widokiem między szczytami) i wodospadem Rawana. Wieczorem czeka nas emocjonujące safari w Yala National Park – drugim pod względem wielkości parku narodowym na Sri Lance, gdzie można zobaczyć m.in. słonie, lamparty czy zachwycające ptactwo wodne. Po tej niezwykłej przygodzie zameldujemy się, a następnie oddamy relaksowi w hotelu w Yala.

DZIEŃ 9: YALA – THALPE

Dzisiejszy dzień to przede wszystkim zasłużony relaks!

Po śniadaniu w hotelu w Yala przemieścimy się do Thalpe, by odpocząć na rajskiej plaży. Po drodze zaobserwujemy wędkarzy przy pracy, łowiących ryby jedyną w swoim rodzaju techniką, siedząc na wbitym w morze palu.

Po dojeździe do Thalpe meldujemy się w hotelu i jedyne, co nas dzisiaj interesuje, to wszelkie formy relaksu.

DZIEŃ 10 i 11: THALPE

Nasz pobyt w Thalpe oscylował będzie przede wszystkim wokół błogiego wypoczynku na plaży, przerwanego, w wybranym przez Was czasie, pieszą wycieczką do Galle Fort – portugalsko-holenderskiego fortu i dawnego głównego portu Sri Lanki, skąd przyjemnie obserwuje się np. zachód słońca. Wizyta tutaj to niesamowite przeżycie także pod względem architektonicznym – to zaskakujące, jak wiele europejskości można zaznać na tym fragmencie lankijskiej ziemi.

DZIEŃ 12: KONIEC WYCIECZKI

Po śniadaniu w hotelu czas pożegnać się z Thalpe i Sri Lanką. Podróż na lotnisko zajmie nam około 3 h.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych na Sri Lankę
 • wizy
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!