Niesamowite widoki oraz kolorowe mniejszości etniczne Sapy

3 dni w Sapie – wycieczka po górskiej krainie kolorów


Tarasy ryżowe w Sapie
 • Czas trwania

  3 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Hanoi
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Słyszałeś o górskim miasteczku Sapa i jego krajobrazach pól ryżowych, które można podziwiać podczas trekkingów przez góry i wioski lokalnych plemion górskich? Chciałbyś się tu wybrać, ale chcesz uniknąć tłumów turystów? Wyrusz z nami do Sapy!

Sapa – miasteczko leżące na wysokości 1500-1650 m n.p.m. na północnym zachodzie Wietnamu. Zostało założone przez Francuzów, na terenach dawniej znanych jedynie okolicznym plemionom, jako miejsce wypoczynku i odpoczynku od letniego gorąca Hanoi i okolic. Górski region Sapa  zamieszkany jest przez wiele mniejszości etnicznych: H’Mong, Czerwonych Dao, Tay, Giay. Poznasz gościnność ludu gór i spróbujesz ich specjałów, m. in. grillowanego łososia górskiego.

   Magiczna zieleń tarasów ryżowych urzeknie Cię od pierwszego wejrzenia! A jeśli dodasz do tego pyszną kuchnię i serdeczną gościnność mieszkańców gór... Nie gwarantujemy, że będziesz chciał wrócić do domu!  

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Odwiedzisz przepiękny górzysty region Sapa, gdzie będziesz mógł podziwiać wspaniałr krajobrazy tarasów ryżowych i plantacji orchidei.
  • Spędzisz noc w domu przedstawicielki plemienia Czerwonych Zao i będziesz miał okazje do ucztowania z gospodarzami
  • Zrelaksujesz się w ziołowej kąpieli
  • Wyruszysz na trekking trasami z dala od tłumów turystówr
  • Skosztujesz tradycyjnych dań mniejszości etnicznych
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: WYJAZD Z HANOI

Wyjeżdżamy z hotelu z Hanoi po południu i busem ruszamy do górskiego regionu Sapa. Do pokonania mamy około 300 kilometrów, co zajmie nam dobre pięć godzin. Po drodze zobaczysz, jak krajobraz za oknem zmienia się z miejskiego, poprzez wiejski, aż po górski. Dookoła ujrzysz przepiękne góry,  pola ryżowe oraz lokalne wioski.

Wieczorem dojazd do hotelu, check-in i czas wolny na odpoczynek oraz samodzielną eksplorację miasteczka, szczególnie polecamy potrawy z grilla podawane z lokalnym alkoholem na nocnym rynku.

Sapa widok na góry
DZIEŃ 2: U CZERWONYCH ZAO

O poranku drugiego dnia, nasza przewodniczka z plemienia Czerwonych Zao odbierze Was z hotelu i poprowadzi na 12-kilometrowy trekking przez góry i doliny oraz wioskę Ma Tra z finałem w jej własnym domu we wsi Ta Phin. Po drodze zjecie lunch w domu gościnnych górali.

Tutaj zrelaksujemy się w czasie kąpieli ziołowej w wielkiej balii, po czym zobaczymy, jak wygląda życie w wiosce – jak jej mieszkańcy spędzają czas wolny, jakiej muzyki słuchają oraz jak wygląda okoliczna szkoła? Odpowiedzi na te – i wiele innych pytań – poznacie dziś.

Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w domu naszej przewodniczki.

Sapa Czerwoni Zao
DZIEŃ 3: POŚRÓD GÓR

Po śniadaniu, przygotowanym przez naszych gospodarzy, wyruszymy na spacer po okolicy, odwiedzając domy lokalnych rzemieślników (zależy od dostępności danego dnia).

Na lunch wrócimy do wsi Ta Phin, po czym przejedziemy z powrotem do miasteczka Sapa, gdzie udamy się na rynek w celu obejrzenia lokalnego rękodzieła. Wyprawę zakończymy powrotem do Hanoi klimatyzowanym VIP busem lub autokarem z miejscami do leżenia (Uwaga: VIP bus dowozi gości bezpośrednio do hoteli na Starym Mieście Hanoi, natomiast autokar z miejscami do leżenia dowozi wszystkich do biura firmy autokarowej na Starym Mieście Hanoi, skąd goście muszą dotrzeć do hoteli na własną rękę).

Sapa

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • odbiór z hotelu w Hanoi
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • noclegi w homestayu
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • dojazdu/przelotu do Hanoi (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem