Przygoda w Zatoce Ha Long – dwudniowa wycieczka

Hanoi Hanoi
Czas trwania: 2 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hanoi
Środki transportu: Łodzią Busem
Kończymy: Hanoi
Języki: Polski Angielski

Zatoka Ha Long, inaczej zwana Zatoką Lądujących Smoków, jest przyrodniczą wizytówką Wietnamu. Około 1900 wysp i wysepek rozsianych na ponad 1500 kilometrach kwadratowych widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

 

Dokąd jedziemy?

Celem wycieczki jest malownicza zatoka Ha Long położona w północnej części Wietnamu, około 160 kilometrów i 4 godziny jazdy od Hanoi. Ludzie mieszkają tu na łodziach i drewnianych tratwach. Jest to miejsce piękne, magiczne, które według legendy zostało stworzone przez smoki broniące Wietnam przed najeźdźcami. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego, kto podróżuje w Wietnamie Północnym. Podróż dookoła wapiennych skał będzie wspaniałą przygodą.

Z racji odległości, nie polecamy zwiedzania zatoki w jeden dzień, gdyż prawie 9 godzin spędzą Państwo z samochodzie, a jedynie około 3-4 godzin w zatoce. Zachęcamy by na ten piękny region kraju poświęcić więcej czasu. Minimum, które polecamy to właśnie dwa dni spędzone w zatoce z noclegiem na jednej z łodzi.

Zatokę zwiedza się najlepiej podczas sprawdzonego programu. Mamy w swojej ofercie łodzie 3-gwiazdkowe, 4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowe. Różnica polega na standardzie wyposażenia oraz pewnych elementach programu. Gwarantujemy, że wszystkie łodzie są  przez nas sprawdzone i bezpieczne, a program bogaty i ciekawy.

Wycieczka do zatoki Ha Long może być krótką wycieczką realizowaną dla Państwa lub elementem całościowego zwiedzania Wietnamu.

Program wycieczki może różnić się w detalach, np. standardzie łodzi. Mamy kilka sprawdzonych, oferujemy je wedle dostępnych miejsc.


Mapa Wietnamu - Zatoka Ha Long


  • Rejs łodzią po niesamowitej Zatoce Ha Long, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Podziwianie wapiennych wysp zatoki.
  • Możliwość degustacji lokalnej kuchni i świeżych owoców morza.
  • Możliwość eksploracji niesamowitej zatoki przy użyciu kajaków.
  • Możliwość kąpieli w zatoce i odpoczynku na jednej z bezludnych plaż.
  • Czas startu: Zaczynamy o 8 rano. Na miejsce docieramy około godziny 12.
  • Czas trwania: Wycieczka potrwa 2 dni.
  • Odbiór: Odbieramy Was z hotelu w Hanoi, jeżeli jest on zlokalizowany w obrębie Starego Miasta.
  • Powrót: Około godziny 17 następnego dnia. Owieziemy Was do hotelu w Hanoi.

PROGRAM WYCIECZKI:DO HA LONG NAPRZÓD!

PROGRAM WYCIECZKI:


DO HA LONG NAPRZÓD!

Wycieczkę do Ha Long rozpoczynamy w godzinach porannych. Odbierzemy Was z hotelu w Hanoi i wyruszymy w drogę do zatoki. Podróż z zajmie nam około 4 godziny. W klimatyzowanym busie, w miłym towarzystwie czas zleci nam bardzo szybko – gwarantujemy! Będzie czas na sen, żarty oraz podziwianie pięknych krajobrazów. Widok zatoki Ha Long wart jest każdego przejechanego kilometra. Po dotarciu do portu, wejdziecie na pokład jednej z naszych sprawdzonych łodzi.

 REJS POMIĘDZY WYSEPKAMI

REJS POMIĘDZY WYSEPKAMI

Po zaokrętowaniu na łodzi, zjecie lunch z owoców morza w okrętowej restauracji. W czasie, gdy będziecie rozkoszować się świeżymi frutti di mare, statek wyruszy w rejs po Zatoce. Przez okna restauracji będziecie mogli podziwiać pierwsze widoki na Zatokę. W czasie dwudniowego rejsu będziecie mieli okazję popływać kajakiem po zatoce, lub dopłynąć do Wyspy Titowa, aby poleżeć na niewielkiej plaży. Zwiedzicie Zaskakującą Jaskinię, będziecie rozkoszować się potrawami ze świeżych owoców morza. Na górnym pokładzie, przy drinku będziecie mogli wypocząć na leżakach i podziwiać zachód słońca nad Zatoką. Dodatkową atrakcją będzie łowienie kalmarów oraz pokaz przygotowywania tradycyjnych wietnamskich potraw.

NOCLEG NA ŁODZI

NOCLEG NA ŁODZI

Po całodniowych atrakcjach udacie się na nocleg na pokładzie łodzi, która na ten czas zacumuje w malowniczej zatoce. Po zakończeniu programu na drugi dzien około południa odbierze Was nasz kierowca, który dalej odwiezie Was do hotelu w Hanoi (w obrębie Starego Miasta).

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Pływające dziewczynki
Zatoka Ha Long
Jaskinia Ha Long
Płynący mężczyzna

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- transfer z/do hotelu w obrębie Starego Miasta Hanoi
- program zwiedzania, zależny od wybranej łodzi
- posiłki (2x lunch, 1x śniadanie, 1x kolacja)
- nocleg w prywatnej kajucie na pokładzie statku
- anglojęzycznego przewodnika na pokładzie statku
- wizy wietnamskiej
- napojów
- wydatków osobistych
- napiwków

wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie czy przyjeżdżacie w małej, czy dużej grupie, z dziećmi lub bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam bajeczne wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy zrealizować Twoje marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl