Wizy i promesy wizowe do Wietnamu

AKTUALIZACJA  (kwiecień2023)

UWAGA: BRAK PROMES DO WIETNAMU

Jak wiadomo, w każdym kraju Azji Południowo-Wschodniej obowiązują inne zasady wjazdu i pobytu dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Polacy, aby wjechać do Wietnamu, potrzebują wizy, którą na tę chwilę można zdobyć jedynie przez inernet (30-dniowa e-wiza) na oficjalnej stronie rządowej. Przypominamy więc, że na dzień dzisiejszy, dla wyjazdów turystycznych do Wietnamu nie funkcjonują promesy wizowe czy visa on arrival. Na wydanie e-wizy (otrzymujemy ją na skrzynkę e-mailową) czeka się około 3 dni roboczych, warto jednak wziąć pod uwagę weekendy, święta obchodzone w Wietnamie oraz różnicę czasu między Polską a Wietnamem, aby złożyć ją z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zniesienie promes

AKTUALIZACJA  (luty 2022)

Do niedawna, drugim sposobem dostania się do Wietnamu było otrzymanie tzw. promesy wizowej, a następnie wystąpienie o wizę na granicy podczas wjazdu/wlotu do kraju. W przypadku turystów wybierających się do Wietnamu na kilka tygodni, promesa nie jest potrzebna, zastąpiła ją e-wiza.

Promesy do Wietnamu

(INFORMACJE ARCHIWALNE)

Promesy wizowe wystawialiśmy online, był to sposób znacznie szybszy, co oszczędzało czas i koszty dwukrotnej podróży do Warszawy.

Jak można było uzyskać promesę wizową? Wystarczyło wysłać skan pierwszej strony paszportu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz na naszej stronie internetowej. Następnie odsyłaliśmy promesę na adres mailowy.

Promesa wizowa do Wietnamu

Z promesą trzeba było udać się na lotnisko do odprawy. Na lotnisku w Sajgonie lub Hanoi, na podstawie tego dokumentu wystawiano wizę do Wietnamu. Oprócz promesy wymagane było jedno zdjęcie paszportowe. Jeżeli ktoś takiego zdjęcia nie posiadał, było robione na lotnisku za dopłatą (ok 5 USD od osoby).

W czasie funkcjonowania promes posiadaliśmy w swojej ofercie również możliwość “szybkiej obsługi” – na lotnisku w Sajgonie lub Hanoi czekała na Państwa osoba, która pomagała wypełnić wniosek oraz przeprowadzała przez kolejkę.

Jeśli w temacie wiz i promes do Wietnamu pojawią się jakiekolwiek zmiany, na pewno będziemy informować o tym na naszej stronie. Przypominamy, że na tę chwilę jedyną opcją dostania się do Wietnamu jest postaranie się o e-visę.


Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!