Skip to main content

Nowa opłata turystyczna dla podróżujących na Bali

Od 14 lutego 2024 r. rząd Bali wprowadza opłatę turystyczną dla wszystkich zagranicznych gości, która wynosi 150 000 IDR (około 10 USD) na osobę i można ją uiścić przed przyjazdem. Należy pamiętać, że opłata ta dotyczy wszystkich odwiedzających tę indonezyjską wyspę, niezależnie od drogi przybycia (ląd, morze czy powietrze). Co więcej: za każdym razem, gdy ponownie wjedziesz na Bali (także z kierunków krajowych, czyli np. z innej wyspy w Indonezji), musisz tę opłatę uiścić ponownie.

Uwaga: podróżując z nami na Bali w ramach zorganizowanej wycieczki, nie musisz się martwić o żadne dodatkowe formalności – wszytsko leży po naszej stronie – wszelkie ekstra opłaty i podatki.

Jak zapłacić za wjazd na Bali?

Opłaty za wjazd na Bali można dokonać trzy sposoby:

 • na oficjalnej stronie Love Bali
 • w aplikacji Love Bali (dostępnej w Appstore i Playstore)
 • na specjalnym stanowisku w hali przylotów lotniska w Denpasar (gotówką w rupiach lub kartą)

Aby zapewnić sobie bezproblemowy wjazd na wyspę, wszystkim podróżnym zalecamy dokonanie płatności przed wylotem na Bali. Potwierdzenie płatności przychodzi na maila, dlatego ważne jest, aby podczas transakcji podać aktywny i ważny adres e-mail.

Należy pamiętać, że nowy podatek turystyczny na Bali jest czymś odrębnym niż wiza do Indonezji i dotyczy wszystkich odwiedzających, niezależnie od wymogów wizowych. Aby uzyskać indonezyjską wizę elektroniczną, odwiedź oficjalną stronę tutaj.

Bali dołącza do mniejc, gdzie pobierany jest podatek turystyczny
Bali podatek turystyczny

Bali z Wczasywazji.pl

Jeśli zdecydowałeś(-łaś) się na zwiedzanie Bali z nami, np. wybierając program Największe atrakcje Bali w 10 dni czy Bali i Jawa w 5 dni, wszystkich formalności dopełnimy za Ciebie! W ramach naszych wycieczek wszelkie opłaty i podatki są już uwzględnione i nasi goście otrzymają od nas po prostu kod QR do okazania.

Jeśli jednak podróżujesz samodzielnie, zapozaj się z poniższą instrukcją:

Bali podatek turystyczny krok po kroku

 1. Odwiedź stronę internetową Love Bali lub pobierz aplikację Love Bali.
 2. Wprowadź swoje dane osobowe i niezbędne informacje dotyczące podróży, takie jak: imię i nazwisko, numer paszportu, adres e-mail, data przyjazdu.
 3. Wybierz metodę płatności: karta kredytowa, przelew bankowy lub wirtualny portfel.
 4. Sprawdź czy otrzymałeś(-łaś) kupon na opłatę turystyczną z kodem QR na swój adres e-mail.
 5. Okaż i zeskanuj swój kupon w punkcie kontrolnym.
Opłata wjazdowa na Bali - dodatkowe informacje
 • Opłata dotyczy każdego zagranicznego podróżnika, wjeżdżającego na Bali, zarówno dorosłych, jak i dzieci.
 • Opłata obowiązuje dla wszystkich portów lądowych, lotniczych i morskich, niezależnie od tego, czy poruszasz się krajowymi czy międzynarodowymi środkami transportu.
 • Opłata uiszczana jest w rupii indonezyjskiej, jednak przy transakcjach online akceptowane są różne waluty.
 • Każdy wyjazd poza wyspę (łódką/samolotem itp.) podlega kolejnej opłacie po powrocie na Bali.
Nowy podatek ma na celu chronić dziedzictwo przyrodnicze i kulturalne Bali

Podsumowanie

W lutym 2024 roku Bali dołącza do popularnych kierunków turystycznych, które pobierają podatek turystyczny od podróżnych, licznie przybywających w te strony. Nowa opłata traktowana jest jako wkład w ochronę i utrzymanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego wyspy. Jest to odpowiedź na wzmożony ruch turystyczny po pandemii i krok w kierunku zrównoważonej turystyki – nie da się ukryć, że tradycje regionu i jego piękno naturalne wymagają ochrony, a rozwój turystyki wymaga sprawnego zarządzania i inwestycji w obiekty i infrastrukturę publiczną.

Planujesz wkrótce odwiedzić magiczne Bali w Indonezji? Koniecznie zapamiętaj i zapisz tę najnowszą aktualizację oraz podziel się nią ze znajomymi, aby nic nie zakłóciło Waszej wymarzonej podróży. Zapraszamy także do zwiedzania Bali razem z nami – wówczas my zajmiemy się wszelkimi formalnościami, a Ty musisz jedynie spakować walizki (pomożemy nawet w tym!).

Do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!