Jak jeść Pho? - Ok!Azja 

Zapraszamy na kolejny film na kanale Ok!Azja na YouTube. Tym razem Adrian Zagrodzki, nasz specjalista od kuchni wietnamskiej, zabiera swoich widzów na śniadanie do sajgońskiego baru, aby opowiedzieć więcej o Pho - potrawie, która bez wątpienia króluje w Wietnamie.  Zobaczcie m.in: jak odpowiednio doprawić Pho, jak je jeść oraz co sprawia, że danie to jest tak smaczne!

Zapewniamy, że Adrian wie co mówi - przez wiele lat prowadził w wietnamskiej telewizji program o jedzeniu ulicznym. Można go było również zobaczyć w programie "Szokujące potrawy" na kanale TVN. 

Pho - wietnamski klasyk z Północy

Phở chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Jest to najpopularniejsza wietnamska potrawa, serwowana niemal wszędzie: w barze, restauracji, knajpie oraz oczywiście na ulicy. Makaron ryżowy z dodatkami i mięsnym wywarem jest pysznym sposobem, aby zacząć dzień - najlepsze phở kupisz już o świcie (a najsmaczniejsze oczywiście w Hanoi!).

Choć phở nazywamy zupą, tak naprawdę bulion ma przede wszystkim ułatwić jedzenie i Wietnamczycy najczęściej nie wypijają go całego. My nazywamy je "daniem zupnym". Najważniejszy tutaj jest makaron i dodatki. 

Dostępnych jest wiele rodzajów tej smacznej potrawy. Np. Phở gà jest z dodatkiem kurczaka, a phở bò z wołowiną. Trudny wybór, prawda? To nie ułatwimy: zarówno gà, jak i bò przyrządzić można na wiele przepysznych sposobów.

Adrianowi najbardziej smakuje Phở tái lăn - z dodatkiem krwistego mięsa wołowego usmażonego na gorącym woku.

Jak nie urazić kucharza?

Narobiliśmy Wam smaka? A to jeszcze nie koniec. W filmie, Adrian pokazuje jak prawidłowo jeść  Pho. Już teraz możemy zdradzić, że są dwa sposoby, ale na końcu, zawsze w misce powinno zostać trochę bulionu - inaczej kucharz mógłby czuć się urażony myśląc, że danie było zbyt mało treściwe.

Inną ciekawostką jest przygotowywanie Pho. Podobno, im bardziej przypalony jest wok, tym danie jest smaczniejsze.

Po więcej odsyłamy do naszego filmu.

Na kanale Ok!Azja na YouTube można zobaczyć również inne ciekawe filmy, nie tylko kulinarne! Zapraszamy też do posłuchania naszych podcastów - właśnie ruszył drugi sezon.

Miłego oglądania i słuchania oraz do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!