Najciekawsze oblicza Sri Lanki

Ferie na Sri Lance - wycieczka 10-dniowa


Ferie na Sri Lance
 • Czas trwania

  10 dni

 • Zaczynamy w

  Colombo

 • Kończymy w

  Colombo

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Marzą Ci się ferie w otoczeniu przyrody? Sri Lanka to wspaniała wyspa, zachwycająca pięknymi widokami, z tajemniczymi dżunglami, rajskimi plażami oraz wyśmienitą kuchnią. Zapraszamy na 10-dniową podróż po najpiękniejszych zakątkach Sri Lanki.

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzi, aby ferie 2024 spędzić wygrzewając się w lankijskim słońcu! Na Sri Lance zobaczysz wszystko, czego możesz oczekiwać po udanym urlopie. Podczas tej 10-dniowej wycieczki zobaczysz najpiękniejsze zakątki wyspy, rozsmakujesz się w lokalnej kuchni, poznasz nową kulturę.

Pojedziesz na lankijską wieś, by zobaczyć jak żyją jej mieszkańcy, zdobędziesz Lwią Skałę czy odpoczniesz na rajskiej plaży. Czy to nie brzmi jak pomysł na idealne ferie?

   Jesteś gotowy na niezapomnianą, pełną przygód wycieczkę po Sri Lance? Ta piękna wyspa kryje wiele ciekawych zakątków -  jest to idealny kierunek na wczasy w Azji.

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zdobędziesz słynną Lwią Skałę (Sigiriya)
  • Zobaczysz Polonnaruwa Ancient City wraz z mieszkającymi tam małpiatkami
  • Weźmiesz udział w ekscytującym safari w Parku Narodowym Yala
  • Odwiedzisz wioskę Matale, która specjalizuje się w produkcji przypraw
  • Odkryjesz krainę herbaty oraz „małą Anglię” w Nuwara Eliya
  • Pojedziesz na lankijską wieś, gdzie zobaczysz, jak wygląda życie jej mieszkańców
  • Odwiedzisz sierociniec dla słoni i pomożesz w ich kąpieli
  • Zwiedzisz świątynie Kandy i klimatyczny Fort Galle
  • Odpoczniesz na rajskich plażach i poznasz wspaniałe morskie stworzenia
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT NA SRI LANKĘ – DAMBULLA
Rodzinne wczasy na Sri Lance

Cześć Sri Lanka!

Po lądowaniu w Colombo nasz kierowca zabierze Was do hotelu znajdującego się w miejscowości Dambulla (czas przejazdu: około 3 godziny).

Po południu odwiedzicie słynną świątynię w skale – Dambulla Rock Temple. Na cały kompleks składa się ponad 80 jaskiń! Zobaczycie tu 160 posągów, o których bliżej opowie Wam nasz przewodnik.

Nocleg w hotelu w Dambulla.

DZIEŃ 2: HABARANA – POLONNARUWA ​
Polonnaruwa, Sri Lanka

Po śniadaniu udacie się na lankijską wieś i poznacie bliżej codzienność jej gościnnych mieszkańców. Wyborna lokalna herbata, rejs łodzią, pokaz gotowania oraz tradycyjny lunch będą miłym i energetyzującym dopełnieniem tej wizyty.

Późnym popołudniem zwiedzicie Polonnaruwę – zachwycający kompleks zabytków, wpisany na listę UNESCO i położony w niezwykle malowniczym otoczeniu. Poznacie też tajemniczą, miejscową legendę.

Nocleg w Dambulla.   

DZIEŃ 3: DAMBULLA – MATALE – KANDY ​
Imponująca Lwia Skała

Dziś wczesnym rankiem zdobędziecie ”Lwią Skałę”. To zdecydowanie miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży na Sri Lankę!

Następnie wyruszycie w około 3-godzinną drogę do Kandy z bardzo ciekawym i aromatycznym przystankiem w Matale.

W Kandy odwiedzicie Świątynię Zęba Buddy – ważne centrum pielgrzymkowe buddystów oraz świątynię Bahirawakanda z pięknym punktem widokowym.

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 4: OKO W OKO ZE SŁONIEM
Kąpiel słoni, Sri Lanka

Tego dnia czeka Was wizyta w Millennium Elephant Orphanage – schronisku azjatyckich słoni. Słonie mieszkają tu w bezpiecznym środowisku i są otoczone troskliwą opieką.

Na miejscu poznacie wiele ciekawostek na temat tych zwierząt, a nawet będziecie mogli pomóc w ich kąpieli!

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 5: KANDY – NUWARA ELIYA ​
Podróż lankijską koleją

Co powiecie na emocjonującą podróż do Krainy Herbaty?

Już sama droga okaże się niesamowicie ciekawa, bo przemierzycie ją lankijską koleją! Trasa z Kandy do Nuwara Eliya należy do najbardziej malowniczych tras kolejowych w tym regionie świata. Przejazd trwa ok. 3-4 godziny, ale z takimi widokami za oknem nie sposób się nudzić!

Na miejscu, w Nuwara Eliya,  dowiecie się i doświadczycie tego, z czego Sri Lanka słynie najbardziej. Odwiedzicie pola herbaciane, narwiecie liści herbaty i zajrzycie do jednej z fabryk, aby dowiedzieć się, co dzieje się z liścmi herbaty od ich zerwania do momentu zapakowania.

Nocleg w hotelu w Nuwara Eliya.

DZIEŃ 6: NUWARA ELIYA – YALA
Nine Arches Bridge

Czy wiecie, że Nuwara Eliya nazywane jest „małą Anglią”? Dziś dowiecie się dlaczego! Odwiedzicie wiele ciekawych zabytków, w tym prawdziwą perełkę – jedną z najstarszych placówek pocztowych na Cejlonie.

Następnie udamy się w około 5-godzinną drogę do Yala z malowniczym przystankiem w miejscowości Ella, gdzie zobaczycie stary wiadukt kolejowy, w całości zbudowany z kamieni. Szykujcie aparaty, bo jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Sri Lance!

Nocleg w Yala.

DZIEŃ 7: YALA i GALLE
Safari na Sri Lance

Co powiecie na prawdziwe safari? Taka właśnie rozrywka czeka Was w Parku Narodowym  Yala! Jest to drugi co do wielkości park narodowy na Sri Lance, zamieszkany m. in. przez słonie indyjskie czy lamparty.

Po tych przyrodniczych emocjach wyruszycie w około 2-godzinną drogę do Galle.

Fort Galle, zbudowany w 1588 roku i wyróżniony przez UNESCO, jest dziś tętniącym życiem, wieloetnicznym i wieloreligijnym miastem. Spacer po jego klimatycznych zakątkach będzie prawdziwą przyjemnością.

Jeszcze dziś udacie się do wybranego resortu nad morzem, zamykając poznawczy i rozpoczynając relaksacyjny etap Waszej podróży.

DZIEŃ 8-9: BENTOTA / WADDUWA / BERUWALA
Plaża, Sri Lanka

To czas dla Was i dla Waszych dzieci. Ładujecie baterie w resorcie i spędzacie czas na rajskiej plaży tak, jak lubicie.

Noclegi i śniadania w resorcie.

Opcja 1: Obserwacja wielorybów

Ciekawą, rodzinną opcją jest wycieczka do Mirissa, gdzie wypływając w morze można zaobserwować wieloryby, delfiny, żółwie morskie czy latające ryby.

Opcja 2: Wycieczka rowerowa

A może czujecie się na siłach przemierzyć 12-kilometrową trasę rowerową przez lokalne wioski, pola ryżowe, plantacje bananów i palm kokosowych, mijając kolorowe świątynie i brodzące w wodzie bawoły?

Opcja 3: Ośrodek opieki nad żółwiami

Kosgoda Turtle Care to ośrodek, który zajmuje się ochroną żółwi morskich podczas procesu lęgowego. Podczas tej wycieczki dowiecie się, jak patroluje się plaże w poszukiwaniu matek żółwi, jak chroni się jaja, a następnie wypuszcza małe żółwie do ich naturalnego środowiska.

DZIEŃ 10: POŻEGNANIE
Wczasy na Sri Lance - owocowe śniadanie

Po śniadaniu w hotelu czas pożegnać się ze Sri Lanką!

W zależności od godziny Waszego lotu powrotnego, wyruszycie z kierowcą w drogę na lotnisko, gdzie zakończy się nasza przygoda.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • przejazdy klimtayzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych na Sri Lankę
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Ferie na Sri Lance

wycieczka 10-dniowa
 • Czas trwania

  10 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Colombo

 • Kończymy w

  Colombo
 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Marzą Ci się ferie w otoczeniu przyrody? Sri Lanka to wspaniała wyspa, zachwycająca pięknymi widokami, z tajemniczymi dżunglami, rajskimi plażami oraz wyśmienitą kuchnią. Zapraszamy na 10-dniową podróż po najpiękniejszych zakątkach Sri Lanki.

Więcej o Sri Lance

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzi, aby ferie 2022 spędzić wygrzewając się w lankijskim słońcu! Na Sri Lance zobaczysz wszystko, czego możesz oczekiwać po udanym urlopie. Podczas tej 10-dniowej wycieczki zobaczysz najpiękniejsze zakątki wyspy, rozsmakujesz się w lokalnej kuchni, poznasz nową kulturę.

Pojedziesz na lankijską wieś, by zobaczyć jak żyją jej mieszkańcy, zdobędziesz Lwią Skałę czy odpoczniesz na rajskiej plaży. Czy to nie brzmi jak pomysł na idealne ferie?

  • Zobaczysz Polonnaruwa Ancient City wraz z mieszkającymi tam małpiatkami
  • Odkryjesz krainę herbaty oraz „małą Anglię” w Nuwara Eliya
  • Odwiedzisz sierociniec dla słoni i pomożesz w ich kąpieli
  • Odpoczniesz na rajskich plażach i poznasz wspaniałe morskie stworzenia
 • KULTURA

  Zobaczysz przepiękną przyrodę, zapierające w dech piersiach zabytki i poznasz przesympatycznych ludzi.

 • KUCHNIA

  Lankijska kuchnia to mieszanka azjatyckich smaków. Łączy zalety kuchni indyjskiej, chińskiej i tajskiej.

 • KLIMAT

  Ta piękna wyspa kryje wiele ciekawych zakątków - jest to idealny kierunek na wczasy w Azji.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1
Rodzinne wczasy na Sri Lance

PRZYLOT NA SRI LANKĘ – DAMBULLA

Cześć Sri Lanka!

Po lądowaniu w Colombo nasz kierowca zabierze Was do hotelu znajdującego się w miejscowości Dambulla (czas przejazdu: około 3 godziny).

Po południu odwiedzicie słynną świątynię w skale – Dambulla Rock Temple. Na cały kompleks składa się ponad 80 jaskiń! Zobaczycie tu 160 posągów, o których bliżej opowie Wam nasz przewodnik.

Nocleg w hotelu w Dambulla.

DZIEŃ 2
Polonnaruwa, Sri Lanka

HABARANA – POLONNARUWA ​

Po śniadaniu udacie się na lankijską wieś i poznacie bliżej codzienność jej gościnnych mieszkańców. Wyborna lokalna herbata, rejs łodzią, pokaz gotowania oraz tradycyjny lunch będą miłym i energetyzującym dopełnieniem tej wizyty.

Późnym popołudniem zwiedzicie Polonnaruwę – zachwycający kompleks zabytków, wpisany na listę UNESCO i położony w niezwykle malowniczym otoczeniu. Poznacie też tajemniczą, miejscową legendę.

Nocleg w Dambulla.   

DZIEŃ 3
Imponująca Lwia Skała

DAMBULLA – MATALE  – KANDY ​

Dziś wczesnym rankiem zdobędziecie ”Lwią Skałę”. To zdecydowanie miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży na Sri Lankę!

Następnie wyruszycie w około 3-godzinną drogę do Kandy z bardzo ciekawym i aromatycznym przystankiem w Matale.

W Kandy odwiedzicie Świątynię Zęba Buddy – ważne centrum pielgrzymkowe buddystów oraz świątynię Bahirawakanda z pięknym punktem widokowym.

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 4
Kąpiel słoni, Sri Lanka

OKO W OKO ZE SŁONIEM

Tego dnia czeka Was wizyta w Millennium Elephant Orphanage – schronisku azjatyckich słoni. Słonie mieszkają tu w bezpiecznym środowisku i są otoczone troskliwą opieką.

Na miejscu poznacie wiele ciekawostek na temat tych zwierząt, a nawet będziecie mogli pomóc w ich kąpieli!

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 5
Podróż lankijską koleją

KANDY – NUWARA ELIYA

Co powiecie na emocjonującą podróż do Krainy Herbaty?

Już sama droga okaże się niesamowicie ciekawa, bo przemierzycie ją lankijską koleją! Trasa z Kandy do Nuwara Eliya należy do najbardziej malowniczych tras kolejowych w tym regionie świata. Przejazd trwa ok. 3-4 godziny, ale z takimi widokami za oknem nie sposób się nudzić!

Na miejscu, w Nuwara Eliya,  dowiecie się i doświadczycie tego, z czego Sri Lanka słynie najbardziej. Odwiedzicie pola herbaciane, narwiecie liści herbaty i zajrzycie do jednej z fabryk, aby dowiedzieć się, co dzieje się z liścmi herbaty od ich zerwania do momentu zapakowania.

Nocleg w hotelu w Nuwara Eliya.

DZIEŃ 6
Nine Arches Bridge

NUWARA ELIYA  – YALA

Czy wiecie, że Nuwara Eliya nazywane jest „małą Anglią”? Dziś dowiecie się dlaczego! Odwiedzicie wiele ciekawych zabytków, w tym prawdziwą perełkę – jedną z najstarszych placówek pocztowych na Cejlonie.

Następnie udamy się w około 5-godzinną drogę do Yala z malowniczym przystankiem w miejscowości Ella, gdzie zobaczycie stary wiadukt kolejowy, w całości zbudowany z kamieni. Szykujcie aparaty, bo jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Sri Lance!

Nocleg w Yala.

DZIEŃ 7
Safari na Sri Lance

YALA i GALLE

Co powiecie na prawdziwe safari? Taka właśnie rozrywka czeka Was w Parku Narodowym  Yala! Jest to drugi co do wielkości park narodowy na Sri Lance, zamieszkany m. in. przez słonie indyjskie czy lamparty.

Po tych przyrodniczych emocjach wyruszycie w około 2-godzinną drogę do Galle.

Fort Galle, zbudowany w 1588 roku i wyróżniony przez UNESCO, jest dziś tętniącym życiem, wieloetnicznym i wieloreligijnym miastem. Spacer po jego klimatycznych zakątkach będzie prawdziwą przyjemnością.

Jeszcze dziś udacie się do wybranego resortu nad morzem, zamykając poznawczy i rozpoczynając relaksacyjny etap Waszej podróży.

DZIEŃ 8-9
Plaża, Sri Lanka

BENTOTA / WADDUWA / BERUWALA

To czas dla Was i dla Waszych dzieci. Ładujecie baterie w resorcie i spędzacie czas na rajskiej plaży tak, jak lubicie.

Noclegi i śniadania w resorcie.

Opcja 1: Obserwacja wielorybów

Ciekawą, rodzinną opcją jest wycieczka do Mirissa, gdzie wypływając w morze można zaobserwować wieloryby, delfiny, żółwie morskie czy latające ryby.

Opcja 2: Wycieczka rowerowa

A może czujecie się na siłach przemierzyć 12-kilometrową trasę rowerową przez lokalne wioski, pola ryżowe, plantacje bananów i palm kokosowych, mijając kolorowe świątynie i brodzące w wodzie bawoły?

Opcja 3: Ośrodek opieki nad żółwiami

Kosgoda Turtle Care to ośrodek, który zajmuje się ochroną żółwi morskich podczas procesu lęgowego. Podczas tej wycieczki dowiecie się, jak patroluje się plaże w poszukiwaniu matek żółwi, jak chroni się jaja, a następnie wypuszcza małe żółwie do ich naturalnego środowiska.

DZIEŃ 10
Wczasy na Sri Lance - owocowe śniadanie

POŻEGNANIE

Po śniadaniu w hotelu czas pożegnać się ze Sri Lanką!

W zależności od godziny Waszego lotu powrotnego, wyruszycie z kierowcą w drogę na lotnisko, gdzie zakończy się nasza przygoda.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • odbiór z hotelu w Hanoi
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • nocleg w hotelu w Sapa oraz w homestay
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • dojazdu/przelotu do Hanoi (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!