RÓŻNORODNA KAMBODŻA Z WCZASYWAZJI.PL

Oblicza Kambodży w 14 dni


oblicza Kambodży z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  14 dni

 • Zaczynamy w

  Siem Reap

 • Kończymy w

  Phnom Penh

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Prezentujemy Ci nasz nowatorski program na 14-dniową wyprawę po Królestwie Kambodży. Podczas wycieczki pokażemy Ci najważniejsze miejsca, które każdy powinien zobaczyć oraz miejsca, gdzie niewielu turystów się zapuszcza. Podczas wyjazdu z nami spróbujesz pysznej khmerskiej kuchni, poznasz kulturę, religię, historię oraz zwyczaje panujące w Kambodży. 

Podczas wyjazdu, odwiedzicie Królestwo Kambodży znajdujące się na Półwyspie Indochińskim. Zwiedzanie zaczniemy od Siem Reap. To małe, ale bardzo urocze miasteczko jest bramą do niesamowitego i znanego na całym świecie kompleksu Angkor Wat. Najpierw jednak zwiedzimy magiczne ruiny, wpierw pokażemy Wam samo miasteczko, popływamy łodzią po cudzie natury, jakim jest Jezioro Tonle Sap z wioskami na wodzie, odwiedzimy słynną „Pub Street” oraz nocny bazar, gdzie zjemy przysmaki khmerskiej kuchni. Następnie udamy się do stolicy kraju, gdzie pokażemy Wam były największy market na świecie, zwiedzicie kompleks Pałacowy z niesamowitą Srebrną Pagodą. W Phnom Penh dowiecie się też o najnowszej historii Kambodży związanej z reżimem Czerwonych Khmerów zwiedzając niesławne Muzeum S21 oraz Pola Śmierci Następnie odwiedzimy prowincję Kampot, gdzie dowiecie się dlaczego kambodżański pieprz jest uznawany za najlepszy na świecie oraz zobaczycie słynne plaże w Kep, kiedyś najsłynniejszym kurorcie nadmorskim w Kambodży.  Na sam koniec udamy się do Sihanoukville, skąd udamy się promem na jedną z rajskich wysp na odpoczynek. 

Angkor

   Kambodża kojarzy się przede wszystkim z ruinami starożytnego miasta Angkor, jednak przekonamy Cię, że to nie wszystko, co Kambodża oferuje!    

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Odwiedzisz legendarne miasto Angkor wraz z jeziorem Tonle Sap 
  • Zagłębisz się w fascynującą kulturę Kambodży
  • Poznasz stolicę Kambodży - miasto Phnom Penh oraz trudną historię reżimu Czerwonych Khmerów
  • Spróbujesz wielu potraw lokalnej kuchni i zwiedzisz plantacje najlepszego pieprzu na świecie
  • Wypoczniesz na prawdziwie rajskich wyspach
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-3: SIEM REAP - TONLE SAP - ANGKOR
Tonle Sap w Kambodży

Plan pierwszego dnia  ustalamy  w oparciu o godzinę Twojego przylotu. Po transferze do hotelu w  centrum  miasta, dajemy Ci czas na odpoczynek i odświeżenie się po długiej podróży. Wieczorem zabierzemy Ciebie na słynną „Pub Street”, gdzie będziesz mógł poczuć atmosferę tego uroczego miasteczka popijając Angkor Beer, próbując khmerskiej kuchni i zaznając khmerskiego luzu.  

Kolejnego dnia po śniadaniu wybierzemy się nad niesamowite Jezioro Tonle Sap, gdzie poznasz realia życia w pływającej wiosce. Na Tonle Sap oprócz samych domów, znajdziemy kościoły, pagody, posterunki policji, sklepy czy restauracje. Na miejscu dowiemy się jak wygląda codzienne życie mieszkańców na wodzie. Po powrocie do Siem Reap zjemy obiad w lokalnej restauracji. Po posiłku udamy się na zwiedzanie samego miasteczka, które ma wiele do zaoferowania. Dzień zakończymy kolacją umiloną pokazem tradycyjnego tańca. Kolejny dzień poświęcimy na zwiedzanie kompleksu Angkor, dlatego wyśpij się dobrze!

DZIEŃ 4-6: PHNOM PENH
Phnom Penh Kambodża

W ciągu kilku dni w stolicy Kambodży poznasz jej urocze zakątki z przytulnymi kawiarniami i pysznym jedzeniem. Nie zabraknie też solidnej dawki historii, jako że w Phnom Penh znajduje się Muzeum S21 oraz niesławne Pola Śmierci. Poznasz rys historyczny konfliktu z Czerwonymi Khmerami i ciemniejsze karty historii Kambodży. Następnie zabierzemy Cię do Pałacu Królewskiego i Srebrnej Pagody, które z całą pewnością zrobią na Tobie ogromne wrażenie.

DZIEŃ 7-8: PROWINCJA KAMPOT
Kampot plantacja pieprzu Kambodża

Kampot zameldujemy się w hoteliku znajdującym się nad brzegiem rzeki, gdzie po przyjeździe będziecie mieli czas na relaks i kąpiel w rzece. Wieczorem udamy się na przejażdżkę łodzią po rzece przy akompaniamencie zachodzącego słońca. Będziemy też mieli okazję zobaczyć plantacje pieprzu na żywo oraz dowiedzieć się kilku rzeczy o jego uprawie. Następnie zwiedzimy jedyne w Kambodży miejsce gdzie znajdują się pola solne. W Kep, kurorcie nadmorskim, który zanim Czerwoni Khmerzy doszli do władzy, był najpopularniejszym i najbardziej prestiżowym miejscem na plażowanie w Kambodży, przespacerujemy się po plaży oglądając dawne budynki w pobliżu oceanu. Po południu czekają na nas lekcje gotowania, gdzie pod czujnym okiem lokalnych kucharzy nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie potrawy oraz poznamy sekret ich smaku.    

DZIEŃ 9-12: RAJSKA WYSPA
Plaża w Sihanoukville

Po śniadaniu udamy się do Miasta Sihanoukville, znanego jako Sihanoukville, obecnie najpopularniejszego kurortu w Kambodży. Z portu, lokalnym promem popłyniemy na jedną z rajskim wysp, gdzie po zameldowaniu w resorcie, będziecie mieli czas na odpoczynek. 

DZIEŃ 13-14: POWRÓT DO PHNOM PENH I WYLOT
Phnom Penh nocą

Po śniadaniu w resorcie, powrócimy promem do Sihanoukville, skąd udamy się do Phnom Penh. Po przyjeździe i zameldowaniu w hotelu, będziesz miał czas wolny na ostatnie zakupy przed wylotem. 

W zależności od godziny Twojego lotu powrotnego zawieziemy Cię na lotnisko międzynarodowe w Phnom Penh.  

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • zwiedzanie według programu
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Kambodży 
 • wizy do Kambodży
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków własnych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem