Skip to main content

Grudniowy incentive w Wietnamie z ekipą Nomad Explorer


Jest grudzień roku 2017. Ekipa Wczasywazji.pl przez 8 ekscytujących dni przemierza północne i południowe rejony Wietnamu w niecodziennym towarzystwie – z grupą podróżników Nomad Explorer.

Grafik był napięty, a czasu stosunkowo niewiele, ale udało się nam spróbować wspólnie specjałów Delty Mekongu (ryba słoniowe ucho i sławny durian nie są już dla naszych przyjaciół tajemnicą), przemierzyć motorami kręte uliczki sajgońskiego Chinatown oraz zrelaksować się podczas rejsu po malowniczej Zatoce Ha Long – tam, gdzie ponoć wylądował mityczny smok.

Nie zabrakło też większych wyzwań, jak zdobycie po wytrwałym marszu przez tropikalną dżunglę punktu widokowego, położonego na stromym wzgórzu w Parku Narodowym na wyspie Cat Ba.

Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorer na wycieczce z Adrianem
Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorer - riksze w Sajgonie
Nomad Explorer odkrywają Wietnam

Dla kogo konkretnie mieliśmy zaszczyt i przyjemność zorganizować ten wyjazd incentive? Naszymi gośćmi byli kazachscy biznesmeni, zrzeszeni w grupie podróżników Nomad Explorer, pod przewodnictwem znanego kazachskiego mentora w kwestiach przedsiębiorczości i szkolnictwa – Margulana Sejsembajewa (Seissembayeva).

Była to ich pierwsza tak daleka wyprawa, która zaowocowała wieloma nowymi wyzwaniami i silnymi emocjami, w związku z zetknięciem z kulturą tak odmienną od ich własnej. Szczęśliwie udało się przełamać jakiekolwiek opory, chociażby związane z próbowaniem lokalnych specjałów, typu: grillowany szczur polny, zestaw dań z węża czy jajko z kaczym zarodkiem (balut).

Uczestnicy wyrazili na koniec szczerą (i nieprzymuszoną ;) ) chęć odwiedzenia reszty krajów Azji Południowo-Wschodniej również w naszym towarzystwie.

Sajgon, Chinatown
Poznawanie lokalnych smaków - Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorers discovers Vietnam

Najciekawsze momenty wycieczki zostały uwiecznione przez fotografa – Jewgienija Wołkowa (Evgeny Volkov), będącego jednocześnie pionierem fotografii 360° w Kazachstanie.

Z wizyty tejże grupy powstał również dokument o Wietnamie, emitowany na Kazachskim kanale podróżniczym Turan TV.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!