Adrian Zagrodzki i wietnamskie światy i zaświaty w marcowym „Pilipili Travel Buddy”


To już 7 numer miesięcznika "Pilipili Travel Buddy" (3/2021) – nowego magazynu podróżniczego, który pojawił się na polskim rynku we wrześniu 2020 r. i w którym członkowie zespołu Wczasywazji.pl regularnie zamieszają wieści z Azji. Mimo że możliwości podróżowania są obecnie znacznie ograniczone, nie trzeba odmawiać sobie przyjemności zgłębiania wiedzy o różnych krajach, cieszenia oczu przepięknymi kadrami, poszerzania horyzontów w domowym zaciszu, kolekcjonowania inspiracji i zapamiętywania praktycznych wskazówek – a wszystko to na poczet podróży, które długo odkładane, na pewno w końcu się odbędą.

W najnowszym numerze "Pilipili Trvael Buddy" Adrian Zagrodzki przekonuje, że „zmarły też człowiek!” i wprowadza czytelnika w tajniki wietnamskich zaświatów. Jakże różni się to od znanego nam wspominania przodków raz czy dwa razy do roku, zwykle na początku listopada lub w rocznicę śmierci. Wietnamczycy są przekonani, ze o zmarłych trzeba dbać nieustannie i regularnie „wysyłać” im w zaświaty strawę oraz gotówkę. Jeśli chcesz zrozumieć, czym są spotykane niemal w każdym wietnamskim domu ołtarzyki ze zdjęciem przodka, pełne kadzidełek i darów ofiarnych, koniecznie zajrzyj do tekstu Adriana!

Pilipili Travel Buddy marzec 2021, numer 3/2021 (7)
Wietnamski ołtarz duchów

Jeśli śledzisz nasze poczynania, z pewnością trafiłeś już na inne „uduchowione” teksty Adiego. Właściwie w każdych głębszych rozważaniach o wietnamskiej kulturze i codzienności prędzej czy później pojawia się jakiś duch, jak chociażby w tekstach: „Miesiąc duchów” – jak przetrwać najbardziej pechowy miesiąc w Wietnamie? czy Jak Wietnamczycy (i nie tylko) świętują Nowy Rok Księżycowy? Nie bez przyczyny na łamach najnowszego "Pilipili" Adrian pisze:

W czasie mojego ponaddziesięcioletniego pobytu w Wietnamie wielokrotnie przekonałem się, jak bardzo przenikają się tutaj w życiu codziennym sfery sacrum i profanum – jak blisko swoich żyjących potomków są ich świętej pamięci przodkowie.

Ponadto, w numerze przeczytasz m.in. o: architekturze Pekinu, tajemnicach Porto, tradycjach z Etiopii rodem, odkrywaniu Wysp Zielonego Przylądka, prawdziwym obliczu Holendrów, moskiewskim metrze czy safari w Tanzanii – jednym słowem: kawał świata na 126 stronach tej inspirującej lektury. Polecamy gorąco!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.