Ok!Azja do Rozmowy - Paweł Górski


Zapraszamy na ósmy odcinek podcastu z cyklu Ok!Azja do Rozmowy. Gościem Łukasza Kozłowskiego jest Paweł Górski - Polak, który przybył do Azji w celu rozwijania działalności międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Miał zostać rok, a mieszka tu już prawie 10 lat.

„Skup się na swoich marzeniach”

Paweł to podróżnik-społecznik-przedsiębiorca. Każdą wolną chwilę poświęcapodróżom, kulinariom, przygotowaniom do maratonów oraz działalności społecznej. Był trenerem w szkółce piłkarskiej dla dzieci (w Polsce i Wietnamie!), rozwijał firmy wspierające poprawę poziomu życia wietnamskich robotników fabrycznych, a obecnie jest właścicielem firmy Tribee.  

Paweł nie zaprzestał działalności społecznej. Jest członkiem akcji „Wedu”, której misją jest wspieranie kobiet ze społeczności azjatyckich w kształceniu, długoterminowym mentoringu oraz możliwości finansowania w celu ukończenia studiów wyższych, a także rozwijania umiejętności przywódczych.

Jak wyglądał pierwszy dzień Pawła w Wietnamie? Trzeba przyznać, że nie był łatwy: ogromny upał, karaluchy w w domu, biegające szczury w restauracji.Mimo ograniczonego budżetu i dość trudnego startu nie dał się zniechęcić. Im dłużej przebywał w Wietnamie, tym coraz bardziej zakochiwał się w ludziach, krajobrazach i tutejszej kuchni. Przez 6 lat Paweł przedłużał swój wyjazd o "kolejny rok" i tak mieszka tu już niemal 10 lat.

Ho Chi Minh City nie jest jednym azjatyckim miastem, w którym mieszkał. Kilka miesięcy miał okazję mieszkać w Hanoi oraz Bangkoku, ale to Sajgon uważa za najlepsze miejsce do życia. Dlaczego? Tego dowiedzie się z naszego podcastu.

Zapraszamy na tę niezwykle ciekawą rozmowę, z człowiekiem pełnym pasji, o wielkim sercu i poczuciu humoru. Jeśli planujesz podróż do Azji Południowo-Wschodniej, z tego odcinka dowiesz się nieco więcej o życiu tu na miejscu, lokalnym jedzeniu i oczywiście ludziach.

Ponadto:

  • Za jaką kwotę można przeżyć w Wietnamie?
  • Które miejsca urzekły Pawła najbardziej?
  • Czy spotkały go nieprzyjemne/niebezpieczne sytuacje w Azji? 
  • Jak smakują pierogi z durianem?
  • Ulubione miejsce, które koniecznie warto zobaczyć w Wietnamie?

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś przyjechać do Azji Południowo-Wschodniej, historia Pawła może być dla Ciebie sporą inspiracją.

Zapraszamy na nowy odcinek z Pawłem Górskim! Jest już dostępny na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz Spotify i Apple Podcast.

Paweł Górski. właściciel marki Tribee
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.