Niesamowite trzy twarze regionu

Przez Azję – wycieczka objazdowa przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam


Przez Azję wycieczka objazdowa przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam

Przedstawiamy naszą autorską trasę “Przez Azję”, w której połączyliśmy trzy niesamowite kraje: Tajlandię, Kambodżę oraz Wietnam w pełne przygód dwa tygodnie w Azji. Trzy kraje, pięć miast, czternaście dni pełnych wrażeń!

Nie możesz się zdecydować, w którym azjatyckim kraju spędzić swoje wymarzone wakacje? Wczasywazji.pl oferują ciekawą, pełną wrażeń wycieczkę po trzech azjatyckich krajach: Tajlandii, Kambodży i Wietnamie. W 14 dni pokażemy Ci wszystko co w nich najpiękniejsze, opowiemy o historii, zdradzimy kilka tajemnic i ciekawostek oraz zabierzemy do najlepszych miejsc serwujących tradycyjne dania kuchni azjatyckiej.

Z nami zobaczysz 3 kraje (Tajlandia, Kambodża, Wietnam), 2 stolice (Bangkok, Phnom Penh), perełkę archeologiczną – Angkor i ekscytujący Sajgon, a po tym wszystkim odpoczniesz na plaży pod niejedną palmą w Mui Ne, na Phu Quoc lub gdzie tylko sobie wymarzysz!

   Trasa tej wycieczki pozwoli Ci zwiedzić aż 3 kraje w ciągu 14 dni. Choć graniczą ze sobą - bardzo się od siebie różnią, a dzięki naszym przewodnikom niczego nie przegapisz!   

- Łukasz Jankowski, Travel Manager Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Przejedziesz z nami przez trzy azjatyckie kraje: Tajlandię, Kambodżę i Wietnam
  • Zwiedzisz Bangkok, Siem Reap, Phnom Penh oraz Ho Chi Minh City (dawny Sajgon)
  • Spróbujesz przepysznej lokalnej kuchni
  • Odwiedzisz mało znane i nieturystyczne miejsca
  • Poznasz wspaniałych ludzi, ich kulturę i styl życia
  • Wypoczniesz na pięknych plażach Azji Południowo-Wschodniej
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-3: ZACZYNAMY W BANGKOKU
Sao Ching Cha, Bangkok

Naszą podróż zaczynamy w stolicy Tajlandii, gdzie spędzimy 3 dni. Pokażemy Ci fascynujący Pałac Królewski, wieczorem zabierzemy do Chinatown, a w nocy zwiedzimy razem słynne czerwone dzielnice. Oczywiście nie zabraknie przepysznej i pikantnej tajskiej kuchni! Na jeden dzień wyjedziemy też poza miasto, by zobaczyć przepiękny, zielony region Kanchanaburi ze słynnym Mostem na Rzece Kwai. Zapewniamy, że te trzy dni w Bangkoku będą pełne niespodzianek, a miasto pokażemy Ci od zupełnie innej strony.

DZIEŃ 4-5: ANGKOR - SERCE KAMBODŻY
Angkor świątynie

Po wizycie w Bangkoku obierzemy kurs na Siem Reap w Kambodży. Dostaniemy się tam samolotem. Siem Reap to czarujące miasto w północnej Kambodży, którego największa atrakcja kryje się w dżungli, a jest to oczywiście legendarne miasto Angkor, z cudem świata – Angkor Wat. W Siem Reap spędzimy 2 dni, podczas których zatopisz się w legendach miasta, poznasz lokalną kulturę i historię Imperium Khmerskiego oraz oczywiście specjały kuchni khmerskiej. Poprowadzimy Cię naszymi ścieżkami, rzadko uczęszczanymi przez turystów.

DZIEŃ 6-7: PHNOM PENH - STOLICA KAMBODŻY
Srebrna Pagoda w Phnom Penh

Po dwóch dniach w Siem Reap wyruszymy do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zależnie od pory roku, udamy się tam na jeden z trzech sposobów: łodzią, autobusem lub samolotem. Ustalimy to z Wami indywidualnie. Na Phnom Penh poświęcimy 1 dzień, podczas którego pokażemy Ci świadectwa tragicznej historii kraju (związane z reżimem Czerwonych Khmerów), zabierzemy do Pałacu Królewskiego, opowiemy jak obecnie rozwija się Kambodża, a na koniec czeka nas klimatyczny rejs o zachodzie słońca.

DZIEŃ 8-11: CZAS NA SAJGON
Pałac Zjednoczenia w Sajgonie

Oto ostatnie duże miasto na naszej drodze i ostatni kraj – Wietnam. Ho Chi Minh City lub popularnie Sajgon to miasto, w którym mieści się siedziba Wczasywazji.pl i do którego udamy się po zwiedzaniu Phnom Penh. Przejedziemy tutaj minivanem. W samym Sajgonie spędzimy 3 dni, podczas których zabierzemy Cię na naszą autorską wycieczkę skuterami po mieście, włączając się w szalony ruch uliczny. Spróbujesz tradycyjnych potraw, prosto od ulicznych sprzedawców, zwiedzisz miasto na rikszach, a także wejdziesz na najwyższy budynek Sajgonu, by obejrzeć jego panoramę. Jeden dzień poświęcimy na przepiękną i wiecznie zieloną Deltę Mekongu, gdzie również udamy się w nasze sprawdzone miejsca. Przez te trzy dni postaramy się pokazać Ci tyle Wietnamu, jego kultury, klimatu i kuchni, ile tylko nam się uda.

DZIEŃ 12-14: WYPOCZYNEK POD PALMAMI
Plaża w Mui Ne

Na sam koniec, po trudach podróży, znajdziemy czas na naładowanie baterii nad ciepłym Morzem Południowochińskim. Tutaj mamy dla Ciebie kilka opcji, które ustalimy podczas układania programu. Wypocząć możemy:


1. W miejscowości Mui Ne, oddalonej o 5 godzin drogi od Sajgonu;
2. Na Wietnamskiej wyspie Phu Quoc, do której trzeba dolecieć samolotem;
3. w malowniczej i spokojnej miejscowości Ho Tram odległej o 2 godziny jazdy od Sajgonu

Możemy też zaplanować odpoczynek w dowolnie wybranym przez Was miejscu. Może to być wybrzeże Kambodży, Tajlandii czy Filipin. Dla nas nie ma ograniczeń :)

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Azji (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Wietnamu oraz Kambodży
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem