Dzień w Bangkoku – jednodniowa wycieczka po Bangkoku

Bangkok Bangkok
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Tajlandia
Zaczynamy: Bangkok
Środki transportu: Rikszą Busem
Kończymy: Bangkok
Języki: Polski

Bangkok to największa metropolia Tajlandii. Miasto, które mieni się tysiącem barw, wabi niezliczoną ilością smaków i zapachów, oszałamia wielością dźwięków. Z nami możesz rzucić się w ten fascynujący miejski wir i doświadczyć Bangkoku na własnej skórze.

Dokąd jedziemy?

Wybieramy sie na południe Tajlandii, do stolicy i najbarwniejszego miasta tego kraju. Jeden dzień w Bangkoku  to stanowczo za mało, by poznać jego najciekawsze miejsca i atrakcje. Jednak sami wiemy, że czasami czas na podróż jest ograniczony a program napięty, dlatego stworzyliśmy dla Was program, który pozwoli pokazać to, co najwazniejsze w mieście, a jednocześnie przekazać trochę klimatu i kultury miasta.

UWAGA! Podczas wejścia do większości świątyń, a zwłaszcza do Wielkiego Pałacu i Wat Phra Kaew, obowiązuje zakaz wchodzenia w krótkich spodenkach (nawet tych poniżej kolan) i z odsłoniętymi ramionami i dekoltem, odpadają więc wszelkie szorty i bluzeczki na ramiączkach. Niestety szale też nie są akceptowane. W Wielkim Pałacu można wypożyczyć (po zostawieniu zwrotnego depozytu) odpowiedni strój, ale będzie to ubranie noszone wcześniej przez kogoś innego oraz stracimy sporo czasu czekając w kolejce. Lepiej, zatem ubrać się odpowiednio, a potem ewentualnie się przebrać.  • Zwiedzanie Bangkoku z przewodnikiem.
  • Wizyta w historycznej części miasta.
  • Zwiedzanie Pałacu Królewskiego i Świątyni Wat Phra Keaw oraz Wat Pho.
  • Wizyta w Domu Jima Thompsona.
  • Spacer po Chinatown w Bangkoku.
  • Degustacja lokalnej kuchni.
  • Czas startu: Wyruszamy pomiędzy gozina 8 a 9 rano.
  • Czas trwania: Wycieczkę zakończymy w godzinach wieczornych.
  • Odbiór: Odbieramy Was z hotelu.

PROGRAM WYCIECZKI:BANGKOK HISTORYCZNY

PROGRAM WYCIECZKI:


BANGKOK HISTORYCZNY

Spotykamy się o godzinie 9 rano w Waszym hotelu i przejedziemy do historycznej dzielnicy Bangkoku (wyspa Rattanakosin), gdzie znajdują się najcenniejsze i najciekawsze tajskie świątynie. Przejdziemy przez Targ Amuletów, zlokalizowany tuż przy Pałacu Królewskim. Na terenie Pałacu znajduje się Wat Pra Kaew, świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy i najważniejszy tajski posąg Buddy - Szmaragdowy Budda. Po zwiedzeniu Wat Phra Kaew udamy się do świątyni Wat Pho będącej kolebką tajskiej tradycyjnej medycyny. W tym pierwszym tajskim uniwersytecie medycznym można też doświadczyć tradycyjnego masażu.

ŚWIĄTYNIE BANGKOKU

ŚWIĄTYNIE BANGKOKU

Po zwiedzeniu świątyń ok. 12 udamy się na wycieczkę tradycyjną łodzią długo-rufową do kanałów Thonburi znajdujących się po drugiej stronie rzeki Chao Phraya. Zobaczymy tam jak żyją współcześni Tajowie. Po powrocie zjemy lunch składający się z lokalnych dań słynnej kuchni tajskiej. Będzie mogli spróbowac potraw od których łzy napłyną Wam do oczu. Nasz przewodnik doradzi, co spróbować. Ostatnią świątynią na trasie naszej wycieczki będzie Wat Saket, zwana Złotą Górą, z której rozciąga się piękny widok na stary Bangkok.

NOWOCZESNY BANGKOK

NOWOCZESNY BANGKOK

Następnie popłyniemy ostatnim kanałem przecinającym Bangkok do nowoczesnego centrum stolicy. Odwiedzimy dom Jima Thompsona, będący pięknym przykładem tradycyjnej tajskiej architektury. Jim Thompson znacznie przyczynił się do wypromowania tajskiego jedwabiu w świecie i do teraz marka jedwabiu nazwana od jego imienia, to jeden z najlepszych gatunków tego luksusowego materiału w Tajlandii. Następnym miejscem będzie Erewan Shrine, miejsce kultu hinduskiego boga - Brahmana. Podziwiać tu możemy przede wszystkim tradycyjny taniec religijny oraz z pierwszej ręki poznamy współczesne zwyczaje religijne Tajlandii. Miejsce to zlokalizowane w samym sercu nowoczesnego Bangkoku jest ważnym miejscem kultu nie tylko dla Tajów, ale m.in. Chińczyków.

 CHIŃSKA DZIELNICA

CHIŃSKA DZIELNICA

Jeśli wystarczy nam czasu (a zależy to od sporych korków, które są w mieście), to udamy się największego parku stolicy Tajlandii – Lumphini Park, gdzie możemy przyłączyć się do ćwiczących aerobik czy tai chi. Ponadto, w parku żyją olbrzymie warany, na szczęście niegroźne dla człowieka. Z parku rozciąga się widok na wieżowce miasta. Dzień zakończymy w Chińskiej Dzielnicy. Jest to niezwykle kolorowe miejsce zwłaszcza po zmierzchu, kiedy włączone są neony sklepów i hoteli. Staje się ono wtedy jednym wielkim targowiskiem i restauracją gdzie tłumnie przybywają mieszkańcy Bangkoku. To z czego słynie ta dzielnica to oczywiście najlepsze owoce morza w stolicy.

DOTATKOWE ATRAKCJE

DOTATKOWE ATRAKCJE

Na tym zakończymy nasz program odwożąc Was do hotelu lub, jeżeli będziecie chętni będziemy mieli dla Was kilka dodatkowych atrakcji do zaoferowania, w zależności od dnia tygodnia i ich dostępności. Sczegóły ustalamy indywidualnie, a do wyboru jest między innymi: rejs połączony z kolacją po głównej rzece Tajlandii Mea Nam Chao Praya, pokaz słynnego tajskiego boksu czy wizyta w słynnych czerwonych dzielnicach Bangkoku.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Tętniący życiem Bangkok
Zachód słońca nad Bangkokiem
Bangkok nocą
Rzeźby w Bangkoku
W świątyni w Bangkoku
Smok z Bangkoku
Zielony Bangkok
Świątynia w Bangkoku

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Bangkoku
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- lunch
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika
- dojazdu/przelotu do Bangkoku (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl