Wakacje w Kambodży 2022

Majestatyczne ruiny Angkoru, pełne życia Siem Reap, pływające wioski na Tonle Sap, dostojna stolica – Phnom Penh, aromatyczne Kampot i rajskie Sihanoukville – to wszystko znajduje się znów w zasięgu Twojej ręki, gdyż Kambodża otworzyła swoje granice dla zagranicznych turystów!

Po zamknięciu się krajów azjatyckich w marcu 2020 r., w związku z pandemią koronawirusa, pod koniec 2021 r. Kambodża zaczęła stopniowo luzować obostrzenia, aż do całkowitego otwarcia się dla gości z zagranicy – wszelkie aktualizacje w tej kwestii można było śledzić w naszym na bieżąco redagowanym serwisie COVID.

Zacznijmy od podstawowych pytań:

Kiedy można wyjechać do Kambodży?

Kiedy Kambodża otworzy granice dla zagranicznych turystów?

Kambodża rozpoczęła stopniowe luzowanie obostrzeń wjazdowych w czwartym kwartale 2021 roku. Dziś z przyjemnością możemy uznać kraj za otwarty na przyjmowanie wycieczek z zagranicy. W związku z pandemią COVID-19 ustalono szereg zasad bezpiecznego podróżowania po kraju zarówno dla zaszczepionych, jak i niezaszczepionych turystów, o czym poniżej ⬇️.

Angkor ponownie otwarty!
Jak wyjechać do Kambodży w dobie pandemii?

Co muszę zrobić, aby wyjechać do Kambodży?

Czy trzeba być zaszczepionym?

Tak jak w przypadku pozostałych, niedawno otwartych na turystykę krajów Azji Południowo-Wschodniej (Sri Lanka, Tajlandia), pełne zaszczepienie dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 umożliwia swobodne zwiedzanie kraju bez konieczności odbywania kwarantanny.

Istnieją także opcje zwiedzania Kambodży dla niezaszczepionych lub nie w pełni zaszczepionych turystów.

W obu opcjach zachęcamy do kontaktu – wyślij do nas wiadomość, a pomożemy Ci zaplanować podróż do Kambodży od A do Z!

Aby wyjechać do Kambodży i podróżować po niej bez konieczności odbywania kwarantanny, należy spełnić następujący warunek:

  • zaszczepienie dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19, przy czym druga dawka musi być przyjęta co najmniej 14 dni przed przylotem do Kambodży (podróżni zobowiązani są do przedstawienia swojej karty/certyfikatu szczepień; warto mieć przy sobie formę papierową – może być wymagana),

Jeśli chodzi o podróżowanie z dziećmi, to niezaszczepione osoby poniżej 18 roku życia, podróżujące w ramach grupy rodzinnej, obejmują te same zasady, co rodziców.

Czy potrzebuję wizy do Kambodży?

Tak, do Kambodży wymagana jest wiza. Można się o nią postarać w ambasadzie lub konsulacie Kambodży (kryteria różnią się w zależności od placówki, najlepiej więc kontaktować się z nimi bezpośrednio). Wygodnym rozwiązaniem jest także e-Visa, czyli elektroniczna wiza turystyczna online, o którą wnioskować można na stronie: www.evisa.gov.kh.

Koszt wizy online: 37 USD.

17.03.2022 r. wznowiono Visa on Arrival do Kambodży (czyli wiza wyrabiana na granicy).

Czy muszę się ubezpieczyć przed wyjazdem do Kambodży?

Przed wyjazdem rekomendowane jest ubezpieczenie zdrowotne obejmujące koszty leczenia COVID-19. Podróżujący do Kambodży powinni nabyć polisę ubezpieczeniową Forte COVID-19, dostępną na www.forteinsurance.com.

Aby wyjechac do Kambodzy konieczna jest wiza
Kadry z ulic Siem Reap

Kambodża dla niezaszczepionych i nie w pełni zaszczepionych turystów

Osoby niezaszczepione i nie w pełni zaszczepione również mogą wjechać na teren Kambodży, ale wiąże się to z koniecznością odbycia kwarantanny.

Za osoby nie w pełni zaszczepione uznaje się podróżnych, którzy:

  1. przyjęli tylko jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19,
  2. są po dwóch dawkach szczepionki, ale nie upłynęło jeszcze 14 dni od przyjęcia drugiej dawki.

Osoby niezaszczepione i nie zaszczepione w pełni muszą mieć zarezerwowany wcześniej hotel ASQ. ASQ, czyli Alternative State Quarantine, to zatwierdzone przez rząd hotele, umożliwiające odbycie wymaganej kwarantanny na koszt podróżnego.

W wypadku braku bookingu hotelu, w miejscu przekroczenia granicy trzeba wpłacić kaucję, z której środki są wykorzystywane na wydatki związane z kwarantanną (2000 USD).

Długość kwarantanny w Kambodży wynosi 14 dni.

W 13. dniu po przylocie wykonywany jest kolejny (trzeci, licząc od pierwszego testu PCR przed wylotem) test na koronawirusa – jeśli jego wynik jest negatywny, w 14. dniu można rozpocząć podróżowanie po Kambodży bez dalszych ograniczeń.

A co z dziećmi? Niezaszczepione osoby poniżej 18 roku życia, podróżujące w ramach grupy rodzinnej, zostaną poddane kwarantannie zgodnie z okresem, który dotyczy ich rodziców.

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat koronawirusa w Kambodży?

Szczegółowe i aktualne informacje na temat zasad wjazdu do Kambodży i do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w dobie panedmii koronawirusa (SARS-CoV-2) znajdziesz w naszym Servisie Covidowym. Na bieżąco uzupełniamy tu informacje na temat szczepień, kwarantanny, wiz, ubezpieczeń i lotów do wybranych krajów.

Koronawirus w Azji. Gdzie można pojechać?
Kierunek Kambodża

Czy w Kambodży obowiązuje kwarantanna dla podróżnych?

Turystów zaszczepionych 2 dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 (przy zaznaczeniu, że drugą dawkę przyjęto nie później niż 14 dni przed wylotem) nie obowiązuje kwarantanna w Kambodży.

Turyści niezaszczepieni, zaszczepieni tylko jedną dawką szczepionki lub którzy przyjęli drugą dawkę później niż 14 dni przed wylotem do Kambodży, obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Co mogę zobaczyć w Kambodży?

Jeśli jesteś zaszczepiony, możesz zwiedzać Kambodżę bez konieczności odbywania kwarantanny i praktycznie bez ograniczeń, ale ku inspiracji podrzucamy kilka propozycji:

  • Legendarne miasto Angkor – wizytówka Kambodży, miejsce które ominąć po prostu nie można. Poza najsłynniejszym Angkor Wat, pokażemy ci także inne, równie warte uwagi świątynie, jak np.: Bayon, Ta Prohm, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.
  • Siem Reap – miasteczko w pobliżu Angkoru ma samo w sobie wiele do zaoferowania (Wat Bo, Pomnik Niepodległości, Ogrody Królewskie, Phnom Bakheng), warto więc poświęcić mu chwilę w planie wycieczki.
  • Jezioro Tonle Sap – największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej. Tu poznasz realia życia w pływającej wiosce. Czy wiesz, że w zależności od pory roku jezioro zmienia przepływy, a co za tym idzie, również swoją objętość?
  • Phnom Penh – stolica Kambodży, poza imponującym Pałacem Królewskim czy Srebrną Pagodą znajduje się tu Muzeum S21 oraz niesławne Pola Śmierci, będące wspomnieniem trudnego okresu w historii Kambodży.
  • Kampot – odwiedź plantacje najlepszego pieprzu na świecie i intrygujące pola solne.
  • Kep – rajskie plaże i świetne miejsce do zgłębiani tajników khmerskiej kuchni!
  • Sihanoukville – najpopularniejszy kurort w Kambodży – idealne miejsce relaksu i punkt wypadowy do odwiedzenia okolicznych, rajskich wysepek.

Zwiedzaj, doświadczaj, wypoczywaj, poznawaj egzotyczne smaki – wyczekane wakacje po koronawirusie są już w zasięgu Twojej ręki!

Czas na wymarzone wakacje po koronawirusie!

Poznaj z nami różne oblicza Kambodży

Angkor Wat z jedną z grup Wczasywazji.pl
Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Kambodży!

Podróżowanie na własną rękę w erze pandemii jest nieco bardziej skomplikowane niż dotychczas, dlatego proponujemy ci nasze wsparcie. Korzystając z naszego doświadczenia i pomocy na każdym etapie wyjazdu, zaplanujesz wymarzoną wycieczkę do Kambodży już teraz. Napisz do nas!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem