Wszystko o Singapurze w 4,5 minuty!
Singapur – podstawowe informacje w 16 faktach


Aż trudno uwierzyć, że tak krótkim czasie można zmieścić materiał pełen faktów i ciekawostek o Singapurze, ale nasi przewodnicy-montażyści mają swoje sposoby. Przerwa na kawę wystarczy, aby Twoja wiedza o tym kraju znacznie wzrosła. I kto wie, może nawet zapragniesz odwiedzić ten niesamowity zakątek Azji?

Obejrzyj nasz materiał o Singapurze na kanale Ok!Azja na YouTube i sprawdź, czy udało nam się Ciebie czymś zaskoczyć! Ok!Azja to nasze „wczasy” w formie wideo – zobaczysz tu naszych pilotów i przewodników we własnej osobie oraz masę ciekawych materiałów z Wietnamu i nie tylko.

Singapur – podstawowe informacje

Planując każdą podróż, szczególnie, jeśli myślisz o danym kierunku po raz pierwszy, naturalnie poszukiwać będziesz podstawowych informacji o danym kraju. Przybywamy z pomocą! W naszej serii „Wszystko o…” pojawiły się już: Wietnam, Malezja, Filipiny, Kambodża, Sri Lanka i Indonezja.

A czego dowiesz się o Singapurze?

1. Jak brzmi oficjalna nazwa Singapuru?
2. Jakim językiem mówi się w Singapurze?
3. Jaka jest waluta Singapuru?
4. Ilu mieszkańców ma Singapur?
5. Ile wynosi powierzchnia Singapuru?
6. Jak wygląda Singapur w porównaniu z Warszawą?
7. Czy w Singapurze są wyspy?
8. Jaka jest flaga Singapuru?
9. Singapur a Malezja – co je łączy a co dzieli?
10. Co to jest singlish?
11. Na czym polega chope-ing?
12. Co zjesz w hawker center?
13. Czym są słynne singapurskie kary i zakazy?
14. Co jest nielegalne w Singapurze?
15. Kiedy jechać do Singapuru?
16. Co warto spakować do Singapuru?

Poznaj przeszłość i teraźniejszość Singapuru!

Jeśli dowiedziałeś(-łaś) się czegoś ciekawego, koniecznie daj nam znać w komentarzu pod filmem lub w wiadomości prywatnej. A może jest coś, co chciał(a)byś dodać od siebie? Wasze subskrypcje i komentarze napędzają nas do działania, a wartość Waszych kciuków i dzwoneczków jest nie do przecenienia.

Zwiedzaj Singapur z Wczasywazji.pl!

A może chcesz zwiedzić Singapur razem z nami? Serdecznie polecamy Ci nasze 1- i 3-dniowe programy oraz większe pakiety na przygodę na Półwyspie Malajskim (z Singapurem włącznie!).

1 dzień w Singapurze

Masz mało czasu? Pokażemy Ci Singapur w 1 dzień! Zobaczysz z nami najpiękniejsze zabytkowe i współczesne budowle, poznasz symbol miasta – Merliona i zwiedzisz barwne, etniczne enklawy: Little India i Chinatown. Pokażemy Ci wodospad pod dachem, królestwo kwiatów i superdrzewa. Zabierzemy Cię na tras widokowy w Marina Bay Sands i wieczorny rejs tradycyjną łodzią. Skosztujesz także różnorodnej, lokalnej kuchni.

2 dni w Singapurze

Masz do dyspozycji 2 dni w Singapurze? Pomożemy Ci je zagospodarować! Poza tym wszystkim, co oferuje program 1-dniowy, dołożymy zwiedzanie dzielnicy kolonialnej i Raffles Landing Site (gdzie dowiesz się wszystkiego o założycielu Singapuru), jeszcze lepsze poznanie Chinatown, wyróżnione przez UNESCO Ogrody Botaniczne oraz przejażdżkę komunikacją miejską i lunch w hawker center, które pozwolą Ci poczuć prawdziwy Singapur.

3 dni w Singapurze

3 dni w Singapurze to już maksymalny komfort w poznawaniu tego miasta-państwa. Ponieważ najważniejsze miejsca i zabytki poznałeś(łaś) już w dniach poprzednich, trzeciego dnia pozwolimy sobie na małe szaleństwo – przejażdżkę po najróżniejszych zakątkach miasta autentyczną Vespą i dogłębną eksplorację lokalnych smaków. Poczuj powiew przygody oraz przyjmij kolejną porcję ciekawych faktów i niepowtarzalnych smaków.

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!