Ok!Azja do Rozmowy - Krzysztof Michałowski o życiu i pracy w Wietnamie


Zapraszamy na kolejny, 13. już odcinek podcastu Ok!Azja do Rozmowy. Tym razem Łukasz Kozłowski spotkał się w wietnamskim barze z Krzysztofem Michałowskim, który opowiedział o życiu w Hanoi i Sajgonie. Rozmowa dostępna jest na naszym kanale Ok!Azja na YouTube a także Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify.


Czy łatwo jest przeprowadzić się do Wietnamu? Tak. Czy można zakochać się w tym kraju na tyle, żeby stał się domem? Wszystko zależy od nastawienia i oczekiwań!

Krzysztof jest wietnamistą, pasjonatem Azji Południowo-Wschodniej, smakoszem pho, podróżnikiem oraz przewodnikiem we wczasywazji.pl . Jest naszą kopalnią wiedzy o Wietnamie! 

Swoją przygodę z Wietnamem rozpoczął w 2005 roku na stypendium językowym na Uniwersytecie Głównym w Hanoi. I co tu dużo mówić - zakochał się po uszy! W kraju, kulturze oraz oczywiście… żonie! 

Hanoi

Podczas prawie 15 letniego pobytu w Wietnamie, Krzysztof zebrał pokaźną kolekcję doświadczeń, którymi bardzo chętnie się dzieli.

W najnowszym odcinku podcastu opowiada o początkach życia w Wietnamie, dlaczego bardziej mu się podoba Hanoi, co sprawia, że w tym kraju można się zakochać, a także:

  • Co najbardziej zaskoczyło Krzysztofa po przyjeździe do Hanoi?
  • Jak pachnie Hanoi?
  • Co jest w Sajgonie czego nie ma w Hanoi?
  • Jak wygląda przygotowanie do ślubu z Wietnamką?
  • Wietnamska teściowa - czy rzeczywiście jest taka zła? 
  • Jak Polacy odbierają Wietnam?

Przypominamy, że na naszym kanale Ok!Azja można znaleźć wiele ciekawych filmów dotyczących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedzisz z nami centrum Sajgonu, nauczysz się, jak obierać duriana czy zobaczysz, jak wygląda przejazd kolejowy w Sajgonie. 

A jeśli w drodze do pracy albo w trakcie porządków domowych/ gotowania lubisz słuchać ciekawych rozmów, zapraszamy do naszych podcastów. Za nami już 13 odcinków, a kolejne przed nami. 

Zapraszamy!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!