Czy Kambodża jest już otwarta dla turystyki zagranicznej? Czy można już jechać na wakacje do Kambodży?

Po zamknięciu się krajów azjatyckich w marcu 2020 r., w związku z pandemią koronawirusa, pod koniec 2021 r. Kambodża zaczęła stopniowo luzować obostrzenia, aż do całkowitego otwarcia się dla gości z zagranicy – wszelkie aktualizacje w tej kwestii można było śledzić w naszym na bieżąco redagowanym serwisie COVID.

Odtąd ponownie i bez ograniczeń można podziwiać majestatyczne ruiny Angkoru, pełne życia Siem Reap, pływające wioski na Tonle Sap, dostojną stolicę – Phnom Penh, aromatyczne Kampot i rajskie Sihanoukville.

Poniżej znajdziesz artykuł, który zbierał informacje i aktualizacje dotyczące otwierania się Kambodży po pandemii:

Kiedy można wyjechać do Kambodży?

Kiedy Kambodża otworzy granice dla zagranicznych turystów?

Kambodża rozpoczęła stopniowe luzowanie obostrzeń wjazdowych w czwartym kwartale 2021 roku. Dziś z przyjemnością możemy uznać kraj za otwarty na przyjmowanie wycieczek z zagranicy.

Angkor ponownie otwarty!
Jak wyjechać do Kambodży w dobie pandemii?

Co muszę zrobić, aby wyjechać do Kambodży?

Czy trzeba być zaszczepionym?

Podróżujący do Kambodży nie muszą być już zaszczepieni! Zniesiono również:

  • obowiązek wykonywania testu RT-PCR na COVID-19 przed przybyciem do kraju,
  • szybki test na COVID-19 wykonany po przybyciu,
  • kwarantannę po przyjeździe.

Planujesz wakacje? Zachęcamy do kontaktu – wyślij do nas wiadomość, a pomożemy Ci zaplanować podróż do Kambodży od A do Z!

Czy potrzebuję wizy do Kambodży?

Tak, do Kambodży wymagana jest wiza. Można się o nią postarać w ambasadzie lub konsulacie Kambodży (kryteria różnią się w zależności od placówki, najlepiej więc kontaktować się z nimi bezpośrednio). Wygodnym rozwiązaniem jest także e-Visa, czyli elektroniczna wiza turystyczna online, o którą wnioskować można na stronie: www.evisa.gov.kh.

17.03.2022 r. wznowiono Visa on Arrival do Kambodży (czyli wizę wyrabianą na granicy).

Czy muszę się ubezpieczyć przed wyjazdem do Kambodży?

Przed wyjazdem zawsze rekomendowane jest ubezpieczenie turystyczne.

Aby wyjechac do Kambodzy konieczna jest wiza

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Kambodży?

Szczegółowe i aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Kambodży i do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie panedmii koronawirusa (SARS-CoV-2) znajdziesz w naszym Serwisie Covidowym. Na bieżąco uzupełniamy tu informacje na temat szczepień, kwarantanny, wiz, ubezpieczeń i lotów do wybranych krajów.

Co mogę zobaczyć w Kambodży?

Jeśli jesteś zaszczepiony, możesz zwiedzać Kambodżę bez konieczności odbywania kwarantanny i praktycznie bez ograniczeń, ale ku inspiracji podrzucamy kilka propozycji:

  • Legendarne miasto Angkor – wizytówka Kambodży, miejsce które ominąć po prostu nie można. Poza najsłynniejszym Angkor Wat, pokażemy ci także inne, równie warte uwagi świątynie, jak np.: Bayon, Ta Prohm, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.
  • Siem Reap – miasteczko w pobliżu Angkoru ma samo w sobie wiele do zaoferowania (Wat Bo, Pomnik Niepodległości, Ogrody Królewskie, Phnom Bakheng), warto więc poświęcić mu chwilę w planie wycieczki.
  • Jezioro Tonle Sap – największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej. Tu poznasz realia życia w pływającej wiosce. Czy wiesz, że w zależności od pory roku jezioro zmienia przepływy, a co za tym idzie, również swoją objętość?
  • Phnom Penh – stolica Kambodży, poza imponującym Pałacem Królewskim czy Srebrną Pagodą znajduje się tu Muzeum S21 oraz niesławne Pola Śmierci, będące wspomnieniem trudnego okresu w historii Kambodży.
  • Kampot – odwiedź plantacje najlepszego pieprzu na świecie i intrygujące pola solne.
  • Kep – rajskie plaże i świetne miejsce do zgłębiani tajników khmerskiej kuchni!
  • Sihanoukville – najpopularniejszy kurort w Kambodży – idealne miejsce relaksu i punkt wypadowy do odwiedzenia okolicznych, rajskich wysepek.

Zwiedzaj, doświadczaj, wypoczywaj, poznawaj egzotyczne smaki – wyczekane wakacje po koronawirusie są już w zasięgu Twojej ręki!

Czas na wymarzone wakacje po koronawirusie!

Poznaj z nami różne oblicza Kambodży

Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Kambodży!

Co powiesz na przyjazne i profesjonalne wsparcie Twojej podróży do Kambodży? Korzystając z naszego doświadczenia i pomocy na każdym etapie wyjazdu, zaplanujesz wymarzoną wycieczkę do Kambodży już teraz. Napisz do nas!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!