Tajlandia i Wietnam – fotorelacja z podróży


Podróżować po Azji zacząłem około 12 lat temu. Podczas każdej kolejnej wizycie, zakochiwałem się coraz bardziej, aż w końcu postanowiłem zamieszkać tam na stałe. Padło na Wietnam, a dokładniej na Ho Chi Minh.


Magia Sajgonu

Sajgon tak mnie urzekł, że spędziłem tam dwa lata. Spacery zatłoczonymi ulicami, przejażdżki rikszami albo motorami, smakowanie lokalnej kuchni – jak nie dać się temu wciągnąć i nie zapragnąć mieć na co dzień? Nigdzie indziej nie zjemy tak smacznego (i śmierdzącego) duriana, nie napijemy się tak smacznej mrożonej kawy oraz nie poznamy tak wielu przyjaznych ludzi.

Za co kocham Tajlandię?

Również Tajlandia potrafi skraść serce, ale i… podniebienie. Po całodziennym zwiedzaniu, spacerach i rozmowach z mieszkańcami, oczywiście czas na kolację – obowiązkowo na ulicy – oraz przepyszny, niezwykle orzeźwiający i zdrowy świeżo wyciskany sok z granatów. Jest takie stare polskie przysłowie: „Przez żołądek do serca" – dotyczy to nie tylko drugiej połówki, ale i miejsc. Kuchnia jest dopełnieniem każdej podróży!

Moje zwiedzanie nie zaczyna się i kończy na największych oraz najpopularniejszych atrakcjach. Lubię przenikać w głąb, odwiedzać miejsca, gdzie niewielu turystów dociera, przebywać z mieszkańcami, jeść to co oni oraz fotografować ich codzienne życie.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.