Skip to main content

Ok!Azja do Rozmowy - Święta w Azji

Za nami ostatni odcinek pierwszego sezonu podcastu Ok!Azja do Rozmowy. Tym razem Łukasz Kozłowski spotkał się w sajgońskim barze z Krzysztofem Michałowskim, Łukaszem Jankowskim oraz debiutującą w tej roli - Julią Hoang, aby porozmawiać o świętach Bożego Narodzenia w Wietnamie.

Świąteczną rozmowę można posłuchać na najpopularniejszych platformach podcastowych: Spotify, Google Podcast, Apple Podcast oraz obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Święta w Azji
Pierwsza gwiazdka w Wietnamie

W Wietnamie mieszkamy od wielu lat. Kochamy ten kraj, ludzi i kulturę, ale nie zapominamy o naszej polskiej tradycji. Jedną z nich są oczywiście święta Bożego Narodzenia. Mimo trudności, ze zdobyciem wielu produktów, nie poddajemy się i każdego roku próbujemy stworzyć chociaż namiastkę dobrze nam znanych z rodzinnych domów świąt. Ubieramy choinki, gotujemy barszcz czerwony, pieczemy serniki.

Na ulicach Sajgonu zauważyć można bardzo dużo świątecznych akcentów: przystrojone choinki, stoiska z ozdobami, a w niektórych barach nawet ciasteczka w kształcie np. św. Mikołaja czy choinek.

Z rozmowy dowiemy się nieco więcej o obchodzeniu świąt w Wietnamie, a także:

  • Jak ulepić bałwana jeśli brakuje śniegu?
  • Gdzie najbardziej można poczuć klimat świąt?
  • Czy Wietnamczykom smakują nasze polskie, wigilijne potrawy?
  • Kto w Wietnamie przynosi prezenty? 

Zapraszamy do obejrzenia albo posłuchania!

Rozmowa dostępna jest na kanałach: Youtube, Spotify, a także Apple Podcast.

Jeśli nie słyszeliście innych odcinków, koniecznie warto to nadrobić. W pierwszym sezonie mieliśmy przyjemność gościć wiele ciekawych osób, które postanowiły podzielić się opowieściami o swoich podróżach, przygodach i początkach w Azji.

A już w lutym kolejny sezon rozmów Ok!Azja! Nowi goście, interesujące tematy - jak zawsze ciekawie i z ogromną pasją. Zdradzimy, że na początek opowiemy o Nowym Roku Księżycowym!

Do zobaczenia w nowym sezonie.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!