Skip to main content

Banh Cuon – Ok!Azja

Jak najlepiej rozpocząć dzień w Sajgonie? Oczywiście pysznym śniadaniem! Zapomnij o tostach czy jajecznicy – w Wietnamie śniadanie zjesz „na ulicy”, przygotowane na Twoich oczach, a może nawet – wersja dla bardziej zdeterminowanych (jak np. Adrian) – własnymi rękoma!

Czy trudne nazwy wietnamskich dań przyprawiają Cię o zawrót głowy? Gdy żołądek domaga się już porannej porcji energii, a oczy bezradnie przebiegają przez szeregi tajemniczych znaków i „krzaczków”, czas wezwać wsparcie!

I wtedy wchodzi on… cały na biało! No dobrze, raczej w kultowej koszuli w egzotyczne kwiaty ;) W każdym razie – Adrian, biegle władający lokalnym językiem i rozsmakowany w miejscowej kuchni lepiej niż niektórzy rodowici mieszkańcy (przygoda z prowadzeniem programów kulinarnych w wietnamskiej telewizji zrobiła swoje), gotów poprowadzić Cię krok po kroku przez meandry azjatyckich smaków.

W drodze do pracy pilot-przewodnik Wczasywazji.pl, Adrian Zagrodzki (być może kojarzysz go z programów „Szokujące potrawy” lub „Jestem z Polski”), zabierze Cię do swojej ulubionej jadłodajni serwującej bánh cuốn – idealne danie na szybkie i pożywne, wietnamskie śniadanie. Sympatyczna pani sprzedawczyni nie tylko tłumaczy krok po kroku tajniki wykonania tego dania, ale nawet pozwala Adrianowi zasiąść do garkuchni i własnoręcznie przygotować porcję bánh cuốn.

Jeszcze tylko pyszna kawa i można ruszać z tym dniem!

CHCESZ ZWIEDZAĆ WIETNAM Z ADRIANEM?
NAPISZ DO NAS!

Banh cuon i z czym to się je?

Jeśli chcesz zobaczyć:

  • Co się jada na śniadanie w Wietnamie?
  • Co to jest banh cuon, jak to się robi i z czym to się je?
  • Jak Adrian radzi sobie z dość kapryśnym ciastem ryżowym?
  • Jak wyglądają porcje ryżowych naleśników skrojone na miarę (skojarzenie z nożycami krawieckimi, jak najbardziej jest tu na miejscu!)?
  • Jakie są rodzaje wietnamskiej mortadeli?
  • Komu przypadnie najładniejsza porcja?
  • I po kiego grzyba (mun) to wszystko?

Zapraszamy na najnowszy film na naszym kanale YouTube Ok!Azja, gdzie pokazujemy codzienne życie w Azji i nie tylko!

 

 Masz apetyt na wycieczkę do Wietnamu z Wczasywazji.pl? 

 Napisz do nas, a przygotujemy program skomponowany specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!