Skip to main content

Co zjeść w Sajgonie w porze lunchu 

Kuchnia wietnamska jest smaczna, zdrowa, kolorowa, niezwykle aromatyczna i bardzo różnorodna! Owszem, króluje tu oczywiście ryż (którego są tysiące) oraz makaron ryżowy i sojowy, ale nie brakuje też dużej ilości warzyw, ryb oraz mięsa. Adrian Zagrodzki z zespołu wczasywazji.pl postanowił wybrać się w porze lunchu do swojego ulubionego baru i pokazać, co się jada w Sajgonie!

Lunch w Wietnamie
Kuchnia uliczna Wietnamu

Street food, czyli kuchnia uliczna są znakiem rozpoznawczym wielu azjatyckich krajów, w tym oczywiście Wietnamu. Niemal na każdym kroku można zauważyć stoiska serwujące wyśmienite dania, po bardzo niskich cenach. Bez wątpienia jest to jeden z elementów kultury Wietnamu, a skosztowanie jedzenia w takich miejsach jest obowiązkowym punktem.

Wielu turystów ma obawy przed stołowaniem się w ulicznych knajpach, ale jak już raz się spróbuje, nie będzie się chciało już jeść w innych miejsach. 

Lunch w Wietnamie

Jak już wspomnieliśmy, kuchnia wietnamska jest bardzo różnorodna, każdy region słynie z innych specjałów. Są jednak takie miejsca w Sajgonie, w których można spróbować potraw charakterystycznych dla innych części Wietnamu.

Co jedzą Wietnamczycy w porze lunchu? Na to pytanie odpowiada Adrian w filmie na kanale Ok!Azja. Zabierze Cię do małej knajpki serwującej nie tylko flagowe dania Wietnamu, ale i mniej popularne. A co na deser? Oczywiście egzotyczne owoce!

Zapraszamy do oglądania.

Podróżowanie i próbowanie nowych smaków stanowią idealne połączenie. Przygotowaliśmy więc kilka wycieczek, podczas których nie tylko skosztujesz najpopularniejszych i najdziwniejszych potraw w Wietnamie, ale i spróbujesz przygotować niektóre z nich. 

Zapoznaj się z naszą ofertą kulinarnych wycieczek po Wietnamie!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!