Dwudniowy rejs po Zatoce Ha Long

Przygoda w Zatoce Ha Long – dwudniowa wycieczka


Zatoka Ha Long z lotu ptaka
 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Hanoi
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zatoka Ha Long, inaczej zwana Zatoką Lądującego Smoka, jest przyrodniczą wizytówką Wietnamu. Około 1900 wysp i wysepek rozsianych na ponad 1500 kilometrach kwadratowych widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Celem wycieczki jest malownicza zatoka Ha Long położona w północnej części Wietnamu, około 160 kilometrów i 4 godziny jazdy od Hanoi. Ludzie spędzają tu znaczną część życia na łodziach i drewnianych tratwach, część z nich mieszka w tzw. "pływających wioskach". Jest to miejsce piękne, magiczne, które według jednej z legend zostało stworzone przez smoka broniącego Wietnam przed najeźdźcami. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego, kto podróżuje w Wietnamie Północnym. Podróż dookoła wapiennych skał będzie wspaniałą przygodą.

Z racji odległości, nie polecamy zwiedzania zatoki w jeden dzień, gdyż prawie 9 godzin spędzisz w samochodzie, a jedynie około 3-4 godziny w zatoce. Zachęcamy by na ten piękny region kraju poświęcić więcej czasu. Minimum, które polecamy to właśnie dwa dni spędzone w zatoce z noclegiem na jednej z łodzi.

Zatokę zwiedza się najlepiej w ramach przemyślanego i dobrze zorganizowanego programu. W naszej ofercie mamy do wyboru łodzie 3-, 4- lub 5-gwiazdkowe, które różnią się między sobą standardem wyposażenia i pokonywaną trasą. Gwarantujemy, że wszystkie łodzie są przez nas osobiście sprawdzone i bezpieczne, a program – niezależnie od wybranej opcji – bogaty i ciekawy. Wycieczka do zatoki Ha Long może być krótkim wypadem realizowanym prywatnie dla Państwa lub elementem całościowego zwiedzania Wietnamu. 

Poznajcie również nasz 3-dniowy program w Ha Long Bay.

   Dwudniowy rejs jest idealnym wyborem dla każdego, kto nie ma wiele czasu w Ha Long. Pozwoli Ci nacieszyć się urokiem skalistych wysp wyrastających z wody, odpocząć na pokładzie, a nawaet spróbować połowu kalmarów!  

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Odbędziesz rejs łodzią po Zatoce Ha Long, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • Będziesz miał okazję do podziwiania niezapomnianych widoków podczas rejsu
  • Spróbujesz lokalnej kuchni i świeżych owoców morza
  • Popływasz kajakami
  • Wykąpiesz się w zatoce i odpoczniesz na jednej z bezludnych plaż
Plan wycieczki:

DO HA LONG NAPRZÓD!

Wycieczkę do Ha Long rozpoczynamy w godzinach porannych. Odbierzemy Was z hotelu w Hanoi i wyruszymy w drogę do zatoki. Podróż z zajmie nam około 4 godziny. W klimatyzowanym busie, w miłym towarzystwie czas zleci nam bardzo szybko – gwarantujemy! Będzie czas na sen, żarty oraz podziwianie pięknych krajobrazów. Widok zatoki Ha Long wart jest każdego przejechanego kilometra. Po dotarciu do portu, wejdziecie na pokład jednej z naszych sprawdzonych łodzi.

Zatoka Ha Long

REJS POMIĘDZY WYSEPKAMI

Po zaokrętowaniu na łodzi, zjecie lunch z owoców morza w okrętowej restauracji. W czasie, gdy będziecie rozkoszować się świeżymi frutti di mare, statek wyruszy w rejs po Zatoce. Przez okna restauracji będziecie mogli podziwiać pierwsze widoki na Zatokę. W czasie dwudniowego rejsu będziecie mieli okazję popływać kajakiem po zatoce, lub dopłynąć do Wyspy Titowa, aby poleżeć na niewielkiej plaży. Zwiedzicie Zaskakującą Jaskinię, będziecie rozkoszować się potrawami ze świeżych owoców morza. Na górnym pokładzie, przy drinku będziecie mogli wypocząć na leżakach i podziwiać zachód słońca nad Zatoką. Dodatkową atrakcją będzie łowienie kalmarów oraz pokaz przygotowywania tradycyjnych wietnamskich potraw.

Zatoka Ha Long

NOCLEG NA ŁODZI

Po całodniowych atrakcjach udacie się na nocleg na pokładzie łodzi, która na ten czas zacumuje w malowniczej zatoce. Po zakończeniu programu na drugi dzien około południa odbierze Was nasz kierowca, który dalej odwiezie Was do hotelu w Hanoi (w obrębie Starego Miasta).

Zatoka Ha Long

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • transfer z/do hotelu w obrębie Starego Miasta Hanoi
 • program zwiedzania, zależny od wybranej łodzi
 • posiłki (2x lunch, 1x śniadanie, 1x kolacja)
 • specjalna atrakcja opisana w programie: nocleg w prywatnej kajucie na pokładzie statku
 • anglojęzycznego przewodnika na pokładzie statku

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • wizy do Wietnamu
 • napojów podczas posiłków
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
 • przylotu/dojazdu do Hanoi (możemy pomóc w zakupie biletu)
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem