CAŁODZIENNA WYCIECZKA PO HO CHI MINH CITY

Różne twarze Sajgonu


Wycieczka całodzienna - Sajgon z Chinatown
 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh (Sajgon)

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Szukasz opcji na krótkie (jednodniowe), ale zarazem treściwe poznanie Sajgonu? Chętnie pomożemy! Zapraszamy Cię na pełną atrakcji wycieczkę, podczas której poznasz autentyczne oblicze największego miasta Wietnamu o różnych porach dnia, poczujesz jego niesamowitą energię i na jeden dzień włączysz się w jego rytm.

Spędzając z nami dzień w Ho Chi Minh City nie tylko zobaczysz najważniejsze punkty na mapie miasta, ale dotrzesz do nich lokalnymi środkami transportu! Riksze i autobusy miejskie już czekają na śmiałków, pragnących poczuć prawdziwego ducha azjatyckiej metropolii. Poza podróżą w przestrzeni czeka Cię także podróż w czasie, od sięgającego XVII wieku Chinatown, poprzez budowle kolonialne, pozostałości wojny amerykańsko-wietnamskiej, po najokazalsze, nowoczesne wieżowce. Takiej porcji wrażeń nie sposób sprostać bez odpowiedniej bazy w postaci przepysznych dań kuchni wietnamskiej i chińskiej (zaproponujemy Ci m. in. com tam lub bun thit nuong czy też pierożki dim sum) oraz energetyzującej kawy (parzonej w bardzo ciekawy sposób!). Jeśli czujesz, że chcesz nasycić się tym miastem i poznać je od podszewki, oddaj swój jeden dzień w Sajgonie w nasze ręce, a my przemienimy go w niezapomnianą przygodę.

Uwaga, istnieje realne ryzyko, że zachwycisz się Ho Chi Minh City i zapragniesz zostać tu trochę dłużej! Bez obaw - mamy w zanadrzu kilka świetnych programów, dzięki którym m. in.: poznasz wieczorne oblicze miasta z siedzenia motocykla, dasz się oczarować zieleni pobliskiej Delty Mekongu, zgłębisz (i to dosłownie!) historyczne ciekawostki w tunelach Cu Chi i nauczysz się samodzielnie gotować te wszystkie wietnamskie pyszności.

Ekipa, która spędziła z nami dzień w Sajgonie

   Poznasz z nami różne twarze metropolii, która nigdy nie kładzie się spać. Odkryjesz bogactwo barw i smaków oraz niepowtarzalny klimat Sajgonu.

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Przejedziesz się rikszą po tętniącym życiem centrum Ho Chi Minh City
  • Skorzystasz z komunikacji miejskiej, by doświadczyć autentycznego Sajgonu
  • Odwiedzisz pełne kolorów Chinatown, poznając jego najciekawsze zakątki i najlepsze smaki
  • Spojrzysz na panoramę miasta w świetle zachodzącego słonca z jednego z sajgońskich wieżowców
  • Poznasz tajniki konfliktu amerykańsko-wietnamskiego w Muzeum Pozostałości Wojennych
  • Podejrzysz miejskie życie po zmierzchu z siedzenia piętrowego autobusu
  • Przekonasz się, jak smakuje słynna "kawa ze skarpety" i przepyszna, lokalna kuchnia w wersji grillowanej
Plan wycieczki:

DZIEŃ DOBRY SAJGON!

Startujemy o poranku, żeby mieć dużo czasu na nacieszenie się miastem do wczesnego wieczora. Równo o godzinie 8:00 wyruszymy spod Twojego hotelu, skąd udasz się na klimatyczną, godzinną przejażdżkę rikszami po najciekawszych punktach w centrum miasta. Przemierzając gwarne ulice,  mijając zielone skwery oraz barwną mozaikę nowoczesnych i zabytkowych budowli, zobaczysz m. in.: kolonialny gmach Poczty Głównej, stojącą tuż obok niej Katedrę Notre Dame i Pałac Zjednoczenia. Wokół Ciebie Sajgon będzie tętnił swoim zwyczajnym, codziennym życiem, co bywa bardziej zajmujące niż zwiedzanie zabytków.

Zatrzymamy się – tu niespodzianka – na przystanku autobusowym, wyznaczającym kolejny etap naszej sajgońskiej przygody.

Riksze w Sajgonie
Zwiedzaj Sajgon lokalnymi środkami transportu!

KIERUNEK: CHINATOWN

Po przejażdżce miejskim autobusem, która jest atrakcją sama w sobie i pozwoli Ci jeszcze lepiej doświadczyć autentycznego ducha miasta, poznasz przepiękną i niezwykle ciekawą chińską dzielnicę Miasta Ho Chi Minha - Cholon.

Czy informacja, że przygodę w Chinatown zaczniemy od drugiego śniadania brzmi obiecująco? Pokrzepimy się oczywiście przepysznymi daniami kuchni chińskiej w jednej z naszych ulubionych restauracji.

Pełni sił zwiedzimy spacerem: Kościół Cha Tam (św. Franciszka Ksawerego) o charakterystycznej żółtej fasadzie, gwarny, lokalny Binh Tay Market, małymi uliczkami dotrzemy do jednej z ulic „ziołowych”, a następnie do XIX-wiecznej, buddyjskiej świątyni Quan Am. Zatrzymamy się dłużej przy Thuan Kieu Plaza, zwanego "budynkiem duchów", by poznać bliżej historię tego miejsca i napić się wyjątkowej… kawy ze skarpety! (co to dokładnie znaczy wyjaśni Ci nasz pilot-przewodnik). Ale bez obaw – będzie pysznie!

W Chinatown zabawisz około 4 godzin, a następnie złapiemy kolejny autobus do centrum.

Chinatown (Cholon) w Ho Chi Minh City

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Po pokrzepiającym lunchu (w miarę możliwości również planowany jest on w Chinatown) zabierzemy Cię do Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie na zdjęciach, filmach i prezentacjach poznasz historię I i II Wojny Indochińskiej – to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie miasta, a wzbogacone o komentarze naszych pilotów-przewodników i ich dyskretną asystę, pozwoli Ci lepiej zrozumieć różne aspekty konfliktów wojennych na obszarze Wietnamu.

Po takiej dawce historii czas na konfrontację z Wietnamem nowoczesnym – zaprosimy Cię do jednego z sajgońskich drapaczy chmur!

Zwiedzanie Muzeum Pozostałości Wojennych w Ho Chi Minh City

HO CHI MINH CITY Z LOTU PTAKA

Naszym celem będzie Bitexco Financial Tower* – drugi najwyższy budynek w mieście, zaprojektowany jako Lotus Tower a współcześnie żartobliwie kojarzony z nadgryzioną kanapką Banh Mi.

Spacer lub przejazd do Bitexo obfituje w ciekawe widoki, takie jak: pomnik "Wujka Ho", Budynek Rady Ludowej Miasta Ho Chi Minh czy okazały gmach Opery (Saigon Opera House) w stylu kolonialnym. Naszym celem jest Skydeck – efektowny punkt widokowy wieżowca – skąd podziwiać można panoramę miasta skąpaną w blasku zachodzącego słońca.
Po tych wrażeniach czas na chwilę odpoczynku i odświeżenie się w hotelu, skąd ponownie zabierzemy Cię o 19:00 na kolację – w końcu jesteśmy w mieście, które nigdy nie śpi!
* W przypadku zamknięcia będzie to inny, nie mniej atrakcyjny, wieżowiec.
Bitexco Financial Tower

TO NIE KONIEC PRZYGÓD

Kolacja w naszej ulubionej restauracji, gdzie skosztujesz kuchni wietnamskiej w formie przeróżnych dań z grilla, woka i kociołka (słynny hot pot). To nie tylko posiłek, ale kolejna przygoda - tym razem kulinarna!
Na zakończenie dnia zabierzemy Cię na przejażdżkę piętrowym autobusem i pokażemy Ci miejskie życie o zmierzchu z tej niecodziennej perspektywy.
Żałujesz, że to już koniec? Nic straconego! Drugiego dnia chętnie zabierzemy Cię do Delty Mekongu lub na lekcje gotowania i spotkanie z historią w Cu Chi – napisz do nas koniecznie, jeśli chcesz spędzić więcej dni w Sajgonie i okolicach.
 
Kuchnia wietnamska w wersji grill i hot-pot

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • zwiedzanie według programu
 • transfery wymienione w programie, bilety na komunikację miejską
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przylotu/dojazdu do Sajgonu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • napojów podczas posiłków i wydatków własnych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na niecodzienne przygody...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Różne twarze Sajgonu

całodzienna wycieczka
po Ho Chi Minh
Wycieczka do Malezji
 • Czas trwania

  1 dzień

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh (Sajgon)

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Szukasz opcji na krótkie (jednodniowe), ale zarazem treściwe poznanie Sajgonu? Chętnie pomożemy! Zapraszamy Cię na pełną atrakcji wycieczkę, podczas której poznasz autentyczne oblicze największego miasta Wietnamu o różnych porach dnia, poczujesz jego niesamowitą energię i na jeden dzień włączysz się w jego rytm.

Więcej o wycieczce

Spędzając z nami dzień w Ho Chi Minh City nie tylko zobaczysz najważniejsze punkty na mapie miasta, ale dotrzesz do nich lokalnymi środkami transportu! Riksze i autobusy miejskie już czekają na śmiałków, pragnących poczuć prawdziwego ducha azjatyckiej metropolii. Poza podróżą w przestrzeni czeka Cię także podróż w czasie, od sięgającego XVII wieku Chinatown, poprzez budowle kolonialne, pozostałości wojny amerykańsko-wietnamskiej, po najokazalsze, nowoczesne wieżowce. Takiej porcji wrażeń nie sposób sprostać bez odpowiedniej bazy w postaci przepysznych dań kuchni wietnamskiej i chińskiej (zaproponujemy Ci m. in. com tam lub bun thit nuong czy też pierożki dim sum) oraz energetyzującej kawy (parzonej w bardzo ciekawy sposób!). Jeśli czujesz, że chcesz nasycić się tym miastem i poznać je od podszewki, oddaj swój jeden dzień w Sajgonie w nasze ręce, a my przemienimy go w niezapomnianą przygodę.

Uwaga, istnieje realne ryzyko, że zachwycisz się Ho Chi Minh City i zapragniesz zostać tu trochę dłużej! Bez obaw - mamy w zanadrzu kilka świetnych programów, dzięki którym m. in.: poznasz wieczorne oblicze miasta z siedzenia motocykla, dasz się oczarować zieleni pobliskiej Delty Mekongu, zgłębisz (i to dosłownie!) historyczne ciekawostki w tunelach Cu Chi i nauczysz się samodzielnie gotować te wszystkie wietnamskie pyszności.

  • Przejedziesz się rikszą po tętniącym życiem centrum Ho Chi Minh City
  • Odwiedzisz pełne kolorów Chinatown, poznając jego najciekawsze zakątki i najlepsze smaki
  • Spojrzysz na panoramę miasta w świetle zachodzącego słonca z jednego z sajgońskich wieżowców
  • Przekonasz się, jak smakuje słynna "kawa ze skarpety" i przepyszna, lokalna kuchnia w wersji grillowanej
 • KULTURA

  Podejrzysz autentyczne życie miasta Ho Chi Minha

 • KUCHNIA

  Skosztujesz flagowych dań kuchni wietnamskiej i chińskiej

 • KLIMAT

  Poczujesz niepowtarzalny klimat wietnamskiej metropolii

Plan wycieczki:
DZIEŃ DOBRY SAJGON!
Rikszami przez Sajgon w wybornych humorach!

Startujemy o poranku, żeby mieć dużo czasu na nacieszenie się miastem do wczesnego wieczora. Równo o godzinie 8:00 wyruszymy spod Twojego hotelu, skąd udasz się na klimatyczną, godzinną przejażdżkę rikszami po najciekawszych punktach w centrum miasta. Przemierzając gwarne ulice,  mijając zielone skwery oraz barwną mozaikę nowoczesnych i zabytkowych budowli, zobaczysz m. in.: kolonialny gmach Poczty Głównej, stojącą tuż obok niej Katedrę Notre Dame i Pałac Zjednoczenia. Wokół Ciebie Sajgon będzie tętnił swoim zwyczajnym, codziennym życiem, co bywa bardziej zajmujące niż zwiedzanie zabytków.

Zatrzymamy się – tu niespodzianka – na przystanku autobusowym, wyznaczającym kolejny etap naszej sajgońskiej przygody.

KIERUNEK: CHINATOWN
Chińska dzielnica Sajgonu

Po przejażdżce miejskim autobusem, która jest atrakcją sama w sobie i pozwoli Ci jeszcze lepiej doświadczyć autentycznego ducha miasta, poznasz przepiękną i niezwykle ciekawą chińską dzielnicę Miasta Ho Chi Minha - Cholon.

Czy informacja, że przygodę w Chinatown zaczniemy od drugiego śniadania brzmi obiecująco? Pokrzepimy się oczywiście przepysznymi daniami kuchni chińskiej w jednej z naszych ulubionych restauracji.

Pełni sił zwiedzimy spacerem: Kościół Cha Tam (św. Franciszka Ksawerego) o charakterystycznej żółtej fasadzie, gwarny, lokalny Binh Tay Market, małymi uliczkami dotrzemy do jednej z ulic „ziołowych”, a następnie do XIX-wiecznej, buddyjskiej świątyni Quan Am. Zatrzymamy się dłużej przy Thuan Kieu Plaza, zwanego "budynkiem duchów", by poznać bliżej historię tego miejsca i napić się wyjątkowej… kawy ze skarpety! (co to dokładnie znaczy wyjaśni Ci nasz pilot-przewodnik). Ale bez obaw – będzie pysznie!

W Chinatown zabawisz około 4 godzin, a następnie złapiemy kolejny autobus do centrum.

SPOTKANIE Z HISTORIĄ
Zwiedzanie Muzeum Pozostałości Wojennych w Ho Chi Minh City

Po pokrzepiającym lunchu (w miarę możliwości również planowany jest on w Chinatown) zabierzemy Cię do Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie na zdjęciach, filmach i prezentacjach poznasz historię I i II Wojny Indochińskiej – to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie miasta, a wzbogacone o komentarze naszych pilotów-przewodników i ich dyskretną asystę, pozwoli Ci lepiej zrozumieć różne aspekty konfliktów wojennych na obszarze Wietnamu.

Po takiej dawce historii czas na konfrontację z Wietnamem nowoczesnym – zaprosimy Cię do jednego z sajgońskich drapaczy chmur!

HO CHI MINH CITY Z LOTU PTAKA
Bitexco Financial Tower

Naszym celem będzie Bitexco Financial Tower* – drugi najwyższy budynek w mieście, zaprojektowany jako Lotus Tower a współcześnie żartobliwie kojarzony z nadgryzioną kanapką Banh Mi.

Spacer lub przejazd do Bitexo obfituje w ciekawe widoki, takie jak: pomnik "Wujka Ho", Budynek Rady Ludowej Miasta Ho Chi Minh czy okazały gmach Opery (Saigon Opera House) w stylu kolonialnym. Naszym celem jest Skydeck – efektowny punkt widokowy wieżowca – skąd podziwiać można panoramę miasta skąpaną w blasku zachodzącego słońca.
Po tych wrażeniach czas na chwilę odpoczynku i odświeżenie się w hotelu, skąd ponownie zabierzemy Cię o 19:00 na kolację – w końcu jesteśmy w mieście, które nigdy nie śpi!
* W przypadku zamknięcia będzie to inny, nie mniej atrakcyjny, wieżowiec.
TO NIE KONIEC PRZYGÓD
Kuchnia wietnamska w wersji grill i hot-pot

Kolacja w naszej ulubionej restauracji, gdzie skosztujesz kuchni wietnamskiej w formie przeróżnych dań z grilla, woka i kociołka (słynny hot pot). To nie tylko posiłek, ale kolejna przygoda - tym razem kulinarna!

Na zakończenie dnia zabierzemy Cię na przejażdżkę piętrowym autobusem i pokażemy Ci miejskie życie o zmierzchu z tej niecodziennej perspektywy.
Żałujesz, że to już koniec? Nic straconego! Drugiego dnia chętnie zabierzemy Cię do Delty Mekongu lub na lekcje gotowania i spotkanie z historią w Cu Chi – napisz do nas koniecznie, jeśli chcesz spędzić więcej dni w Sajgonie i okolicach.
 
CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • zwiedzanie według programu
 • transfery wymienione w programie, bilety na komunikację miejską
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
NIE ZAWIERA
 • przylotu/dojazdu do Sajgonu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • napojów podczas posiłków i wydatków własnych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Lunch w chinatown
 • Cholon czyli Chinatown w Sajgonie
 • Klimatyczne ulice Sajgonu podczas jednodniowej wycieczki
 • Bitexo - punkt widokowy
 • Autentyczne życie miasta - Sajgon
 • Riksze w Sajgonie

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  ...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!