Niesamowite trzy twarze regionu

Przez Azję – wycieczka objazdowa przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam


Przez Azję wycieczka objazdowa przez Tajlandię, Kambodżę i Wietnam

Przedstawiamy naszą autorską trasę “Przez Azję”, w której połączyliśmy trzy niesamowite kraje: Tajlandię, Kambodżę oraz Wietnam w pełne przygód dwa tygodnie w Azji. Trzy kraje, pięć miast, czternaście dni pełnych wrażeń!

Nie możesz się zdecydować, w którym azjatyckim kraju spędzić swoje wymarzone wakacje? Wczasywazji.pl oferują ciekawą, pełną wrażeń wycieczkę po trzech azjatyckich krajach: Tajlandii, Kambodży i Wietnamie. W 14 dni pokażemy Ci wszystko co w nich najpiękniejsze, opowiemy o historii, zdradzimy kilka tajemnic i ciekawostek oraz zabierzemy do najlepszych miejsc serwujących tradycyjne dania kuchni azjatyckiej.

Z nami zobaczysz 3 kraje (Tajlandia, Kambodża, Wietnam), 2 stolice (Bangkok, Phnom Penh), perełkę archeologiczną – Angkor i ekscytujący Sajgon, a po tym wszystkim odpoczniesz na plaży pod niejedną palmą w Mui Ne, na Phu Quoc lub gdzie tylko sobie wymarzysz!

   Trasa tej wycieczki pozwoli Ci zwiedzić aż 3 kraje w ciągu 14 dni. Choć graniczą ze sobą - bardzo się od siebie różnią, a dzięki naszym przewodnikom niczego nie przegapisz!   

- Mila Gulenkova, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Przejedziesz z nami przez trzy azjatyckie kraje: Tajlandię, Kambodżę i Wietnam
  • Zwiedzisz Bangkok, Siem Reap, Phnom Penh oraz Ho Chi Minh City (dawny Sajgon)
  • Spróbujesz przepysznej lokalnej kuchni
  • Odwiedzisz mało znane i nieturystyczne miejsca
  • Poznasz wspaniałych ludzi, ich kulturę i styl życia
  • Wypoczniesz na pięknych plażach Azji Południowo-Wschodniej
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-3: ZACZYNAMY W BANGKOKU
Bangkok Wat Phra Kaew

Naszą podróż zaczynamy w stolicy Tajlandii, gdzie spędzimy 3 dni. Pokażemy Ci fascynujący Pałac Królewski, wieczorem zabierzemy do Chinatown, a w nocy zwiedzimy razem słynne czerwone dzielnice. Oczywiście nie zabraknie przepysznej i pikantnej tajskiej kuchni! Na jeden dzień wyjedziemy też poza miasto, by zobaczyć przepiękny, zielony region Kanchanaburi ze słynnym Mostem na Rzece Kwai. Zapewniamy, że te trzy dni w Bangkoku będą pełne niespodzianek, a miasto pokażemy Ci od zupełnie innej strony.

DZIEŃ 4-5: ANGKOR - SERCE KAMBODŻY
Angkor świątynie

Po wizycie w Bangkoku obierzemy kurs na Siem Reap w Kambodży. Dostaniemy się tam samolotem. Siem Reap to czarujące miasto w północnej Kambodży, którego największa atrakcja kryje się w dżungli, a jest to oczywiście legendarne miasto Angkor, z cudem świata – Angkor Wat. W Siem Reap spędzimy 2 dni, podczas których zatopisz się w legendach miasta, poznasz lokalną kulturę i historię Imperium Khmerskiego oraz oczywiście specjały kuchni khmerskiej. Poprowadzimy Cię naszymi ścieżkami, rzadko uczęszczanymi przez turystów.

DZIEŃ 6-7: PHNOM PENH - STOLICA KAMBODŻY
Srebrna Pagoda w Phnom Penh

Po dwóch dniach w Siem Reap wyruszymy do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zależnie od pory roku, udamy się tam na jeden z trzech sposobów: łodzią, autobusem lub samolotem. Ustalimy to z Wami indywidualnie. Na Phnom Penh poświęcimy 1 dzień, podczas którego pokażemy Ci świadectwa tragicznej historii kraju (związane z reżimem Czerwonych Khmerów), zabierzemy do Pałacu Królewskiego, opowiemy jak obecnie rozwija się Kambodża, a na koniec czeka nas klimatyczny rejs o zachodzie słońca.

DZIEŃ 8-11: CZAS NA SAJGON
Pałac Zjednoczenia w Sajgonie

Oto ostatnie duże miasto na naszej drodze i ostatni kraj – Wietnam. Ho Chi Minh City lub popularnie Sajgon to miasto, w którym mieści się siedziba Wczasywazji.pl i do którego udamy się po zwiedzaniu Phnom Penh. Przejedziemy tutaj minivanem. W samym Sajgonie spędzimy 3 dni, podczas których zabierzemy Cię na naszą autorską wycieczkę skuterami po mieście, włączając się w szalony ruch uliczny. Spróbujesz tradycyjnych potraw, prosto od ulicznych sprzedawców, zwiedzisz miasto na rikszach, a także wejdziesz na najwyższy budynek Sajgonu, by obejrzeć jego panoramę. Jeden dzień poświęcimy na przepiękną i wiecznie zieloną Deltę Mekongu, gdzie również udamy się w nasze sprawdzone miejsca. Przez te trzy dni postaramy się pokazać Ci tyle Wietnamu, jego kultury, klimatu i kuchni, ile tylko nam się uda.

DZIEŃ 12-14: WYPOCZYNEK POD PALMAMI
Plaze wyspy Phu Quoc

Na sam koniec, po trudach podróży, znajdziemy czas na naładowanie baterii nad ciepłym Morzem Południowochińskim. Tutaj mamy dla Ciebie kilka opcji, które ustalimy podczas układania programu. Wypocząć możemy:


1. W miejscowości Mui Ne, oddalonej o 5 godzin drogi od Sajgonu;
2. Na Wietnamskiej wyspie Phu Quoc, do której trzeba dolecieć samolotem;
3. w malowniczej i spokojnej miejscowości Ho Tram odległej o 2 godziny jazdy od Sajgonu

Możemy też zaplanować odpoczynek w dowolnie wybranym przez Was miejscu. Może to być wybrzeże Kambodży, Tajlandii czy Filipin. Dla nas nie ma ograniczeń :)

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • biletów lotniczych do i z Azji (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Wietnamu oraz Kambodży
 • ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem