Highway to Hoi An – tour motorowy

Sajgon Hoi-An ✈ Saigon
Czas trwania: 11 Dni
Kierunki: Wyprzedane
Zaczynamy: Sajgon
Środki transportu: Motocyklem
Kończymy: Hoi-An ✈ Saigon
Języki: Polski

Przedstawiamy naszą autorską trasę na wyprawę motorową po południowym oraz centralnym Wietnamie!

Dokąd jedziemy?

Wietnam, to prawdziwa perła Indochin, niezwykle piękny i egzotyczny kraj o ogromnym bogactwie kulturowym. Imponujące miasta, klimatyczne wsie, buddyjskie świątynie, magiczna przyroda i rajskie wybrzeże usiane tysiącami wysepek i skalnych formacji – podróż do tego zakątka Azji nigdy nie rozczarowuje.  Płaski i zielony krajobraz pól ryżowych w południowym Wietnamie urozmaicają kolorowe targi i nietypowe świątynie. Aromatycznej kawy i świeżych owoców nikomu tu nie zabraknie!

Dzień 0: Dzień przylotu (-/-/D)

Dzień 0: Dzień przylotu (-/-/D)
Będzie to dzień przylotu do Sajgonu, ogólnej organizacji i aklimatyzacji. Po wylądowaniu i dokonaniu formalności wizowych zostaniecie przetransportowani do hotelu w centrum miasta.

W drodze po raz pierwszy zanurzycie się w sajgońskim ruchu ulicznym, zderzając się z jego masą i obserwując prawdziwy kunszt pokonywania zatłoczonych ulic z siedzenia komfortowego samochodu.
Nocleg w Sajgonie. 

Dzień 1: Saigon (B/L/D)

Dzień 1: Saigon (B/L/D)
Właściwą przygodę rozpoczynamy dzisiaj w mieście Ho Chi Minha, czyli zatłoczonym Sajgonie! 

Po śniadaniu w hotelu, podstawionym busem zostaniemy przetransportowani na miejsce odbioru motocykli – Honda XR 150cc.  Krótkie szkolenie z jazdy motocyklem wszystkim się przyda, próby na placu i w drogę...
W planie: wycieczka po mieście.

Zwiedzanie Sajgonu rozpoczniemy od Muzeum Wojny w centrum miasta, gdzie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat historii wojny amerykańsko-wietnamskiej. Wieczorem wyruszymy na wycieczkę pt.: "Noc w Sajgonie". Przemierzając zaułki miasta wieczorową porą, poznamy życie jego mieszkańców „od kuchni” – i to nie tylko w przenośni, lecz także dosłownie, np. próbując rozmaitych przysmaków (jak np. oryginalne banh mi, jajko z kaczym zarodkiem czy też prażone szczypce kraba). 

Na zakończenie dnia – wieczorek integracyjny przed wyprawą. 
Nocleg w Sajgonie.

Dzień 2: 290 km / Saigon – Vung Tau – La Gi – Mui Ne (B/L/D)

Dzień 2: 290 km / Saigon – Vung Tau – La Gi – Mui Ne (B/L/D)
Ruszamy w drogę, około 7:00 rano!

Z Sajgonu udamy się wprost na jeden z niewielu działających jeszcze promów, który zabierze nas na drugą stronę rzeki Sajgon. Tam podróż poprowadzi lokalnymi drogami, wiodącymi przez malownicze wioski, których ludność spędza pracowicie czas na przetwórstwie owoców morza i produkcji sosu rybnego, stanowiąc zaplecze miasta Vung Tau.

W Vung Tau wjedziemy na górę z latarnią morską, skąd rozciąga się widok na przybrzeżną część miasta, przejedziemy promenadą Vung Tau napawając się roztaczającymi widokami, nie ominiemy też statuy Chrystusa Zbawiciela Świata.

Wyznaczoną trasą wzdłuż morskiego wybrzeża zawiniemy zupełnie przejazdem do portowego miasteczko La Gi, a nie lada atrakcją widokową na trasie będzie półwysep Mui Ke Ga z widokiem na wyspę Hon Ba.

Dzienną podróż zakończymy w nadmorskiej miejscowości Mui Ne, z noclegiem i oczywiście wieczornym posiłkiem.

Dzień 3: 200 km Mui Ne – Da Lat – okolice (B/-/D)

Dzień 3: 200 km Mui Ne – Da Lat – okolice (B/-/D)
Po poprzednim dniu prowadzącym przez nadmorski szlak, zmieniamy scenerię i udajemy się w stronę obszarów porośniętych bujną roślinnością.

Tu czeka nas odrobina radości dla prawdziwych motocyklistów - nieco krętych dróg, wzniesień, dolin i dolinek oraz przełęczy i kotlin, przez które wiedzie wyznaczona trasa do miejscowości Da Lat, nazywanego również Miastem Wodospadów. Nie umknie nam zatem w drodze piękne miejsce na sesję fotograficzną - jeden z dwóch wodospadów Prenn lub Datanla (o wyborze zadecydujemy na miejscu).

Da Lat to miasteczko-kurort turystyczny. Wśród Polaków odwiedzających to miejsce mówi się, że to "trochę Paryż, a trochę Zakopane". Paryż, ponieważ powstało pod koniec XIX w. jako uzdrowisko dla francuskich żołnierzy, poza tym to ulubione miejsce Wietnamczyków na podróż poślubną. Zakopane, ponieważ położone jest 1500 m n.p.m. i wielu mieszkańców tego kraju przyjeżdża tu, żeby odetchnąć od wszechobecnego zgiełku i upału. Temperatury są tu niższe niż w innych częściach Wietnamu.

W Da Lat spędzimy znaczną część dnia, wjeżdżając na górę Langbiang i zwiedzając najważniejsze miejsca w miasteczku, do których należą: Kościół Da Lat, Pałac Bao Dai – ostatniego cesarza Wietnamu czy też Szalony Dom.

Wietnam to oczywiście smaki i zapachy - w porze wieczornej zasiądziemy więc przy wspólnym stole w jednej z tutejszych restauracji, próbując lokalnych przysmaków, podawanych z winem ryżowym. Kontynuacją i jednocześnie nocną atrakcją będzie nocny rynek Da Lat, zwany przez miejscowych „Piekielnym Rynkiem”... Genezę tej nazwy poznacie na miejscu. Tam również, przy kubku gorącego mleka kukurydzianego i grilowanych batatach, podsumujemy dzień.
Nocleg w Da Lat.

Dzień 4: 230 km / Da Lat – Yang Bay - CamRanh – NhaTrang (B/L/D)

Dzień 4: 230 km / Da Lat – Yang Bay - CamRanh – NhaTrang (B/L/D)
Wracamy w nadmorskie klimaty! Z górskiego Da Lat kierujemy się ku nadmorskiej miejscowości Nha Trang - celu tego dnia podróży.

Droga poprowadzi przez malownicze przełęcze, zboczami porośniętych obficie roślinnością gór. Nieco adrenaliny dostarczą odcinki trasy stanowiące niezłe, jak na wietnamskie warunki, serpentyny, wijące się przez lasy z dala od cywilizacji.

Jednym z ciekawszych punktów na trasie będzie Obszar Turystyczny Yang Bay, gdzie z pewnością znajdziemy ciekawe miejsce na przystanek. Chętni mogą tu skorzystać z kąpieli w górskim strumieniu lub w gorących źródłach.

Lunch z owoców morza i postój kawowy zaplanowane są w Zatoce Cam Ranh - to również idealne miejsce na niedługi, acz niezwykle przyjemny relaks na plaży.

Około godziny 18:00 rezerwujemy miejsce na kolację w centrum NhaTrang. Dłuższy spacer po posiłku pozwoli zbilansować kalorie i przyjrzeć się życiu nocnemu w tej klimatycznej miejscowości.
Nocleg w NhaTrang.

Dzień 5: 250 km / NhaTrang – Quy Nhon – okolice (B/L/D)

Dzień 5: 250 km / NhaTrang – Quy Nhon – okolice (B/L/D)
Dzień zaczniemy wcześnie - około 8:00 wyruszymy w drogę do Quy Nhon, miasta położonego na wybrzeżu, z zatoką o tej samej nazwie.

Trasa przejazdowa prowadzi malowniczymi przełęczami, gęsto porośniętymi roślinnością wzgórzami, a w końcowej jej części - przepięknymi klifami. Mimo różnorodności otaczających form terenu, znaczna część trasy prowadzi nas z widokiem morza w zasięgu. Praktycznie w ciągu całego dnia podróży przydatne będą aparaty fotograficzne i kamerki sportowe... To dzień prawdziwie pięknych pejzaży i malowniczych widoków. Przyszłej kolekcji zebranego materiału pozazdrości każdy miłośnik turystyki.

Zaraz po dotarciu do Quy Nhon - zameldowanie w hotelu, odświeżenie i ruszamy do lokalnej restauracji na planowany lunch. Po lunchu - krótki trip po okolicy, w planie m.in.: wjazd na wzgórze, skąd rozciąga się okazały widok na pobliskie wybrzeże oraz odwiedziny miejsca zwanego Zatoczką Wiatrów, dokąd dziesiątki młodych Wietnamek przybywają masowo każdego roku, aby w malowniczej scenerii przeprowadzić życiową sesję fotograficzną... Może i my będziemy mieli szczęście ;)

Na tym - mimo wczesnej pory - program dnia kończymy, pozostawiając naszych uczestników z czasem do indywidualnego zagospodarowania. Około godziny 19:00, jak co dnia, spotykamy się na wspólnej kolacji w miejscu wcześniej wskazanym.
Nocleg w QuyNhon.

Dzień 6: 310 km / Quy Nhon – Hoi An (B/L/D)

Dzień 6: 310 km / Quy Nhon – Hoi An (B/L/D)
Podobnie jak w dniu poprzednim, ruszamy w trasę około godziny 8:00 rano. Kierując się ciągle na północ, wybierzemy lokalne drogi prowadzące wzdłuż i możliwie skrajem wybrzeża.

Cele eksploracyjne dnia skupimy wokół stylu życia mieszkańców małych miejscowości Środkowego Wietnamu, który, jak się okaże, znacznie różni się od stylu życia na Południu.

W drodze: lunch w jednej z lokalnych restauracji, krótkie postoje na relaks i pogaduchy.

Około godziny 15:00, planowane parkowanie przy hotelu w mieście Hoi An, zameldowanie, odświeżenie i krótki relaks do godziny mniej więcej 17:00. W dalszym planie dnia - piesze zwiedzanie starego miasta.

Hoi An jest jednym z najpiękniejszych wietnamskich miasteczek i wielką atrakcją turystyczną. Historyczne stare miasto to plątanina uliczek z mnóstwem fascynującej, chińskiej architektury. Na każdym rogu można tu znaleźć małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów, a także sklepy dla turystów. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby czy inne rękodzieło. Tutaj zobaczymy zabytkowe domy kupców chińskich i japońskich, Pagodę Na Moście, tutaj też posmakujemy najpyszniejszych miejscowych przekąsek.

Dzień zakończymy wspólną kolacją w restauracji Home Hoi An.
Nocleg w Hoi An.

Dzień 7: 130 km / Hoi An – Da Nang – Hue (B/L/D)

Dzień 7: 130 km / Hoi An – Da Nang – Hue (B/L/D)
Startujemy około godziny 8:00. W tym dniu po raz kolejny zmienimy krajobrazy – pożegnamy się z typowo nadmorskimi i zastąpimy je górskimi.

Kierunek Góry Pięciu Żywiołów (inaczej: Góry Marmurowe), to w rzeczywistości skupisko pięciu marmurowych i wapiennych wzgórz, położonych ok. 10 km na południe od miasta Da Nang (Đà Nẵng). Poszczególnym wzgórzom nadano nazwy: Kim Son – góra metalu, Moc Son – góra drewna, Thuy Son – góra wody, Hoa Son – góra ognia oraz Tho Son – góra ziemi. My stawiamy na żywioł wody i wchodzimy spacerem na górę mu poświęconą. Schodząc, zawitamy do położonej w jaskini pagody. Tam, wietnamskim zwyczajem, poprosimy o szczęście na dalszą część naszej wyprawy.

Kontynuujemy trasę Przełęczą Morskich Obłoków – jednym z najpiękniejszych odcinków dróg w Centralnym Wietnamie, a następnie docieramy do Lang Co. W Lang Co zatrzymamy się na krótki relaks na jednej z lokalnych plaż.

W drodze do Hue, o ile czas pozwoli, wstąpimy do Domu Komunalnego Vu Di, gdzie zapoznamy się z ceremonią parzenia herbaty, dawniej zarezerwowaną tylko dla rodziny królewskiej.

W samym Hue zwiedzimy Cytadelę Cesarską z Zakazanym Miastem. Budowę ogromnej twierdzy-pałacu rozpoczął GiaLong – pierwszy cesarz z dynastii Nguyen (Nguyễn). Jego następcy kontynuowali wyposażanie i zdobienie cytadeli, aż stała się jednym z najwspanialszych dworów cesarskich Azji. Zajmowała powierzchnię ponad 5 km kwadratowych, z labiryntem wewnętrznych dziedzińców i pasaży. Na wzór pałacu cesarskiego w Pekinie, cytadela była chroniona wieloma umocnieniami. Siedziba rodziny cesarskiej mieściła się za wałami i tworzyła serce cytadeli – Zakazane Miasto. Tutaj wolno było przebywać jedynie członkom rodziny cesarskiej i ich służbie.

Po zakończeniu zwiedzania oddamy się relaksowi w jednym z okolicznych barów.
Nocleg w Hue.

Dzień 8: 240 km / Hue – Vinh Moc – DMZ – KheSanh – Ta Rut (B/L/D)

Dzień 8: 240 km / Hue – Vinh Moc – DMZ – KheSanh – Ta Rut (B/L/D)
Dzień poświęcony niedawnej historii - wojnie wietnamskiej, przez Wietnamczyków nazywanej wojną amerykańską. Wojna wietnamska była jednym z najdłuższych i najkrwawszych konfliktów, jakich doświadczył świat po 1945 roku. W sposób szczególny zawładnęła ludzką wyobraźnią, głównie dlatego, że stała się najobszerniej filmowaną i najdokładniej relacjonowaną wojną w historii. W drodze odwiedzamy pozostałości i namacalne ślady tego, co nie powinno było się wydarzyć...

Pierwszym przystankiem będą tunele Vinh Moc. Wykopali je rybacy, żeby chronić się przed bombardowaniami. Zajęło im to kilkanaście miesięcy. Stworzyli trzy poziomy – najgłębszy na 23 metrach. Z krótką przerwą żyli tam od 1967 do 1973 r. Pod ziemią znajdował się nawet szpital i sala narad. Każda rodzina miała swój „pokój”: przestrzeń metr na metr. Żebyśmy nie mieli wątpliwości, jak ciasno żyło się w tym miejscu, w niewielkich celach upchnięto manekiny: rodzinę z pięciorgiem dzieci, kobietę odbierającą poród itp.
tunele Vinh Moc

Kolejnym przystankiem na trasie dnia będzie most Hien Luong – łączący dawny Wietnam Północy z Południowym – pośrodku Strefy Zdemilitaryzowanej.

Kontynuujemy szlakiem Ho Chi Minha, na którym czeka nas jeszcze jeden przystanek - dawna Baza Wojskowa Khe Sanh, będąca niegdyś najważniejszym w okolicy punktem strategicznym dla linii obrony Amerykanów w Wietnamie Południowym.

Koniec dnia planujemy w wiosce Ta Rut, gdzie spędzimy mile czas przy wspólnej kolacji. Przygotowaliśmy tutaj nocleg w lokalnym hoteliku.
Nocleg w Ta Rut.

Dzień 9: 230 km / Ta Rut – Da Nang – Hoi An (resort B/L/-)

Dzień 9: 230 km / Ta Rut – Da Nang – Hoi An (resort B/L/-)
Wracamy nad morze, ale zanim...

Trasa poprowadzi przez wioski mniejszości etnicznych z całym ich dobrodziejstwem: drewnianymi domami na palach, biegającym dookoła żywym inwentarzem, beztrosko chadzającymi lub co gorsza wylegującymi się na drodze krowami...

W klimacie lokalnym znajdziemy miejsce na lunch w towarzystwie tubylców.

Krętymi, górskimi drogami wrócimy do Da Nang, gdzie pożegnamy się na dobre z naszymi motocyklami. Podstawiony w miejscu ich zdawania komfortowy bus, zawiezie nas do jednego z najpiękniejszych resortów w Hoi An.

Tam, wśród otaczającej roślinności, w sąsiedztwie basenów, spa i barów, pod parasolami lub na słońcu oddamy się pełnemu relaksowi.
Nocleg w Hoi An.

Dzień 10: 0 km / 1 dzień / Hoi An (resort B/-/-)

Dzień 10: 0 km / 1 dzień / Hoi An (resort B/-/-)
Dzień bez motocykla, dzień bez planu, dzień głębokiego relaksu w resorcie.

Dzień 11: 50 km / Hoi An – DAD – SGN (B/-/D)

Dzień 11: 50 km / Hoi An – DAD – SGN (B/-/D)
W zależności od planu godzinowego wylotu do Polski, opuszczamy resort, zostajemy przetransportowani na lotnisko w Da Nang, skąd udamy się lotniczym połączeniem lokalnym do Sajgonu.

W Sajgonie kończymy naszą wyprawę. Tutaj odbierze nas z lotniska bus i przejedziemy na ostatnią, wspólną kolację, zorganizowaną na łodzi, połączoną z rejsem po rzece Sajgon. Tutaj też pożegnamy naszych pilotów i przewodników.

Po kolacji zostaniecie przetransportowani na lotnisko, skąd wrócicie do Polski. Możemy również przewieźć Was do wybranego przez Was hotelu i tam zakończyć naszą wyprawę.

INFORMACJE TECHNICZNE:

INFORMACJE TECHNICZNE:

Wczasywazji.pl zorganizują i dostarczą na miejsce przyjazdu Waszej grupki podróżników przygotowane do jazdy maszyny terenowe marki Honda.

Zaplanowaną i przygotowaną wcześniej trasą, w asyście lokalnych przewodników i samochodu serwisowego, przejedziemy na wynajętych motocyklach prawie 2000 km.

Przed Wami 11 (nie licząc przelotów) dni, pełnych niezapomnianych wrażeń i różnorodności regionalnych Wietnamu, w tym 1 dzień wypoczynku bez motocykla w luksusowym resorcie.

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- udział pilota organizatora przez cały czas trwania wydarzenia
- udział lokalnych przewodników polskojęzycznego i anglojęzycznego na całej trasie w miejscu organizacji
- 11 noclegów ze śniadaniami
- wskazane posiłki według opisu (B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja)
- bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
- motocykle Honda XR 150cc lub podobne na czas przejazdu
- bus serwisowy wzdłuż całej trasy przejazdu
- transfery naziemne klimatyzowanymi samochodami/busami
- bilety lotnicze na lot wewnętrzny/lokalny w Wietnamie: DAD-SGN
- wizę na pobyt w Wietnamie typu 1 miesiąc single entry
- biletów lotniczych do i z Wietnamu
- kosztów szczepień przedwyjazdowych
- ubezpieczenia uczestników
- paliwa do motocykli na trasie wyprawy (koszt paliwa w Wietnamie ok. 1 USD/litr)
- wydatków osobistych (w tym posiłków poza ujętymi w programie, napojów, napiwków, innych usług)
- innych opłat nie wskazanych w programie

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl