Świątynia Niebiańskiej Pani - zwiedź ją z Ngan!

W tym odcinku Ok!Azja Ngan zabierze Was do Świątyni Niebiańskiej Pani (Thien Hau Temple, Miếu Thiên Hậu) w Chinatown w Sajgonie. To już kolejny odcinek na kanale, w którym nasza wspaniała przewodniczka pokaże Wam zakątki Ho Chi Minh City.

Niebiańska Pani

Thien Hau, według legend, urodziła się w 1044 w Hokkien w Chinach i dzięki swoim wizjom stała się znana i czczona przez Chińczyków. W Wietnamie poświęcono jej wiele świątyń, ale ta, po której oprowadzi Was Ngan robi zdecydowanie największe wrażenie.

Instrukcja obsługi wietnamskiej świątyni

Zgodnie z tradycją, wybierając się do świątyni lub pagody, nie można zapomnieć o darach dla bogów. Ngan wytłumaczy Wam, co należy kupić i w jaki sposób to ofiarować.

W Wietnamie cześć bogom oddaje się między innymi poprzez palenie kadzidełek – również możecie to zrobić modląc się we własnej intencji.

Zastanawiacie się pewnie, jak poprawnie modlić się w wietnamskich świątyniach. Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w filmie.

Pamiętajcie także, aby nie zdmuchiwać ognia z palącego się kadzidełka! Poprawny sposób na zgaszenie go zaprezentowała Ngan.

Jeśli chcesz poprosić o spokój i szczęście w życiu, możesz podpisać się na specjalnej karteczce z intencją, a następnie zawiesić ją razem z dużym kadzidełkiem.

Nasza przewodniczka Ngan zabierze Cię do magicznej świątyni
Ngan opowiada o świątyni w Sajgońskim Chinatown

Poznaj Sajgon razem z nami!

Udało nam się wzbudzić Waszą ciekawość i macie ochotę zwiedzić Świątynię Niebiańskiej Pani w Sajgonie? Nic prostszego! Napiszcie do nas w sprawie wycieczki, a kto wie, może to właśnie Ngan Was tam zabierze?

Miłego seansu i do zobaczenia w Azji!

A jeśli wciąż czujecie niedosyt ciekawych, nieoczywistych miejsc w Wietnamie, polecamy nasze wcześniejsze filmy:

Jeśli chcecie jeszcze więcej filmów z Azji, koniecznie subskrybujcie nasz kanał na YouTube - to dla nas największa zachęta do dalszego nagrywania dla Was.

Hội quán Tuệ Thành
Thien Hau Temple (Cholon)
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!