fbpx

3 dni w Tajlandii: Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya

Bangkok Bangkok
Czas trwania: 3 Dni
Kierunki: Tajlandia
Zaczynamy: Bangkok
Środki transportu: Rikszą Łodzią Busem
Kończymy: Bangkok
Języki: Polski

Masz do zagospodarowania 3 dni w Tajlandii i szukasz wycieczki, która nie tylko pozwoli zobaczyć Ci jak najwięcej, ale również zasmakować lokalnego klimatu Bangkoku i okolic? Poznaj z nami historię i niepowtarzalną atmosferę trzech tajskich prowincji.

Dokąd jedziemy?

Przybywając do Tajlandii w większości przypadków najpierw trafimy do Bangkoku – tętniącej życiem i niezwykle intrygującej stolicy Tajlandii. To miasto o specyficznym klimacie, którego nie sposób przemierzyć wzdłuż i wszerz w ciągu jednego dnia, my jednak mamy swój specjalny przepis na Bangkok i postaramy się w krótkim czasie zapoznać Was z najpiękniejszymi jego zakątkami, nie tracąc nic z lokalnego klimatu miasta i oczywiście wzbogacając wrażenia o smaki miejscowej kuchni.

Kanchanaburi to leżąca 150 km od Bangkoku przy granicy z Birmą, zielona i słynna z dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej prowincja Tajlandii. Wielu z nas słyszało o wojennym filmie „Most na rzece Kwai”. Jego akcja rozwija się właśnie w prowincji Kanchanaburi, przez którą przepływa tytułowa rzeka, na której do dziś stoi pamiątkowy most.

Myśląc o Kanchanaburi przed oczami widzimy właśnie potężny most kolejowy – pamiątkę bolesnych czasów. Bez wątpienia jest to wizytówka regionu, ale nie jedyna!

„Ayutthaya” brzmi egzotycznie i tajemniczo i taka właśnie jest dawna stolica Tajlandii. Z nami przemierzycie wszelkie jej zakamarki, pełne zabytkowych świątyń i majestatycznych pomników Buddy.
Znajdziemy też czas na spotkanie oko w oko ze słoniem – to w Tajlandii punkt obowiązkowy, ale warto w tym wypadku wybierać tylko takie opcje, które nie godzą w prawa zwierząt – właśnie takie proponujemy uczestnikom naszej wycieczki.

Nasza trzydniowa wycieczka po sercu Tajlandii odbywa się z zaufanym, licencjonowanym, polskim pilotem, który mieszka tu od lat i opowie Wam sporo interesujących rzeczy o kraju i regionie. Z pewnością te trzy dni spędzone w Bangkoku, Kanchanaburi i Ayutthayi, w naszym towarzystwie i pod naszą pieczą, będą pełne niesamowitych wspomnień.

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach stolicy i dwóch intrygujących prowincji Tajlandii.



  • Zwiedzanie świątyni Wat Arun,
  • Przejażdżka tramwajem wodnym i tuk-tukami,
  • Wizyta w bangkockim China Town,
  • Odwiedziny Leżącego Buddy w świątyni Wat Pho,
  • Zwiedzanie Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy,
  • Wspinaczka na Golden Mount do świątyni Wat Saket,
  • Wizyta w domu Jima Thompsona,
  • Targowisko na torach Mae Klong,
  • Wizyta na pływającym targu Damnoen Saduak,
  • Wizyta w przepięknym regionie Kanchanaburi i na słynnym Moście na Rzece Kwai,
  • Przejażdżka pociągiem przez most,
  • Zwiedzanie muzeum z obozowymi pamiątkami (dla chętnych),
  • Zwiedzanie Ayutthayi – dawnej stolicy Tajlandii,
  • Wizyta w świątyniach: Wat Phanan Choeng, Wat Chai Wattanaram, Wat Mahathat (ze słynną głową buddy w drzewie), Wat Lokayasutharam i Wat Phra Sri Sanphet,
  • Obserwacja ceremonii darowania szat przed posągiem Buddy,
  • Spotkanie ze słoniami.
  • Wielkość grupy: Ustalana indywidualnie.Grupa może liczyć od kilku do kilkunastu osób.
  • Czas startu: Zaczynamy około 8:00 rano.
  • Czas trwania: 3 dni - powrót do Bangkoku trzeciego dnia ok. 16:30.
  • Odbiór: Obieramy Was w hotelu w Bangkoku


PROGRAM WYCIECZKI:DZIEŃ 1: PORANEK W BANGKOKU

PROGRAM WYCIECZKI:


DZIEŃ 1: PORANEK W BANGKOKU

Głównym punktem naszego poranka w Bangkoku nie mogłoby być inne miejsce niż przepiękna Świątynia Wschodu Słońca (czyli Wat Arun). Dotrzemy tu mijając słynne China Town, a następnie wskakując na pokład tramwaju wodnego, co jest atrakcją samą w sobie – to dopiero pierwszy z lokalnych środków transportu, jaki zaliczymy!

WIELKI PAŁAC KRÓLEWSKI

WIELKI PAŁAC KRÓLEWSKI

Grand Palace czyli Wielki Pałac Królewski, to serce miasta i miejsce, którego nie sposób pominąć w programie jakiejkolwiek wycieczki. Zachwyca nie tylko bogatą, tradycyjną architekturą i przepychem, ale także ciekawą historią sięgającą czasów współczesnych, gdyż wciąż jest to miejsce niezwykle ważne dla Tajów i wciąż żywe.

Zajrzymy także do znajdującej się na terenie kompleksu Świątyni Szmaragdowego Buddy, mieszczącej najsłynniejszy i najcenniejszy (choć wcale nie największy – o czym przekonamy się niejednokrotnie podczas naszej wycieczki ;) ) posąg Oświeconego.

BANGKOCKIE

BANGKOCKIE "NAJ"

Następna przewidziana w programie świątynia, to również jedno z bangkockich „naj”, zanim od niej dotrzemy, musimy więc nieco zregenerować siły podczas lunchu złożonego z przysmaków lokalnej kuchni. Posileni i wzbogaceni o doświadczenie tradycyjnej tajskiej kuchni możemy już śmiało ruszyć na podbój Wat Pho – największej i najstarszej świątyni stolicy!

Małą przerwą od świątynnych wnętrz będzie przejażdżka słynnym tuk-tukiem i wspinaczka na Golden Mount, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałą panoramę miasta i Wat Saket.

JEDWABNE IMPERIUM

JEDWABNE IMPERIUM

Ostatnim oficjalnym punktem programu tego dnia będzie drewniany Dom Jima Thompsona – znanego jako „człowiek od jedwabiu”, z którego intrygująca historią zapozna Was przewodnik. Zaprezentowane zostaną także tajniki produkcji tej szlachetnej tkaniny.

Zwiedzanie zakończymy około godziny 16:00. Nocujemy w China Town, a przewodnik, jeśli zajdzie taka potrzeba, pomoże Wam zaplanować wieczorny czas wolny, tak by wykorzystać ten dzień w pełni.

DZIEŃ 2: TARGI PŁYWAJĄCE I NIE TYLKO

DZIEŃ 2: TARGI PŁYWAJĄCE I NIE TYLKO

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczynamy targowo od Maeklong Railway Market (słynnego rynku rozkładanego na torach i w ekspresowym tempie składanego przed każdym przejazdem pociągu) i Damnoen Saduak (malowniczego pływającego targu, gdzie rolę stoisk pełnią wąskie łodzie po brzegi wypełnione towarami) – obie te atrakcje znajdują się w niedalekiej okolicy Bangkoku.

Po tym barwnym wstępie kierujemy się ku prowincji Kanchanaburi.

DZIEŃ 2: MOST NA RZECE KWAI

DZIEŃ 2: MOST NA RZECE KWAI

Kanchanaburi słynie z kojących duszę malowniczych widoków i mrożących krew w żyłach historii z czasów II wojny światowej. To właśnie tu mieściła się Kolej Śmierci – potężne przedsięwzięcie inżynieryjne tamtego okresu, które pochłonęło niemal 100 tys. ofiar (nazwa nikogo już więc nie dziwi).

Przejażdżka odcinkiem tej kolei, wiodącym m. in. przez słynny Most na rzece Kwai (czas przejazdu to ok. 1,5 h), z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, na pamiątkę którego otrzymamy specjalny dyplom. Lunch zjemy w restauracji z widokiem na rzekę i również w jej pobliżu udamy się na nocleg.

DZIEŃ 3: AYUTTHAYA BEZ TAJEMNIC

DZIEŃ 3: AYUTTHAYA BEZ TAJEMNIC

Ten dzień przeniesie nas w czasy dawnego Syjamu, do mniej więcej XIV-XVI w., kiedy to Ayutthaya była potężną, azjatycką metropolią. Zastaniemy tu ruiny zabudowań, świątyń i klasztorów w stylu khmerskim, porównywane do Angkor Wat oraz potężne (Wat Lokayasutharam ) lub też niezwykle zagadkowe (Wat Mahathat) posągi buddy. Staniemy się też świadkami buddyjskiej ceremonii ofiarowania szat mnichom.

DZIEŃ 3: SPOTKANIE ZE SŁONIAMI

DZIEŃ 3: SPOTKANIE ZE SŁONIAMI

Podczas zwiedzania Ayutthayi znajdziemy chwilę na obserwację tajskich słoni w przyjaznym i szanującym prawa zwierząt centrum. Zobaczymy, jak duże słonie zażywają kąpieli w rzece i pobawimy się z małymi słoniątkami. To bardzo relaksująca przerwa na trasie zwiedzania historycznych ruin, którą zakończymy pysznym lunchem.

Zakończenie wycieczki przewidujemy na ok. 16:30.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Pływające targi są wizytówką Tajlandii
Ayutthaya - spotkanie z historią Syjamu
Barwne ulice Bangkoku
Wat Pho w Bangkoku - monumentalny Leżący Budda
Most na rzece Kwai
Kolej Kanchanaburi
Kanchanaburi lokalnie
Kanchanaburi świątynie i zabytki

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Bangkoku
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu i zaplanowane przejazdy
- opiekę licencjonowanego, lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- 2 noclegi (pokoje dwuosobowe, ze śniadaniem)
- lunch x 3
- transfery z/na lotnisko w Bangkoku
- dojazdu / przelotu do Bangkoku (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych
- kolacji (może być dostępna opcjonalnie)
- wydatków osobistych