Ok!Azja do Rozmowy - Paweł Górski


Zapraszamy na ósmy odcinek podcastu z cyklu Ok!Azja do Rozmowy. Gościem Łukasza Kozłowskiego jest Paweł Górski - Polak, który przybył do Azji w celu rozwijania działalności międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Miał zostać rok, a mieszka tu już prawie 10 lat.

„Skup się na swoich marzeniach”

Paweł to podróżnik-społecznik-przedsiębiorca. Każdą wolną chwilę poświęcapodróżom, kulinariom, przygotowaniom do maratonów oraz działalności społecznej. Był trenerem w szkółce piłkarskiej dla dzieci (w Polsce i Wietnamie!), rozwijał firmy wspierające poprawę poziomu życia wietnamskich robotników fabrycznych, a obecnie jest właścicielem firmy Tribee.  

Paweł nie zaprzestał działalności społecznej. Jest członkiem akcji „Wedu”, której misją jest wspieranie kobiet ze społeczności azjatyckich w kształceniu, długoterminowym mentoringu oraz możliwości finansowania w celu ukończenia studiów wyższych, a także rozwijania umiejętności przywódczych.

Jak wyglądał pierwszy dzień Pawła w Wietnamie? Trzeba przyznać, że nie był łatwy: ogromny upał, karaluchy w w domu, biegające szczury w restauracji.Mimo ograniczonego budżetu i dość trudnego startu nie dał się zniechęcić. Im dłużej przebywał w Wietnamie, tym coraz bardziej zakochiwał się w ludziach, krajobrazach i tutejszej kuchni. Przez 6 lat Paweł przedłużał swój wyjazd o "kolejny rok" i tak mieszka tu już niemal 10 lat.

Ho Chi Minh City nie jest jednym azjatyckim miastem, w którym mieszkał. Kilka miesięcy miał okazję mieszkać w Hanoi oraz Bangkoku, ale to Sajgon uważa za najlepsze miejsce do życia. Dlaczego? Tego dowiedzie się z naszego podcastu.

Zapraszamy na tę niezwykle ciekawą rozmowę, z człowiekiem pełnym pasji, o wielkim sercu i poczuciu humoru. Jeśli planujesz podróż do Azji Południowo-Wschodniej, z tego odcinka dowiesz się nieco więcej o życiu tu na miejscu, lokalnym jedzeniu i oczywiście ludziach.

Ponadto:

  • Za jaką kwotę można przeżyć w Wietnamie?
  • Które miejsca urzekły Pawła najbardziej?
  • Czy spotkały go nieprzyjemne/niebezpieczne sytuacje w Azji? 
  • Jak smakują pierogi z durianem?
  • Ulubione miejsce, które koniecznie warto zobaczyć w Wietnamie?

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś przyjechać do Azji Południowo-Wschodniej, historia Pawła może być dla Ciebie sporą inspiracją.

Zapraszamy na nowy odcinek z Pawłem Górskim! Jest już dostępny na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz Spotify i Apple Podcast.

Paweł Górski. właściciel marki Tribee
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!