Wczasywazji w rozmowie z W Business Center
z okazji Światowego Dnia Turystyki


Kiedy nasz CEO – Łukasz Kozłowski odkrył swoją pasję do turystyki? W jaki sposób Wczasywazji.pl dbają o środowisko? Który wietnamski region zdobył serce Łukasza? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania wywiadu, przeprowadzonego przez W Business Center z okazji Światowego Dnia Turystyki, którego tegoroczny motyw przewodni brzmiał: „Turystyka i zielone inwestycje”.

Wywiad na blogu W Business Centre

Pasję do turystyki odkryłem w sobie 15 lat temu, kiedy oprowadzałem przyjaciół po moim pięknym, polskim mieście – Poznaniu.

– opowiada Łukasz.

Jednak Wczasywazji.pl (MakeYourAsia) powstały dopiero 7 lat po tym wydarzeniu, po przeprowadzce Łukasza do Wietnamu. Razem z kilkoma innymi podróżnikami dostrzegł potencjał drzemiący w tym jeszcze nieczęsto odwiedzanym przez turystów kraju. Wspólnie stworzyli firmę, której celem jest:

Odkrywanie najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów i prezentowanie różnorodności kulturowej, kulinarnych cudów, a co najważniejsze, niesamowitych ludzi w Wietnamie, Malezji czy na Filipinach.

Odpowiedzialność za środowisko

Wietnam jest nieustannie rozwijającym się państwem, co niestety wiąże się z rosnącym zanieczyszczeniem środowiska. Wczasywazji.pl podejmują więc działania, takie jak korzystanie z publicznego transportu czy rowerów, wspieranie lokalnej gospodarki m.in. organizując wycieczki do Delty Mekongu czy eko-trekkingi w Sapie oraz ograniczając zużycie plastiku w biurze, aby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko.

Ukryte perły Wietnamu

Jeśli marzysz o wypoczynku z dala od wielkich, głośnych miast koniecznie wybierz się do Sapy. W wywiadzie dowiesz się, że jest to jedno z ulubionych miejsc Łukasza, w którym zrelaksujesz się i przeżyjesz wzbogacające kulturowo doświadczenie, ponieważ region ten jest domem dla wielu barwnych mniejszości etnicznych, takich jak Hmong, Dao i Tay.

Wczasywazji.pl na Światowy Dzień Turystyki
Zespół Wczasywazji/MakeYourAsia

Oczywiście kwestie środowiskowe, to nie świętowane raz do roku uroczystości, a codzienny trud, temat do refleksji i nieustanne mierzenie się z kolejnymi wyzwaniami. Dziękujemy, że w Światowym Dniu Turystyki mogliśmy podzielić się swoim spojrzeniem na te tematy na blogu W Business Centre.

Sajgońskie centrum biznesowe „W Business Centre” to coś więcej niż komfortowe przestrzenie biurowe – to miejsce motywujące, rozbudzające kreatywność, pełne wiary w ludzi i nowoczesnych rozwiązań. A wiadomo, że szczęśliwy pracownik, to bardziej produktywny biznes! Cieszymy się, że my również możemy czerpać z tej inspirującej przygody.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!