Banh Cuon – Ok!Azja

Jak najlepiej rozpocząć dzień w Sajgonie? Oczywiście pysznym śniadaniem! Zapomnij o tostach czy jajecznicy – w Wietnamie śniadanie zjesz „na ulicy”, przygotowane na Twoich oczach, a może nawet – wersja dla bardziej zdeterminowanych (jak np. Adrian) – własnymi rękoma!

Czy trudne nazwy wietnamskich dań przyprawiają Cię o zawrót głowy? Gdy żołądek domaga się już porannej porcji energii, a oczy bezradnie przebiegają przez szeregi tajemniczych znaków i „krzaczków”, czas wezwać wsparcie!

I wtedy wchodzi on… cały na biało! No dobrze, raczej w kultowej koszuli w egzotyczne kwiaty ;) W każdym razie – Adrian, biegle władający lokalnym językiem i rozsmakowany w miejscowej kuchni lepiej niż niektórzy rodowici mieszkańcy (przygoda z prowadzeniem programów kulinarnych w wietnamskiej telewizji zrobiła swoje), gotów poprowadzić Cię krok po kroku przez meandry azjatyckich smaków.

W drodze do pracy pilot-przewodnik Wczasywazji.pl, Adrian Zagrodzki (być może kojarzysz go z programów „Szokujące potrawy” lub „Jestem z Polski”), zabierze Cię do swojej ulubionej jadłodajni serwującej bánh cuốn – idealne danie na szybkie i pożywne, wietnamskie śniadanie. Sympatyczna pani sprzedawczyni nie tylko tłumaczy krok po kroku tajniki wykonania tego dania, ale nawet pozwala Adrianowi zasiąść do garkuchni i własnoręcznie przygotować porcję bánh cuốn.

Jeszcze tylko pyszna kawa i można ruszać z tym dniem!

CHCESZ ZWIEDZAĆ WIETNAM Z ADRIANEM?
NAPISZ DO NAS!

Banh cuon i z czym to się je?

Jeśli chcesz zobaczyć:

  • Co się jada na śniadanie w Wietnamie?
  • Co to jest banh cuon, jak to się robi i z czym to się je?
  • Jak Adrian radzi sobie z dość kapryśnym ciastem ryżowym?
  • Jak wyglądają porcje ryżowych naleśników skrojone na miarę (skojarzenie z nożycami krawieckimi, jak najbardziej jest tu na miejscu!)?
  • Jakie są rodzaje wietnamskiej mortadeli?
  • Komu przypadnie najładniejsza porcja?
  • I po kiego grzyba (mun) to wszystko?

Zapraszamy na najnowszy film na naszym kanale YouTube Ok!Azja, gdzie pokazujemy codzienne życie w Azji i nie tylko!

 

 Masz apetyt na wycieczkę do Wietnamu z Wczasywazji.pl? 

 Napisz do nas, a przygotujemy program skomponowany specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.