Tajlandia i Wietnam – blogowe zapiski z podróży


Podróżować po Azji zacząłem około 15 lat temu. Podczas każdej kolejnej wizyty zakochiwałem się coraz bardziej, aż w końcu postanowiłem zostać tu na stałe. Na początku padło na Wietnam, a dokładniej na Ho Chi Minh City.

Mieszkałem już w Niemczech, Dubaju, RPA i Izraelu, ale to Azja Południowo-Wschodnia jest najbliższa mojemu sercu i własnie w Sajgonie poznałem przyjaciół, z którymi założyłem Wczasywazji.pl.

Grzegorz co-founder

ZOBACZ WYCIECZKĘ: DZIEŃ W SAJGONIE

Magia Sajgonu

Sajgon tak mnie urzekł, że spędziłem tam dwa lata. Spacery zatłoczonymi ulicami, przejażdżki rikszami albo motorami, smakowanie lokalnej kuchni – jak nie dać się temu wciągnąć i nie zapragnąć mieć na co dzień? Nigdzie indziej nie zjemy tak smacznego duriana, nie napijemy się tak wybornej, mrożonej kawy i nie poznamy tak wielu przyjaznych ludzi (zarówno miejscowych, jak i... Polaków!).

Za co kocham Tajlandię?

Również Tajlandia potrafi skraść serce i… podniebienie. Nie będę rozwodzić się nad pięknem Ayutthaya i Sukhothai, nad magią Chiang Mai czy nad "rajskością" Phuket - tego trzeba doświadczyć osobiście, do czego gorąco zachęcam! A po całodziennym zwiedzaniu, spacerach i rozmowach z mieszkańcami przychodzi czas na kolację – obowiązkowo na ulicy – którą dopełnia orzeźwiający, świeżo wyciskany sok z granatów. Jest takie stare polskie przysłowie: „Przez żołądek do serca" – dotyczy to nie tylko drugiej połówki, ale i miejsc. Kuchnia jest dopełnieniem każdej podróży!

Moje zwiedzanie nie zaczyna się i nie kończy na największych oraz najpopularniejszych atrakcjach. Lubię przenikać w głąb, odwiedzać miejsca, gdzie dociera niewielu turystów, przebywać z mieszkańcami, jeść to, co oni oraz fotografować ich codzienne życie, co mam nadzieję udało mi się uwiecznić w poniższej galerii z nocnego targu w Chiang Mai:

Chiang Mai Night Bazaar
Night Bazaar in Chiang Mai
Night markets in Chiang Mai
Chiang Mai night bazaar
Nocny targ w Chiang Mai
Chiang Mai Nocny Bazar

POZNAJ I DOŚWIADCZ TAJLANDII Z WCZASYWAZJI.PL!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!