Skip to main content

Wietnamskie naleśniki banh xeo na kanale Ok!Azja

Kuchnia uliczna Wietnamu znana jest na całym świecie - jest smaczna, tania i łatwo dostępna. Spacerujac po mieście można spotkać stoiska z pho, banh mi czy... banh xeo. I o tych właśnie przepysznych naleśnikach jest nasz najnowszy odcinek na kanale Ok!Azja na YouTubie. Nasz pilot-przewodnik Łukasz Jankowski, zabiera swoich widzów do jednego z najpopularniejszych miejsc serwujących banx xeo. 

Lunch w Wietnamie
Banh xeo - co to właściwie jest?

Banh xeo to nic innego, jak chrupiący naleśnik (zrobiony z mąki ryżowej, mleczka kokosowego i kurkumy, która nadaje ten charakterystyczny kolor), nadziewany mięsem wieprzowym, krewetkami, pokrojoną cebulą oraz kiełkami fasoli mung. Podawany z dodatkami: sałatą i świeżymi ziołami oraz sosem Nước chấm (zrobionym na bazie sosu rybnego). 

Podczas niektórych naszych wycieczek będziecie mieli okazję nie tylko spróbować banh xeo, ale też i je zrobic!

Zapoznajcie naszą ofertą kulinarnych wycieczek po Wietnamie!

Co do picia w porze lunchu?

W Wietnamie, w wielu barach i restauracjach, do posiłków podawana jest zielona herbata, oczywiście zimna i słodka. Łukasz zamówił sobie jednak smoothie, z nietypowego i mało znanego w Polsce owocu - flaszowca. 

A po lunchu? Oczywiście mocna kawa. W końcu Wietnam z niej słynie. Więcej nie będziemy zdradzać. 

Spodobał Wam się odcinek o banh xeo? Przypominamy, że na naszym kanale można znaleźć wiele ciekawych filmów o wietnamskim jedzeniu (i nie tylko), np.: jak jeść pho, co to jest banh cuon czy jak prawidłowo zaparzyć wietnamską kawę i wiele innych. 

Zapraszamy na kanał Ok!Azja i do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!