Najciekawsze oblicza Sri Lanki

Ferie na Sri Lance - wycieczka 10-dniowa


Ferie na Sri Lance
 • Czas trwania

  10 dni

 • Zaczynamy w

  Colombo

 • Kończymy w

  Colombo

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Marzą Ci się ferie w otoczeniu przyrody? Sri Lanka to wspaniała wyspa, zachwycająca pięknymi widokami, z tajemniczymi dżunglami, rajskimi plażami oraz wyśmienitą kuchnią. Zapraszamy na 10-dniową podróż po najpiękniejszych zakątkach Sri Lanki.

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzi, aby ferie 2022 spędzić wygrzewając się w lankijskim słońcu! Na Sri Lance zobaczysz wszystko, czego możesz oczekiwać po udanym urlopie. Podczas tej 10-dniowej wycieczki zobaczysz najpiękniejsze zakątki wyspy, rozsmakujesz się w lokalnej kuchni, poznasz nową kulturę. Pojedziesz na lankijską wieś, by zobaczyć jak żyją jej mieszkańcy, zdobędziesz Lwią Skałę czy odpoczniesz na rajskiej plaży. Czy to nie brzmi jak pomysł na idealne ferie?

   Jesteś gotowy na niezapomnianą, pełną przygód wycieczkę po Sri Lance? Ta piękna wyspa kryje wiele ciekawych zakątków -  jest to idealny kierunek na wczasy w Azji.

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz Kandy i Fort Galle 
  • Zobaczyszhistoryczne Polonnaruwa Ancient City wraz z mieszkającymi tam małpiatkami drzewnymi 
  • Weźmiesz udział w ekscytujących safari w Parku Narodowym Yale 
  • Zdobędziesz Lwią Skałę (Sigiriya) 
  • Odwiedzisz wioskę Matale, która specjalizuje się w produkcji przypraw 
  • Odkryjesz krainę herbaty oraz „małą Anglię” wNuwara Eliya 
  • Pojedziesz na lankijską wieś, gdzie zobaczysz, jak wygląda życie jej mieszkańców 
  • Odwiedzisz sierociniec dla słoni oraz centrum opieki nad żółwiami morskimi 
  • Odpoczniesz na rajskich plażach  
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT NA SRI LANKĘ
Colombo

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke, gdzie powita Cię nasz przedstawiciel, po raz pierwszy poczujesz smak lankijskiej gościnności. Przygodę na Sri Lance zaczniemy od 3,5-godzinnego przejazdu do Dambulla. Na miejscu proponujemy resort z basenem, gdzie odpoczniemy po trudach podróży.  

Po południu naszym celem będzie słynna „Lwia Skała” Sigiriya. To zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych zabytków na Sri Lance i miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży. Widoczna już z daleka, olbrzymia magmowa skała, mieści na swoim szczycie ruiny dawnego pałacu i twierdzy, pochodzące z V wieku n.e. Na stanowisku archeologicznym zachowały się przepiękne freski, fragmenty schodów i pałacowe ogrody. 

DZIEŃ 2: HIRIWADUNNA – POLONNARUWA
Polonnaruwa, Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu udamy się na lankijską wieś. Na miejscu m.in. zobaczymy, jak wygląda życie jej mieszkańcy, napijemy się dobrej herbaty w miejscowej herbaciarni. Oprócz tego popływamy łodzią po zbiorniku wodnym, a ponadto odwiedzimy dom lokalnego farmera, gdzie weźmiemy udział w przygotowywaniu lunchu. 

Następnie wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. 

Późnym popołudniem udamy się na zwiedzanie Polonnaruwa – archeologicznej perełki wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to zachwyca nie tylko niesamowitymi reliktami starożytności, ale także przepięknym otoczeniem przyrodniczym (na szczególną uwagę zasługuje pobliskie jezioro “Parakrama Samudra”). Po zwiedzaniu ruin udamy się na wieczorne obserwowanie przeuroczych małpiatek drzewnych. 

DZIEŃ 3: DAMBULLA – MATALE – KANDY
Dambulla

Dziś wyruszymy w drogę do Kandy, które jest nazywane górską stolicą Sri Lanki. Jest to miasto o bogatej kulturze i historii. Otoczone jest dolinami, wzgórzami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Przejazd zajmie nam 3-godziny. 

Zanim dotrzemy do Kandy, zatrzymamy się w ogrodzie, który specjalizuje się w uprawie miejscowych przypraw, które odnajdziemy m.in. w lankijskiej kuchni. W Matale zapoznamy się z uprawą, przetwarzaniem oraz szerokim wykorzystaniem przypraw, które rosną na Cejlonie.  

Kandy, to nieduże miasto, ale z wieloma ciekawymi miejscami do zobaczenia. Obowiązkowa do zobaczenia jest Świątynia Zęba Buddy, która jest jednym z najważniejszych miejsce pielgrzymek dla buddystów z całego globu. Ponadto odwiedzimy m.in brytyjski cmentarz oraz świątynie Bahirawakanda, która też jest punktem widokowym na miasto i okolicę. 

DZIEŃ 4: RAMBUKKANA
Kąpiel słoni, Sri Lanka

Dzisiaj bliżej zapoznamy się z sympatycznymi olbrzymami. Rano odwiedzimy „Millennium Elephant Orphanage” w Rambukkana. Jest to schronisko dla słoni azjatyckich, którego głównym celem jest ochrona słoni poprzez swój autorski program „Conflict to Coexistence (C2C)”. O samym programie opowiedzą nam pracownicy sanktuarium. Na miejscu, oprócz obcowania ze słoniami, będziemy mogli pomóc w kąpieli tych niezwykłych olbrzymów.  

Po południu damy sobie czas wolny na odkrywanie Kandy lub relaks w hotelu. 

DZIEŃ 5: KANDY – NUWARA ELIYA
Kandy, panorama miasta

Dziś wyruszymy w około 2-godzinną podróż do zielonej krainy herbaty, zwanej „Małą Anglią”. Po drodze zrobimy przystanek nad malowniczo położonym Wodospadem Ramboda.  

Nuwara Eliya zostało założone przez Brytyjczyków. Podczas wycieczki po krainie herbaty zobaczymy pola herbaciane, gdzie nauczymy się jak i kiedy zrywać listki herbaty, odwiedzimy dawną posiadłość oraz jedną z fabryk, gdzie dowiemy się kolejnych ciekawostek na temat herbaty.  

OPCJA2 : PORANNE ZWIEDZANIE KRÓLEWSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO PERADENLYA.  

W Kandy polecamy zwiedzić Ogród Botaniczny Peradeniya, którego początki sięgają 1371 roku. Na początku Peradeniya służyła jako plantacja kawy i cynamonu, by na przestrzeni lat stać się największym ogrodem botanicznym na Sri Lance, w którym znajdziemy około 4000 odmian roślin (storczyki, przyprawy, drzewa bambusowe, palmy, rośliny lecznicze). Na miejscu dowiemy się co łączy ogród botaniczny z II wojną świątową.  

DZIEŃ 6: NUWARA ELIYA - YALA
Yala

Zanim wyruszymy w dalszą drogę, zagłębimy się w klimatycznym Nuwara Eliya i na własne oczy przekonamy się dlaczego nazywa się je „małą Anglią”. W czasie wycieczki zwiedzimy m.in, Lake Gregory, Victoria Park, dawny tor wyścigów konnych, gotycki kościółek oraz jedną z najstarszych placówek pocztowych na Cejlonie - niezwykły budynek z czasów kolonialnych. Następnie udamy się w drogę do Yala, gdzie swoją siedzibę ma Park Narodowy Yala.  

Opcja 2: PORANNY TREKKING PO RÓWNINACH HORTON

Horton Plains, to Park Narodowy położony na wysokości między 2100 a 2300 m. n.p.m. Wielką zaletą tego miejsca jest jego różnorodność. Od dżungli, poprzez polany, bagna, wodospady oraz 2 i 3 najwyższy szczyt na Sri Lance oraz 3 najważniejsze rzeki. Podczas trekkingu będziemy mogli podziwiać różnorodność rzadkich i ciekawych roślin (niektóre z nich kwitną raz na 12 lat). Park zamieszkuje także wiele gatunków motyli i ptaków (niektóre występujące tylko tutaj) oraz 24 gatunki ssaków, w tym: małpy, lankijskie lamparty, jelenie czy dzikie koty Trudy wędrówki wynagrodzą wspaniałe widoki ze słynnego klifu nazwanego „Końcem Świata”. Trasa wędrówki liczy około 10 km, z czego około 3 jest dość wymagające.  

DZIEŃ 7: YALA - RESORT NAD MORZEM
Resort nad morzem, Sri Lanka

Dzień zaczniemy od naprawdę emocjonującego wydarzenie. Safari w Yala jest porównywalne do tych najbardziej znanych - afrykańskich. Yala to drugi co do wielkości park narodowy na Sri Lance, cieszący się dużym uznaniem wśród turystów. Park słynie przede wszystkim z bogactwa zamieszkującej go fauny, w tym: słoni indyjskich, lampartów lankijskich oraz około 230 gatunków ptaków. 

Z Yala udamy się na południowe wybrzeże Sri Lanki, gdzie odpoczniemy kilka dni na plaży. 

DZIEŃ 8-9: ODPOCZYNEK NAD MORZEM
Plaża, Sri Lanka

Nasz pobyt nad morzem będzie  oscylować przede wszystkim wokół błogiego wypoczynku na plaży. W międzyczasie odwiedzimy historyczny Galle Fort. Portugalsko-holenderski fort oraz dawny główny port Sri Lanki, gdzie będziemy mogli obserwować zachwycające zachody słońca. Wizyta w Fort Galle to niesamowite przeżycie także pod względem architektonicznym – to zaskakujące, jak wiele europejskości można znaleźć na tym niedużym fragmencie lankijskiej ziemi. 

Drugie miejsce do jakiego się udamy, to Kosgoda Turtle Care. Ośrodek zajmuje się ochroną żółwi morskich podczas procesu lęgowego. Personel ośrodka nocami patroluje plaże w poszukiwaniu żółwi, które wychodzą z oceanu, aby złożyć jaja. Personel zbiera jaja z plaży i zanosi je do chronionej wylęgarni. Nowo narodzone żółwie są wypuszczane do ich naturalnego środowiska.  

DZIEŃ 10: POŻEGNANIE
Wczasy na Sri Lance

Po śniadaniu w hotelu czas pożegnać się ze Sri Lanką. Podróż na lotnisko zajmie nam około 3 h. 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych na Sri Lankę
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem