Grudniowy incentive w Wietnamie z ekipą Nomad Explorer


Jest grudzień roku 2017. Ekipa Wczasywazji.pl przez 8 ekscytujących dni przemierza północne i południowe rejony Wietnamu w niecodziennym towarzystwie – z grupą podróżników Nomad Explorer.

Grafik był napięty, a czasu stosunkowo niewiele, ale udało się nam spróbować wspólnie specjałów Delty Mekongu (ryba słoniowe ucho i sławny durian nie są już dla naszych przyjaciół tajemnicą), przemierzyć motorami kręte uliczki sajgońskiego Chinatown oraz zrelaksować się podczas rejsu po malowniczej Zatoce Ha Long – tam, gdzie ponoć wylądował mityczny smok.

Nie zabrakło też większych wyzwań, jak zdobycie po wytrwałym marszu przez tropikalną dżunglę punktu widokowego, położonego na stromym wzgórzu w Parku Narodowym na wyspie Cat Ba.

Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorer na wycieczce z Adrianem
Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorer - riksze w Sajgonie
Nomad Explorer odkrywają Wietnam

Dla kogo konkretnie mieliśmy zaszczyt i przyjemność zorganizować ten wyjazd incentive? Naszymi gośćmi byli kazachscy biznesmeni, zrzeszeni w grupie podróżników Nomad Explorer, pod przewodnictwem znanego kazachskiego mentora w kwestiach przedsiębiorczości i szkolnictwa – Margulana Sejsembajewa (Seissembayeva).

Była to ich pierwsza tak daleka wyprawa, która zaowocowała wieloma nowymi wyzwaniami i silnymi emocjami, w związku z zetknięciem z kulturą tak odmienną od ich własnej. Szczęśliwie udało się przełamać jakiekolwiek opory, chociażby związane z próbowaniem lokalnych specjałów, typu: grillowany szczur polny, zestaw dań z węża czy jajko z kaczym zarodkiem (balut).

Uczestnicy wyrazili na koniec szczerą (i nieprzymuszoną ;) ) chęć odwiedzenia reszty krajów Azji Południowo-Wschodniej również w naszym towarzystwie.

Sajgon, Chinatown
Poznawanie lokalnych smaków - Nomad Explorer w Wietnamie
Nomad Explorers discovers Vietnam

Najciekawsze momenty wycieczki zostały uwiecznione przez fotografa – Jewgienija Wołkowa (Evgeny Volkov), będącego jednocześnie pionierem fotografii 360° w Kazachstanie.

Z wizyty tejże grupy powstał również dokument o Wietnamie, emitowany na Kazachskim kanale podróżniczym Turan TV.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.